Southampton City College

Wszystko na temat szkolnictwa w So'ton
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
e-admin
Administrator
Posty: 2647
Rejestracja: śr maja 24, 2006 8:21 pm
Lokalizacja: Southampton

czw lis 16, 2006 6:06 pm

Ciekawe Kursy ?? Czego sie uczycie ??


Ja robie AAT in accounting ... niestety kosztuje to strasznie duzo :(
Czy ktoś z was robi moze taki kurs ... Z wielką przyjemnoscia poznam i podziele się doswiadczeniem ... :)
Ostatnio zmieniony czw lis 23, 2006 6:43 pm przez e-admin, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
iwosial
Nowicjusz
Posty: 88
Rejestracja: sob paź 14, 2006 4:38 pm
Lokalizacja: City Centre

czw lis 16, 2006 8:48 pm

Ja, jak wielu Polaków, uczę się tam po prostu angielskiego. Mimo, że samo życie uczy z każdym dniem coraz więcej słow i 'nauka w praktyce' odbywa się codziennie - brakuje mi porząnej nauki. Na pewno umiem więcej, niż zanim tu przyjechalam, ale czasami mam wrażenie, że zatrzymalam się w miejscu :roll: , a w szkole, chcąc nie chcą - musisz się uczyć. Poza tym przyda się papier ukonczenia kursu na tej uczelni. I latwiej mi będzie na FCE iść i inne certyfikaty zrobić, co nie wiadomo kiedy się przyda.

Na przyjęcie na kurs czekalam rok czasu!! Wiecznie bylo miejsc! Gdy zapisywalam sie na listę w tamtym roku, bylam na tysiąc którymś miejscu :evil: Napisalam do nich kilka razy, że to trochę bez sensu, że tyle trzeba czekać; że za ten czas, to się niedlugo sama nauczę jezyka, wiec chyba łaskę zrobili, bo mnie wrzucili do grupy, która zaczęla we wrzesniu, (zaczelam od października).

Na 14 osób w grupie - 10 to Polacy :lol: - a wlasciwie Polki, bo żadnego faceta Polaka nie ma ;)
GG: 3232456
DeathAngel
Gość
Posty: 20
Rejestracja: pt lis 17, 2006 12:01 am
Lokalizacja: Southampton/Bartoszyce

pt lis 17, 2006 12:10 am

Ja od września tego roku uczeszczam do Itchen College.Wybrałem sobie IT,Compiuting i dodatkowo mam Skills For IELTS(takie jakieś egzaminy po ktorych dostaje sie papierek ze mozna nauczac angielskiego czy jakos tak)szkoła super....a ludzie jeszcze bardziej.Ja na szczescie nie musze nic płacic:P gdyby ktoś chcial dobry college do nauki jezyka to zapraszam do Itchen....mam w klasie 3 osoby około 30 roku zycia....2 Turków i jednego włocha:) gdyby ktoś chciał więcej info na temat tej szkoły to prosze bardzo http://www.itchen.ac.uk/ <<==tutaj jest all
Awatar użytkownika
ANECZKA25
Administrator
Posty: 412
Rejestracja: pn paź 16, 2006 7:30 pm
Lokalizacja: Southampton

pt lis 17, 2006 10:13 am

IELTS, to egzamin potwierdzajacy znajomosc jezyka angielskiego

...The International English Language Testing System (IELTS) is a test for students who need to demonstrate English language proficiency for study or work in English-speaking countries....

Egzamin testuje ogolny angielski lub angielski poziomu akademickiego (analiza tekstow naukowych, pisanie raportow itp)

Zwykle potrzebny do studiowania na uniwersytetach, czasem wymagany przez pracodawcow anglojezycznych. Np Na University of Southampton trzeba miec wynik IELTS 6.5 i powyzej zeby moc studiowac bedac osoba nie anglojezyczna.

Nie daje uprawnien nauczania jezyka angielskiego.


pozdrawiam i zycze udanego weekendu:-)
---Wonderful girl. Either I'm going to kill her or I'm beginning to like her---
DeathAngel
Gość
Posty: 20
Rejestracja: pt lis 17, 2006 12:01 am
Lokalizacja: Southampton/Bartoszyce

pt lis 17, 2006 12:33 pm

Moja znajoma jest juz 2 rok w Itchen i dostała jakiś papier który pozawala jej nauczać w polsce jezyka angielskiego.Nie jestem pewien na 100% jak to jest z tym ale mówie co wiem:)
Awatar użytkownika
iwosial
Nowicjusz
Posty: 88
Rejestracja: sob paź 14, 2006 4:38 pm
Lokalizacja: City Centre

sob lis 18, 2006 5:58 pm

Czy IELTS to nie egzamin wyżej od FCE? (czy nie jest bardziej znaczący, czy nie jest dla bardziej zaawansowanych?)
Bo z tego co wiem, po FCE można już w szkole uczyć (trzeba mieć dodatkowo uprawnienia pedagogiczne) - w podstawówce i gimnazjum dokladnie.
GG: 3232456
Awatar użytkownika
ANECZKA25
Administrator
Posty: 412
Rejestracja: pn paź 16, 2006 7:30 pm
Lokalizacja: Southampton

sob lis 18, 2006 6:43 pm

Certificate in Advanced English ....Certyfikat potwierdzajacy znajomosc jezyka angielskiego w stopniu zaawansowanym.

CAE jest uznawany przez Ministerstwo Edukacji Narodowej jako udokumentowanie kwalifikacji językowych wymaganych od osób pragnących przekwalifikować się na nauczycieli angielskiego.


FCE to stopien sredniozaawansowany.

pzdr

Ania
---Wonderful girl. Either I'm going to kill her or I'm beginning to like her---
Norbi
Gość
Posty: 1
Rejestracja: czw sty 25, 2007 11:02 pm

czw sty 25, 2007 11:08 pm

Ja uczeszczam do Taunton's College i bardzo polecam tą szkołe, oferoje ona bardzo duży wybór kursów. Ja sam wybrałem sobie na pierwszy rok ICT Software, Hardware & DTP, Angielski i PE bardzo polecam.
Awatar użytkownika
e-admin
Administrator
Posty: 2647
Rejestracja: śr maja 24, 2006 8:21 pm
Lokalizacja: Southampton

sob lip 12, 2008 11:43 am

Czy ktoś (Aneczka):mrgreen: się orientuje czy biblioteka w collegu jest otwarta w wakacje ?
Mam kartę ważną do 7 lipca pomimo iż będę nadal kontynuować naukę w collegu :( czy wejdę na nią ?
[img]http://www.obrazki.info/miniatury/SugarwareZ-253.gif[/img]

[b]Będziesz pisał na temat, nie będziesz spamował, będziesz...[/b]

[img]http://img526.imageshack.us/img526/6522/ubd3874.png[/img]
Awatar użytkownika
ANECZKA25
Administrator
Posty: 412
Rejestracja: pn paź 16, 2006 7:30 pm
Lokalizacja: Southampton

ndz lip 13, 2008 9:13 pm

Ewelinko.Biblioteka bedzie otwarta (pon-piatek, 9:00-17:00, z wyjatkiem piatku, do 16:30 ..chyba..nie jestem pewna jutro sprawdze)
Jezeli jestes zapisana na kontuacje kursu, to wystarczy ze przyniesiesz enrollment papers potwierdzajace zapisanie na kurs, albo notatke od nauczyciela prowadzacego, i bedziesz mogla wypozyczac ksiazki.
Pozdr!
A

*dodane 15.07.2008*
Tak, otwarte mamy od 9:00 do 17:00 Pon-Czw, 9:00-16:30 Piatek.
W sierpniu, od 18-22 jest 'staff edevelopment week', wiec beda jakies szkolenia i prawdopodobnie biblioteka bedzie zqamknieta.
Pozdr!
A
---Wonderful girl. Either I'm going to kill her or I'm beginning to like her---
Awatar użytkownika
didi05-88
Zaczyna Działać
Posty: 163
Rejestracja: pn cze 25, 2007 6:52 pm
Lokalizacja: Southampton, Dolny Slask

pt wrz 19, 2008 10:47 pm

witaam... mam pytanie... jakie certyfikaty warto sobie zrobic (chodzi mi o te,ktore honoruja w Polsce) bo ja mam do wyboru GCSE in English, IELTS,CAE. Mam juz FCE I ESOL LEVEL 1. nie mam pojecia jakie egzaminy zdane tu w anglii cenia w Polsce... a jest to dla mnie wazne,poniewaz za 15 msc wracam.Chcaiala bym podjac prace na pewno zwiazana z Angielskim (jest na to popyt) :-) Prosze o odpowiedz
Awatar użytkownika
pauli
Zasłużony W Boju
Posty: 399
Rejestracja: pn mar 26, 2007 9:22 pm

pt wrz 19, 2008 11:43 pm

GCSE to jest egzamin dla dzieci w sredniej szkole tuutaj czyliz przydatny wPL nie bedzie za bardzo...
A swoja droga ostatnio ktos mi opowiadal, ze mieszka w Hiszpanii i uczy angielskiego po CELTA i dobrze zyje...
gg2833495

[img]http://images49.fotosik.pl/33/c0194fb46e7b99ff.jpg[/img]

Everyone is entitled to my opinion.
Awatar użytkownika
lunafly
Bardzo odważny
Posty: 902
Rejestracja: pn kwie 02, 2007 1:04 pm
Lokalizacja: Southampton

sob wrz 20, 2008 12:59 pm

Do nauki potrzebne sa kwalifikacje minimum licencjat lub CAE + ukończenie innych studiów magisterskich niż językowe. Przepisy te regulowane są Kartą Nauczyciela. W przypadku niepełnych kwalifikacji potrzebna jest indywidualna zgoda kuratora oświaty.

ustawy z dnia 26 stycznia 1982 r. - Karta Nauczyciela (Dz. U. z 2003 r. Nr 118 poz. 1112 z póź. zm.)

ustawy z dnia 18 lutego 2000 r. o zmianie ustawy - Karta Nauczyciela oraz o zmianie innych ustaw (Dz. U. Nr 19 poz. 239 z póź. zm)

rozporządzenie Ministerstwa Oświaty i Wychowania, Ministra Edukacji Narodowej, Ministra Edukacji Narodowej i Sportu

P.S oczywiście polska szkoła spotyka się teraz z problemem braków kadrowych, stąd za zgoda dyrekcji przyjmuje się do pracy nauczycieli z pewnymi certyfikatami językowymi, jednak w trakcie pracy należy uzupełnić swoje wykształcenie.
W przypadku innych krajów UE z pewnością sprawy się mają nieco inaczej ze względu na odmienne systemy oświaty.
Obrazek
ODPOWIEDZ