SPEED CAMERA

Posty związane z naszymi furami
ODPOWIEDZ
sly74
Gość
Posty: 7
Rejestracja: sob paź 13, 2012 1:06 pm

wt lip 16, 2013 5:58 pm

Ostatnio zrobiło mi fotke na speed camera.1,5 tygodnia póżniej dostałem formę do wypełnienia:standartowe detale imie,nazwisko itd. potwierdzenie czy ja prowadziłem,informacja o mozliwości treningu,nie ma nic na temat kary za wykroczenie.I niby wszystko jasne,tylko mam polskie prawko,i ponoć tu jest problem z przyznaniem punktów,ktoś mi kiedyś mówił że to się załatwia jakos przez sąd.Prawko mam wydane już w UE,ale to chyba nic nie zmienia...Jeśli ktoś ma pojęcie jak to wszystko naprawde przebiega(procedura)kiedy moge się spodziewać już właściwego mandatu,ile punktów,jaka kwota mandatu,byłoby fajnie. ps.i darujcie sobie komentarze typu:trzeba było iść na pocztę po forme na prawko UK itd.,bo mam ją już w domu od jakiś 5 lat(tyle że cały czas nie wypełnioną :oops: )Czekam na odzew,narka!
stary mosze
Gość
Posty: 24
Rejestracja: czw mar 24, 2011 8:05 pm

śr lip 17, 2013 9:46 pm

wpelnij forme wpisz polskie prao jazdy ,dostaniesz wezwanie do sadu zaplacisz
wiecej niz F60 ale punktow raczej nie dostaniesz (mi powiedzieli ze mam 6 a jak wymienilem
prawko nic na nim nie bylo)i to by bylo na tyle
sly74
Gość
Posty: 7
Rejestracja: sob paź 13, 2012 1:06 pm

czw lip 18, 2013 3:39 pm

Dzięki za informacje,poczekamy... zobaczymy...
Awatar użytkownika
pablo_el_diablo
Bardzo odważny
Posty: 904
Rejestracja: pt cze 15, 2007 3:55 pm
Lokalizacja: Zwoleń / Soton

pt lip 19, 2013 11:25 pm

ja miale mpolskie prawko to poszedlem na ten kurs, wtedy kosztowal bodajze 75 funtow i zadnych punktow nie mialem a prawko wymienilem 3 mies temu po 6 latach jezdzenia
[img]http://img9.imageshack.us/img9/1132/newmz.gif[/img]
Waldek
Gość
Posty: 10
Rejestracja: pn lip 01, 2013 9:16 am

śr sie 07, 2013 4:13 pm

Czyli jeśli przekroczę punkty, to co? Zabiorą mi polskie prawko!?
DamianB
Gość
Posty: 10
Rejestracja: śr paź 10, 2012 9:15 pm

śr sie 07, 2013 6:16 pm

Witam

Troche pozno ale moze przyda sie innym

Tez dostalem mandat za przekroczenie przedkosci jak kolega i dokumenty do wypelnienia potwierdzajace ze osobe ktora prowadzila pojazd.
Jako ze posiadalem i posiadam polskie prawko ( brak mozliwosci naliczania punktow ale sprawa konczy sie sadem) tutejszy wydzial komunikacji DVLA nakazal wyrobienie tzw. counterpart driving licence, jest to kartka papieru z danymi osoby plus wszelkie otrzymane punkty karne za nieprawidlowa jazde.
Punkty karne ulegaja przedawnieniu po min. trzech latach w zaleznosci od stopnia przewinienia.
W przypadku kiedy ktos dostaje oferte uczestniczenia w kursie zamiast przyznanie punktow placi chyba okolo £75 i ustala sobie gdzie i kiedy chce spedzie okolo 4-5 godzin sluchajac wykladu z podstawowych przepisow o ruchu drogowym.
W przypadku ponownego wykroczenia w okresie do 1 roku po takim kursie punkty za poprzednie wykroczenie sa naliczane. :wink: :wink:

Bezpiecznej Drogi
Niech Moc Bedzie z Wami
rysiontko
Nowicjusz
Posty: 43
Rejestracja: sob lut 03, 2007 11:42 pm

czw lis 21, 2013 11:11 pm

DamianB pisze: Punkty karne ulegaja przedawnieniu po min. trzech latach w zaleznosci od stopnia przewinienia.
Bylo, teraz jest dluzej.
W przypadku kiedy ktos dostaje oferte uczestniczenia w kursie zamiast przyznanie punktow placi chyba okolo £75
Bylo, jest drozej.
i ustala sobie gdzie i kiedy chce spedzie okolo 4-5 godzin sluchajac wykladu z podstawowych przepisow o ruchu drogowym.
Nie jest tak dobrze, jedziesz gdzie nagrzeszyles.
W przypadku ponownego wykroczenia w okresie do 1 roku po takim kursie punkty za poprzednie wykroczenie sa naliczane.
Nie jest tak dobrze, 3 lata.
ODPOWIEDZ