Darmowe oraz płatne kursy w Totton

Wszystko o języku i kulturze angielskiej
ODPOWIEDZ
mariusz_m
Zaczyna Działać
Posty: 136
Rejestracja: wt gru 29, 2009 5:39 pm
Lokalizacja: Southampton
Kontakt:

śr wrz 10, 2014 12:43 pm

Cześć.

Dziś przedstawiam wam ofertę kursów angieslkiego w Totton, na Totton College. Od 24 września startują to dwie grupy:

Grupa dla początkujących - Środa, w godzinach 9:30-12:30
Poziomy ESOL Entry 1 oraz Entry 2. Na Poziomie Entry 1 uczy się podstaw, prostego dogadywania się w codziennych sytuacjach, używaniu wyłącznie czasu teraźniejszego. Na poziomie Entry 2 dochodzi też wyrażanie przyszłości oraz przeszłości.

Grupa dla zaawansowanych - Czwartek 18:00 - 21:00
Poziomy Entry 3, Level 1, Level 2. Na tych poziomach uczy się już wszystkiego innego :)

Nauka trwa przez dwa semestry i kończy się w lipcu 2015. Uczę wszystkich 4 umiejętności językowych, czyli czytania, pisania, mówienia i rozumienia. Kurs kończy się egzaminami i certyfikatami językowymi ESOL akredytowanymi przez Cambridge University.

Koszt kursu to 275 funtów za całość.

Możesz też uczyć się za darmo, jeśli otrzymujesz Jobseekers Allowance lub Employment and Support Allowance (WRAG).

Możesz też uczyć się za darmo, jesli spełniasz następujące trzy warunki:

1. Zadeklarujesz, że nie jesteś ani osobą zatrudnioną.
2. Chcesz wziąc udział w kursie, aby zdobyc umiejętności potrzebne do znalezienia pracy.
3. Dostajesz (lub Twój partner dostaje) jeden z poniższych zasiłków:
- Council Tax Benefit,
- Housing Benefit,
- Income Support,
- Employment and Support Allowance - Support Group
- Pension Credit (tylko Guarantee Credit),
- contribution based Employment and Support Allowance,
- Working Tax Credit (tylko przy rocznym dochodzie na całą rodzinę mniejszym niż 16190 GBP) i jeśli jesteś osobą zależną od osoby która dostaje ten zasiłek. Czyli jeśli to Ty go dostajesz, to nie możesz, bo to dostaja tylko osoby pracujące, a wtedy nie możes zadeklarować braku pracy.



Przed zapisaniem się na kurs trzeba się ze mna umówić na krótka wstępna ocenę poziomu języka angielskiego, abym na pewno zapisał Cię do właściwej grupy. Takie spotkania mam zwykle w collegu w środy i jestem do dyspozycji między 9:00 a 16:00.

Jesli potrzebujesz więcej informacji, to napisz do mnie na mmilka@totton.ac.uk
mariusz_m
Zaczyna Działać
Posty: 136
Rejestracja: wt gru 29, 2009 5:39 pm
Lokalizacja: Southampton
Kontakt:

śr wrz 10, 2014 4:00 pm

W tekście zjadło mi kawałek zdania, a już nie mogę edytowac, więc napiszę tu:

Powinno być:
Możesz uczyć się angielskiego za darmo, jeśli otrzymujesz Jobseekers Allowance lub Employment and Support Allowance (WRAG).

Możesz też uczyć się za darmo, jesli spełniasz następujące trzy warunki:

1. Zadeklarujesz, że nie jesteś ani osobą zatrudnioną ani samozatrudnioną.
2. Chcesz wziąc udział w kursie, aby zdobyc umiejętności potrzebne do znalezienia pracy.
3. Dostajesz (lub Twój partner dostaje) jeden z poniższych zasiłków:
- Council Tax Benefit,
- Housing Benefit,
- Income Support,
- Employment and Support Allowance - Support Group
- Pension Credit (tylko Guarantee Credit),
- contribution based Employment and Support Allowance,
- Working Tax Credit (tylko przy rocznym dochodzie na całą rodzinę mniejszym niż 16190 GBP) i jeśli jesteś osobą zależną od osoby która dostaje ten zasiłek. Czyli jeśli to Ty go dostajesz, to nie możesz, bo to dostają tylko osoby pracujące, a wtedy nie możesz zadeklarować braku pracy.
ODPOWIEDZ