Nowe darmowe lekcje angielskiego dla osób na zasiłkach

Wszystko o języku i kulturze angielskiej
ODPOWIEDZ
mariusz_m
Zaczyna Działać
Posty: 136
Rejestracja: wt gru 29, 2009 5:39 pm
Lokalizacja: Southampton
Kontakt:

wt kwie 29, 2014 12:48 pm

Witam zainteresowanych nauką języka angielskiego. Totton College zamierza zorganizować w Southampton kilkutygodniowe (7-9 tygodni) darmowe kursy języka angielskiego dla osób dorosłych na zasiłkach. Płaci za nie Unia Europejska.

Kursy wystartują z początkiem czerwca, ale trzeba się na nie zapisywać już teraz. Dodatkowo, w piątek 16-go maja trzeba pojawić się w budynku obok Jobcentre+ na wstępnej ocenie poziomu języka. Po prostu musimy wiedzieć kto jest na jakim poziomie, aby przydzielić do odpowiedniej grupy.

Planowana jest nauka na dwóch podstawowych poziomach - Entry 1 oraz Entry 2, ze skupieniem się na mówieniu i rozumieniu. Na poziomie Entry 1 uczy się absolutnych podstaw i rozmawiania na podstawowe tematy. Praktycznie uczy się jedynie czasów teraźniejszych. Na poziomie Entry 2 dochodzi czas przeszły oraz wyrażanie przyszłości.

Aby móc wziąć udział w kursie, trzeba spełniać następujące wymagania:

1. Być osobą pełnoletnią na jednym z następujących zasiłków lub być pełnoletnim partnerem osoby z jednym z następujących zasiłków:
- Council Tax Benefit
- Jobseeker's Allowance
- Housing Benefit
- Income Support
- Employment and Support Allowance (Support Component)
- Pension Credit (Guarantee Credit only)

2. Posiadać ważny dokument tożsamości z jednego z krajów Unii Europejskiej

Kursy będą dość intensywne. To będzie jakieś 9-10 godzin w tygodniu przez 3 dni w tygodniu. Uczyć będę ja i to po angielsku, nie po polsku, bo grupy będą wielokulturowe. Planowana jest grupa poranna i grupa popołudniowa. Zajęcia będa się odbywać w Southampton, zaraz obok Jobcentre+. Wielu szczegółów jeszcze nie ma, bo college dopiero wszystko ustala.

Aby zapisać się na kurs, należy zgłosić się do collegu lub bezpośrednio do mnie: mmilka@totton.ac.uk
Plus zgłaszania się do mnie jest taki, że można napisać po polsku. W końcu chodzi dopiero o naukę angielskiego :) W emailu proszę napisać kilka zdań o sobie oraz zawrzeć informację o rodzaju otrzymywanego zasiłku. Postaram się na każdego mejla odpowiedzieć w ciągu kilku dni i odesłać więcej szczegółów, jak na przykład dokładne miejsce (adres) i godzinę spotkania 16-go maja na wstępną ocenę poziomu języka.

Jeśli są jakieś pytania, to proponuję prywatną wiadomością lub przez email. Nie sprawdzam forum codziennie.
Awatar użytkownika
FISHERMAN
Zasłużony W Boju
Posty: 299
Rejestracja: śr gru 05, 2007 10:17 pm
Lokalizacja: Southampton

śr kwie 30, 2014 7:56 pm

a kiedy beda darmowe lekcje angielskiego dla osob ktore nie pobieraja zasilkow ??
mariusz_m
Zaczyna Działać
Posty: 136
Rejestracja: wt gru 29, 2009 5:39 pm
Lokalizacja: Southampton
Kontakt:

sob maja 03, 2014 9:44 pm

Edukacja kosztuje. Nawet uczeń za nią nie płaci, to ktoś inny płaci. Dzieci i młodzież mają edukację za darmo do pewnego wieku. Potem, jako osoby dorosłe, mają z założenia zarabiać i ma ich być stać na naukę. No chyba, że te osoby dorosłe są w jakiś sposób narażone na wykluczenie społeczne. Wtedy interesuje się nimi Unia Europejska, która z założenia walczy o równość wszystkich i w ramach której istnieje Europejski Fundusz Społeczny. To właśnie ten fundusz płaci za kurs, o którym napisałem. Rządy poszczególnych krajów rozwiązują problemy z wykluczeniem społecznym różnych grup, poprzez wykorzystanie pieniędzy Europejskiego Funduszu Społecznego.

Odpowiadając na Twoje pytanie...

Jeśli znajdzie się ktoś, kto zechce zapłacić za kursy osób bez zasiłków, to wtedy będzie taki kurs za darmo. Na razie chętnych brak.

Na razie priorytetem dla brytyjskiego rządu jest wysłać osoby na zasiłkach do pracy lub zwiększyć ich dochody, aby nie trzeba im było więcej płacić zasiłków. Część zasiłków pobierana jest przez imigrantów. Znajomość angielskiego jest więc w tych przypadkach kluczowa. To swego rodzaju inwestycja rządu i to inwestycja pieniędzy z Unii, nie brytyjskich... Jak się te osoby na zasiłkach nauczą angielskiego, łatwiej znajdą pracę lub znajdą lepszą, nie będą potrzebować zasiłków, nie będą więc obciążeniem dla systemu podatkowego, a nawet zaczną płacić podatki.
Awatar użytkownika
FISHERMAN
Zasłużony W Boju
Posty: 299
Rejestracja: śr gru 05, 2007 10:17 pm
Lokalizacja: Southampton

wt maja 06, 2014 8:06 am

W pelni rozumiem .... ale niestety swiat nie jest doskonaly i najczesciej jest tak ze ludzie sa na zasilkach bo im jest tak wygodnie, nie maja ambicji lub im sie to poprostu oplaca .... biora zasilki, dostaja mieszkania, pracuja na czarno i teraz maja darmowe kursy

Fakt nie kazdy mysli powyzszym schematem ale jest to bardzo powszechne ...

temat rzeka ....
mariusz_m
Zaczyna Działać
Posty: 136
Rejestracja: wt gru 29, 2009 5:39 pm
Lokalizacja: Southampton
Kontakt:

czw maja 08, 2014 7:27 pm

Rozumiem Twoje rozumowanie, ale też rozumiem rozumowanie osób z rządu. Kasa z Unii na uczenie osób na zasiłkach jest, więc mogą ją wziąć i uczyć lub jej nie wziąć i nie uczyć. Nie wszyscy na zasiłkach to ci, którzy kombinują, więc plan jest dać wszystkim szanse za pieniądze Unii, a jak ktoś nie skorzysta, to trudno. Ci, którzy skorzystają, mają szanse zejść z zasiłku i wtedy rząd generalnie wydaje mniej pieniędzy na zasiłki... To się po prostu opłaca :)
Awatar użytkownika
ksg1946
Zasłużony W Boju
Posty: 241
Rejestracja: ndz paź 25, 2009 12:12 am
Lokalizacja: wszędzie i nigdzie
Kontakt:

pt maja 09, 2014 12:10 am

mariusz_m pisze:Dzieci i młodzież mają edukację za darmo do pewnego wieku.
Nigdy nie ma nic za darmo, nawet w tym przypadku.
mariusz_m
Zaczyna Działać
Posty: 136
Rejestracja: wt gru 29, 2009 5:39 pm
Lokalizacja: Southampton
Kontakt:

pt maja 16, 2014 12:30 pm

Ponieważ zostały jeszcze wolne miejsca, 29 maja po raz drugi można będzie przejść wstępną ocenę poziomu języka. Zachęcam :)
mariusz_m
Zaczyna Działać
Posty: 136
Rejestracja: wt gru 29, 2009 5:39 pm
Lokalizacja: Southampton
Kontakt:

pt maja 16, 2014 3:10 pm

Nie tyle po raz drugi, co po prostu Ci, którzy jeszcze nie byli, a chcą się uczyć i spełniają wymogi :)
ODPOWIEDZ