ale lekarz zaradzil, smiechu warte

Wszystko o naszym zdrowiu i NHS w UK
Awatar użytkownika
madziula
Bardzo odważny
Posty: 555
Rejestracja: czw maja 24, 2007 11:04 pm
Lokalizacja: Bieszczady(UD)/ Bitterne Park

śr mar 26, 2008 11:21 pm

Ostatnio korzystalam z pporad pewnego lekarza, wlasciwie byla to pani doktor. (angielka)M. in prosilam ja o jakies srodki przeciwbolowe na pewne dolegliwosci spodziewlalam sie ze poleci oczywiscie paracetamol gdy odpowiedzialam ze jest zaslaby, pani doktor zasugerowala zebym wziela podwojna dawke a gdy jej powiedzialam ze kilka tabletek nie dziala odpowiedziala ze to schorzenie ktore mam nie powinno bolec. czyzby wiedziala lepiej i czula bol niz ja? hmmm czy Wy tez spotkaliscie sie z podobnymi sytuacjami?
Awatar użytkownika
lunafly
Bardzo odważny
Posty: 902
Rejestracja: pn kwie 02, 2007 1:04 pm
Lokalizacja: Southampton

czw mar 27, 2008 5:41 pm

Madziula a czemu tu się dziwić jak lekarz przy Tobie szuka informacji na temat choroby i dolegliwości w pomocniczej lekturze...jak nic szukaj polskiego lekarza, takowi juz są w Southampton.
Obrazek
Awatar użytkownika
pauli
Zasłużony W Boju
Posty: 399
Rejestracja: pn mar 26, 2007 9:22 pm

czw mar 27, 2008 9:17 pm

lunafly1 pisze:Madziula a czemu tu się dziwić jak lekarz przy Tobie szuka informacji na temat choroby i dolegliwości w pomocniczej lekturze...jak nic szukaj polskiego lekarza, takowi juz są w Southampton.
Taaa, bo polski lekarz to jest dopiero gosc :lol:
No i powiedz Lunka, prywatnie ci lekarze przyjmuja czy jak :?: Bo jak w ramach NHS, to jak w 'zasiegu' ichniej przychodni nie mieszkasz, to i tak cie nie przyjma...
gg2833495

[img]http://images49.fotosik.pl/33/c0194fb46e7b99ff.jpg[/img]

Everyone is entitled to my opinion.
sylkra
Gość
Posty: 12
Rejestracja: ndz mar 30, 2008 4:44 pm
Lokalizacja: Southampton

ndz mar 30, 2008 4:55 pm

Proponuje skontaktowanie sie z farmaceuta. Tylko popros o rozmowe z pharmacist- na pewno Ci cos doradzi (ludzie przy kasach to personel tylko z bardzo podstawowym kursem aptecznym), mamy w angielskich aptekach sporo przeciwbolowych lekow bez recepty, ktore sa calkiem dobre.
Powodzenia!
Awatar użytkownika
ANECZKA25
Administrator
Posty: 412
Rejestracja: pn paź 16, 2006 7:30 pm
Lokalizacja: Southampton

pn mar 31, 2008 1:39 pm

Ja proponuje jechac do Polski na porzadne badania. Bardzo sie zawiodlam na angielskiej sluzbie zdrowia. NHS jest za darmo i dla wszytskich, chwali sie to oczywiscie..ale jakosc i zakres uslug jest tragiczny. Mam rodzicow i dziadkow lekarzy, wiec polska sluzbe zdrowia znam prawie od podszewki. Polacy narzekaja w Polsce na lekarzy, i nie zdaja sobie sprawy jak im jest dobrze. Teraz musialam skorzystac prywatnie z wizyty u specjalisty w Polsce, ale nie kosztowalo mnie to wcale duzo, a wyniki badania krwi mialam w tym samym dniu, inne wyniki za tydzien... W Southampton bylam bagatelizowana przez 3 miesiace... Moze to tylko moje doswiadczenie.
Pozdrawiam

A
---Wonderful girl. Either I'm going to kill her or I'm beginning to like her---
Awatar użytkownika
madziula
Bardzo odważny
Posty: 555
Rejestracja: czw maja 24, 2007 11:04 pm
Lokalizacja: Bieszczady(UD)/ Bitterne Park

wt kwie 01, 2008 10:40 pm

dokladnie w Polsce sie narzeka na sluzbe zdrowia ale porownujac ja z tutejsza jet naprawde na wyskoim poziomie. lekarze przynajmniej nie zapisuja na kazde dolegliwosci paracetamol i jesli nie wiedza co powiedziec to nie wciskaja Ci ze Ciebie nie powinno cos bolec. Szukam wlasnie polskiego lekarza tutaj ale tej specjalizacji ktorej potrzebuje najblizej jest dopiero w londynie w polskiej przychodni (prywatnej).
Awatar użytkownika
e-admin
Administrator
Posty: 2647
Rejestracja: śr maja 24, 2006 8:21 pm
Lokalizacja: Southampton

czw kwie 03, 2008 2:48 pm

Wiecie co się tutaj robi ? Idzie się najpierw do farmaceuty i u niego zaciąga się porady. A najlepiej wypisać objawy w google i dowiedzieć się o co lotto, jak jesteśmy mniej więcej pewni o co biega wtedy idziemy do GP i mu mówimy, że potrzebujemy takiego a takiego leku itp ... Skoro lekarze szukają odpowiedzi przez google to my również możemy ;)

A o polskim lekarzu jeszcze nic nie słyszałam .. nawet jakby był to pewnie by się ukrywał ... 30 tyś polaków by go zajeździło ( chcieliby zwolnienia lekarskie.. itp ;) ) ! Biedny musiałby spędzić masę czasu z długopisem w ręku i na tłumaczeniach o co lotto w NHS. Nie dziwię się, że się nie ujawniają .. a jak już to tylko w klinikach prywatnych gdzie się żąda kokosów za usługę
:lol:

Pozdro
[img]http://www.obrazki.info/miniatury/SugarwareZ-253.gif[/img]

[b]Będziesz pisał na temat, nie będziesz spamował, będziesz...[/b]

[img]http://img526.imageshack.us/img526/6522/ubd3874.png[/img]
Awatar użytkownika
madziula
Bardzo odważny
Posty: 555
Rejestracja: czw maja 24, 2007 11:04 pm
Lokalizacja: Bieszczady(UD)/ Bitterne Park

pt kwie 04, 2008 11:39 am

no to fakt, byliby biedni owi. A ostatnio znow potrzebowalam recepty na tabletki postanowilam juz leczyc sie sama czytajac rozne fora i zaciagac porady on-line oczywiscie tymczasowo pojade do londynu w najblizszym czasie tam jest przychodnia polskich lekarzy, wiec kiedy poszlam do pielegniarki nie chciala mi przepisac leku o ktory ja poprosilam skierowala mnie do lekarza i mowi to jest dr. porczynska jest polka, sobie mysle kurcze wreszcie a tyle szukalam i umowila mnie na wizyte za dwie godziny. wchodze do gabinetu uroda typowej angielki akcent tez coz, okazalo sie ze to angielka ale prwdopodobnie wyszla za meza polaka, a gdy ja poprosilam zeby mi zapisala swoje imie przy nazwisku napisala tak Porcz i ( tutaj i pokreslone) ynska hehe biedna sie jeszcze nie przyzwyczaila jak sie jej nazwisko pisze
Awatar użytkownika
madziula
Bardzo odważny
Posty: 555
Rejestracja: czw maja 24, 2007 11:04 pm
Lokalizacja: Bieszczady(UD)/ Bitterne Park

sob lip 19, 2008 11:41 pm

hmm jesli chodzi o wyniki badan to musze przyznac ze z czasem nie jest zle, bo otrzymywalam je prawie za kazdym raze na drugi dzien. Jeden tylko raz po tygodniu dopiero, ale co z tego ze szybkie jak nie sprecyzowan. chciaz tyle razy pobierano mi krew to wyniki badan byly hmm jakby to nazwac :roll: wiedzieli ze gdzies bije dzwon ale w ktorym kosciele :?:


W Pl jak bylam natomiast 4 dni musialam czekac owszem bylam pokuta ale dlatego ze to na 16 roznych badan, za to po 3 dniach wiedzialam o co lotto
Semper fidelis
Awatar użytkownika
pablo_el_diablo
Bardzo odważny
Posty: 904
Rejestracja: pt cze 15, 2007 3:55 pm
Lokalizacja: Zwoleń / Soton

wt maja 12, 2009 8:42 pm

http://www.dailyecho.co.uk/news/4361588 ... diagnosis/

A HAMPSHIRE mum is demanding answers after her son died in her arms just minutes after a doctor claimed he was suffering from nothing worse than indigestion and sent him home.
[img]http://img9.imageshack.us/img9/1132/newmz.gif[/img]
a-rt

sob wrz 12, 2009 8:39 am

madziula pisze:no to fakt, byliby biedni owi. A ostatnio znow potrzebowalam recepty na tabletki postanowilam juz leczyc sie sama czytajac rozne fora i zaciagac porady on-line oczywiscie tymczasowo pojade do londynu w najblizszym czasie tam jest przychodnia polskich lekarzy, wiec kiedy poszlam do pielegniarki nie chciala mi przepisac leku o ktory ja poprosilam skierowala mnie do lekarza i mowi to jest dr. porczynska jest polka, sobie mysle kurcze wreszcie a tyle szukalam i umowila mnie na wizyte za dwie godziny. wchodze do gabinetu uroda typowej angielki akcent tez coz, okazalo sie ze to angielka ale prwdopodobnie wyszla za meza polaka, a gdy ja poprosilam zeby mi zapisala swoje imie przy nazwisku napisala tak Porcz i ( tutaj i pokreslone) ynska hehe biedna sie jeszcze nie przyzwyczaila jak sie jej nazwisko pisze
Madziula

Czy wiesz ze w UK jest najlepszy sprzet na swiecie w sluzbie zdrowia a czy wiesz ze ta sluzba zdrowia zaczyna prace dla klasy sredniej

A czy wiesz ze podawanie na wszystko paracetamolu jest lepsze dla Twojego zdrowia i samopoczucia niz chemiczne antybiotyki

milego dnia
Awatar użytkownika
Kris
Bardzo odważny
Posty: 414
Rejestracja: czw mar 08, 2007 10:51 pm
Lokalizacja: Andrychów/Kraków

sob wrz 12, 2009 3:51 pm

a-rt pisze:
Madziula

Czy wiesz ze w UK jest najlepszy sprzet na swiecie w sluzbie zdrowia a czy wiesz ze ta sluzba zdrowia zaczyna prace dla klasy sredniej

A czy wiesz ze podawanie na wszystko paracetamolu jest lepsze dla Twojego zdrowia i samopoczucia niz chemiczne antybiotyki

milego dnia
Zgadzam sie. Dodam od siebie jeszcze kilka sugestii. Polacy z natury sa lekomanami i hipohondrykami, jak tylko cos sie dzieje od razu chcemy recepte na antybiotyki itp., taka prawda, tak zostalismy wychowani, nic na to nie poradzimy. Sam jako dziecko bralem mase antybiotykow. W UK nacisk kladzie sie na profilaktyke, zdrowe odzywianie i zdrowy tryb zycia (a to jak kto zyje, co kto je to jego sprawa). W UK wola zapobiegac niz leczyc.
Co do wyposazenia sluzby zdrowia tez sie zgadzam. Mialem przyjemnosc (lub nieprzyjemnosc) byc w General Hospital w piatek o 2 rano z urazem szczeki. Ilosc urzadzen i wyposazenie sal, przez ktore sie przewinalem przyprawia o zawrot glowy.

Kris
[img]http://img256.imageshack.us/img256/3926/sig2pk.jpg[/img]
Awatar użytkownika
pauli
Zasłużony W Boju
Posty: 399
Rejestracja: pn mar 26, 2007 9:22 pm

sob wrz 12, 2009 9:06 pm

O toto, zgadzam sie z obydwoma Panami w tej kwestii Poza tem trzeba pamietac, ze w PL lekarze czesto 'zindoktrynowani' przez cudownych przedstawicieli medycznych i wydaja recepty , kierujac sie chyba wylacznie lojalnoscia wobec odpowiedniego koncernu farmaceutycznego :roll:
gg2833495

[img]http://images49.fotosik.pl/33/c0194fb46e7b99ff.jpg[/img]

Everyone is entitled to my opinion.
Awatar użytkownika
lunafly
Bardzo odważny
Posty: 902
Rejestracja: pn kwie 02, 2007 1:04 pm
Lokalizacja: Southampton

sob wrz 12, 2009 9:41 pm

Kazdy z nas ma rozne doswiadczenia i nie twierdze,ze w pierwszym kontakcie wydaje nam sie,ze wszyscy traktuja nas tutaj jak natretow, ale z drugiej strony, czy nie ciekawa rzecza jest to,ze jak tylko lekko kaszlniemy, czy kichniemy to od razu marzy nam sie przyslowiowe ' L4', najlepiej platne od pierszego dnia zwolnienia i oczywiscie wszyscy maja kolo nas skakac.
No i doznajemy szoku, jak lekarz na tydzien nie da nam zwolnienia, tylko sami je sobie mozemy udzielic i ,ze czasem przyjmie nas tylko pielegniarka a nie lekarz. Kazdy z nas i tak wie jak jest dla niego najlepsze lakarstwo, dlatego z oburzeniem przyjmujemy porady z zakresu medycyny naturalnej, o ktorej to pamietaja juz tylko nasze babki a i tak to jest watpliwe bo i tak lepszy jest caly stos lekarstw.
Moze jak dotad mam szczescie do wlasciwych i kompetentnych GP, ale powiem Wam,ze zdrowie wcale mi sie nie pogorszylo po przyslowiowej dawce paracetamolu i odpoczynku, byly tez i fachowe porady i sto razy bardziej wole pojsc do przychodni i nie czekac godzinami ( nie wspomne o calych miesiacach w przypadku konsultacji ze specjalista) na lekarza, tylko wejsc na wlasnie umowiona wczesniej godzine.
A tak w ogole to zycze wszystkim i sobie jednoczesnie JAK NAJMNIEJ wizyt lekarskich :)
Obrazek
Awatar użytkownika
olero
Nowicjusz
Posty: 33
Rejestracja: ndz sty 10, 2010 7:54 pm

wt sty 12, 2010 10:42 am

lunafly1 pisze: Kazdy z nas i tak wie jak jest dla niego najlepsze lakarstwo, dlatego z oburzeniem przyjmujemy porady z zakresu medycyny naturalnej, o ktorej to pamietaja juz tylko nasze babki a i tak to jest watpliwe bo i tak lepszy jest caly stos lekarstw.

A tak w ogole to zycze wszystkim i sobie jednoczesnie JAK NAJMNIEJ wizyt lekarskich :)
Zgadzam się , pierwsze prawo w medycynie to NIE SZKODZIĆ , jeżeli lekarz uwaza że nie potrzebujecie silniejszych leków , to pewnie tak jest ( oczywiście konowała można spotkać wszędzie) .
Natura stworzyła Nas z systemem obronnym który całkiem nieźle sobie radzi z chorobami, trzeba tylko dac mu szanse na to ( łóżeczko, herbatka itp). :).
Osobiście mam dobre doświadczenia z lekarzami "tubylcami", w Generalu na przykład, na dziecięcym jest czysto, obsługa miła , szybka, i na dodatek jest tam polska lekarka która się nie ukrywa :) przed ''rządnymi zwolnień lekarskich'' rodakami, i przyjmuje z ramienia NHS.
ODPOWIEDZ