Payroll Service - po co to i czy muszę z tego korzystać?

Posty związane z pracą! Szukasz pracy? Nie wiesz gdzie i jak szukać? ... Zapytaj...
ODPOWIEDZ
blueboar
Gość
Posty: 2
Rejestracja: pt paź 25, 2013 8:46 pm

wt lis 12, 2013 9:55 pm

Pracuję na budowie przez agencję. Jestem Self-employed.
Dostaję wypłatę przez tzw 'payroll service' która potrąca opłatę za swoje usługi w wysokści 14ł z każdej mojej wypłaty (co tydzień).

Jak w temacie. Po co mi to i dlaczego zabierają tyle kasy?
kolo7676
Gość
Posty: 1
Rejestracja: pt lis 15, 2013 10:29 pm

pt lis 15, 2013 10:39 pm

To takie legalne złodziejstwo. Raczej nie do przeskoczenia. Jak bedziesz z nimi gadał to powiedza ze za payroll, payslipy itd. Mimo ze sam płacisz swoje podatki. Mi zabierają 17Ł co tydzien z wypłaty.
mariusz_m
Zaczyna Działać
Posty: 136
Rejestracja: wt gru 29, 2009 5:39 pm
Lokalizacja: Southampton
Kontakt:

czw sty 23, 2014 1:08 am

Oglądałem o tym reportaż chyba na BBC. Generalnie to jest kombinatorstwo. Nie pracujesz dla kogoś, tylko dla ich pośrednika, który z Tobą podpisuje umowę, w której zgadzasz się, że będziesz im płacił za usługę rozliczania. Wszystko masz w umowie i tych dodatkowych papierach. Ludzie rzadko czytają swoje umowy i podpisują, więc potem płacą.

Teoretycznie nie musisz się na to zgadzać, ale wtedy agencja nie da Ci pracy. Znajdzie kogoś innego. Skoro jesteś self-employed, to nie możesz ich oskarżyć o to, że Cię jakoś dyskryminują i dlatego nie zatrudniają, lub próbują podpisać nielegalną umowę. Ta jest legalna, a jak Ci nie pasuje, to szukasz sobie kogoś innego do robienia interesu, bo jesteś self-employed.
ODPOWIEDZ