czy znacie agencje harmony??

Posty związane z pracą! Szukasz pracy? Nie wiesz gdzie i jak szukać? ... Zapytaj...
ODPOWIEDZ
balcerek30
Gość
Posty: 4
Rejestracja: śr mar 09, 2011 5:25 pm

ndz paź 09, 2011 6:04 pm

czy zna ktos moze agencje pracy harmony w southampton, a moze ktos pracuje/owal przez ta instytucje i powie kilka przydatnych informacji, czy to nie jest jakis przekret....
Awatar użytkownika
mil3czk4
Zasłużony W Boju
Posty: 329
Rejestracja: sob sie 29, 2009 6:14 pm
Lokalizacja: Shirley :P
Kontakt:

wt paź 11, 2011 9:58 am

Nigdy o takiej nie slyszalam, nawet google map nie pokazuje, takze albo jest ona nowiusienka - albo nie istnieje:)
Awatar użytkownika
globares
Bardzo odważny
Posty: 700
Rejestracja: wt lip 05, 2011 12:10 am
Lokalizacja: Gryfów Śląski
Kontakt:

ndz paź 16, 2011 3:37 pm

a gdzie ona się mieści i co z nią nie tak :?:
Ciężko, ciężko żyć na świecie,
Kiedy płacze się i szlocha,
Jeszcze ciężej żyć bez kogoś,
Kogo się ogromnie kocha.
mariusz_m
Zaczyna Działać
Posty: 136
Rejestracja: wt gru 29, 2009 5:39 pm
Lokalizacja: Southampton
Kontakt:

ndz paź 16, 2011 3:45 pm

Właśnie miałem zadać to samo pytanie, bo się wczoraj natknąłem na ich ogłoszenie. Poszperałem już trochę w sieci i wygląda to z jednej strony podejrzanie, a z drugiej jak interes dopiero rozkręcany.

Plusy:

- agencja jest zarejestrowana jako firma.
- osoba kontaktowa mieszka w Southampton i ma przynajmniej jedno płaczące dziecko w tle, więc to nie koleś z Seszeli. Z akcentu brzmi jak Anglik, więc przynajmniej odpada opcja z agencją założoną przez imigrantów do wykorzystywania innych imigrantów.
- Informacje o pracy są napisane przez Polaka, a nie przez translator Google.

Minusy:
- firma zarejestrowana jest dwa lata. Nikt o niej nie słyszał, a już się ogłasza od jakiegoś czasu dając podobno pracę;
- firma jest jednoosobowa. Zaczynali od dwóch osób, ale od roku jest już tylko jedna;
- agencja nie ma strony internetowej;
- nie znalazłem biura zgodnie z mapą, ale może przeoczłem szyld;
- oferta skierowana jest wyłącznie do Polaków;
- nie znalazłem żadnej informacji o tym czy agencja jest zrzeszona w organizacjach dbających o jakość i przestrzeganie prawa pracy;
- oferują pracę "packer and picker" bez żadnych szczegółów poza numerem telefonu do Anglika. Oferują też pracę rekrutanta do rekrutowania Polaków. Ten sam numer. Koleś wysłał mi email, abym przesłał CV;

Trudne do oceny i podejrzane:
- rok temu oficjalny kapitał firmy wynosił 100 funtów;
- strona internetowa niby w budowie;
- praca rekrutanta jest na miesiąc, może dwa. To mi podpowiada, że albo koleś planuje przerwę w działaniu, albo zwija interes przed końcem roku. Ale równie dobrze to może być kontrakt próbny.

Wysłałem im CV. Staram się o tę pracę rekrutanta Polaków. Zobaczymy czy zaproszą mnie na interview i co powiedzą. Nie widzę innej możliwości wybadania. Można też spróbować popytać w sklepach kto rozwiesił te ogłoszenia na tablicach. Może coś wiedzą.

Dla mnie sprawa trochę śmierdzi. Oczywiście daję szansę, ale ostrożnie. Może firma się rozkręca. Może zarejestrowali, ale z jakiegoś powodu nie działali dwa lata, a teraz ruszyli. Może dopiero wynajęli biuro i dopiero tworzą stornę. Może dopiero się rejestrują w organizacjach.
Awatar użytkownika
globares
Bardzo odważny
Posty: 700
Rejestracja: wt lip 05, 2011 12:10 am
Lokalizacja: Gryfów Śląski
Kontakt:

ndz paź 16, 2011 3:50 pm

a gdzie mieści się ta "firma" :?:
Ciężko, ciężko żyć na świecie,
Kiedy płacze się i szlocha,
Jeszcze ciężej żyć bez kogoś,
Kogo się ogromnie kocha.
mariusz_m
Zaczyna Działać
Posty: 136
Rejestracja: wt gru 29, 2009 5:39 pm
Lokalizacja: Southampton
Kontakt:

pn paź 24, 2011 2:25 pm

Oczywiście nikt mi nawet nie odpisał z tej agencji. W międzyczasie w ogłoszeniach na tej stronie pojawiła się informacja, że poszukują ludzi do pracy i że mówią zarówno po polsku jak i angielsku. Dla mnie wniosek jest oczywisty. Przedstawicielka agencji czyta to forum i woli się nie odnosić do tego co napisałem licząc, że ktoś i tak się zgłosi nie czytając tego wątku.

Nie chcę nikomu mówić co ma robić, ale ta krótka analiza plusów i minusów powinna mówić sama za siebie.
karola0609
Gość
Posty: 5
Rejestracja: czw wrz 01, 2011 10:21 am

wt paź 25, 2011 2:57 pm

Agencja ta miesci sie na wprost cinema world. Nie rozumiem ludzi ktorzy nawet nie mieli styczność z ta agencja a wypisują tu swoje fanaberie!! Ją i kilku moich znajomych pracuje przez ta agencję i mogę zapewnić że są uczciwi!!
mariusz_m
Zaczyna Działać
Posty: 136
Rejestracja: wt gru 29, 2009 5:39 pm
Lokalizacja: Southampton
Kontakt:

wt paź 25, 2011 9:06 pm

To nie są fanaberie. Jeśli uważasz, że napisałem coś niezgodnego z prawdą, to proszę o konkrety. Na rynku pełno jest agencji oszukujących i wykorzystujących .Dlatego:
1. Powstały stowarzyszenia agencji, które postępują uczciwie, przestrzegają prawa pracy i to one wydają certyfikaty jakości nowym agencjom.
2. Ludzie doświadczeni w pracy przez agencje najpierw starają się zasięgnąć opinii, a potem skorzystać z ewentualnej oferty pracy.

Pisząc mojego poprzedniego posta czekałem, aż ktoś się odezwie broniąc tej agencji. Jak już wspominałem, jestem świadomy, że polskojęzyczni przedstawiciele tej agencji czytają to forum. Pytanie więc czemu nie odnosisz się do tego co napisałem, a niejako promujesz ich?
creative

pn sty 16, 2012 5:19 pm

Miałem okazję pracować przez agencję Harmony, fakt 1 dzień bo ponoć sąd zamroził im konta. I do tej pory mi nie wypłacili zaległej wypłaty, jednym słowem oszuści. A prowadzi ją RUSSELL DARLING który został zwolniony z RFC Recruitment, a Pani Agata z Harmony kłamie jak z nut, agencja ponoć przestała istnieć przynajmniej mi tak powiedziano.
ODPOWIEDZ