Southampton City Collage

Wszystko na temat szkolnictwa w So'ton
ODPOWIEDZ
spineczka
Gość
Posty: 11
Rejestracja: sob maja 30, 2009 1:31 pm
Lokalizacja: Warszawa

wt mar 16, 2010 8:11 pm

Czy ktoś mógłby powiedzieć coś o tej szkole?
Czy to jest zwykły collage, taki jak np. Tauntons?

Nie mogę za bardzo połapać się na ich stronie:
http://www.southampton-city.ac.uk/Home/

Bardzo proszę o pomoc...

Pozdrawiam

Edit:

Cóż, gapa ze mnie...
załozyłam drugi temat o tej szkole. Cóż, trudno...
BArdzo jednak bym prosiła o informacje, czy to jest taki collage jak np. Tauntons.
Spineczka
Awatar użytkownika
lunafly
Bardzo odważny
Posty: 902
Rejestracja: pn kwie 02, 2007 1:04 pm
Lokalizacja: Southampton

śr mar 17, 2010 8:57 pm

Hejka
Ja sama chodzilam tam pare semestrow na angielski tak wiec bardziej moge ocenic szkole z poziomu osoby pracujacej i kursow dla doroslych, jedno wiem- jest swietnie wyposazona i ma dobra kadre nauczycielska, zreszta znajdziesz w niej bez liku roznych profili edukacyjnych.
Szkola jest w dobrej lokalizacji bo samo centrum miasta , to wiaze sie z tym,ze jest w niej naprawde tlumnie, bo przez to jest bardzo popularna i nie wiem nawet czy nawet nie nadrabia ta poplularnoscia w stosunku do innych szkol.
Jednak nie jest tania, zauwazylam ze z roku na rok ceny stosunkowo szybko tam rosna w stosunku do innych szkol na terenie miasta, nie napisalas jeszcze co Cie interesuje, co chcesz robic, najlepiej poszukaja stron gdzie zamieszczone sa opinie studentow szkoly a zwlaszcza interesujacego Cie kierunku, wszak na City Collage swiat sie nie konczy.
Pozdrawiam :)
Obrazek
spineczka
Gość
Posty: 11
Rejestracja: sob maja 30, 2009 1:31 pm
Lokalizacja: Warszawa

śr mar 17, 2010 10:36 pm

Jeżeli o mnie chodzi to interesuję się dietetyką i chciałabym ją studiować.
Chciałabym chodzić na kurs A LEVELS lub IB (ale raczej IB)
Z tego co piszesz wynika, że ta szkoła to coś raczej w stylu szkoły dla dorosłych z kursami doszkalającymi niż zwykły college dla osób w wieku 16-19 lat, a mi o własnie taki chodzi.

Pisałam m.in. do Tuttons, ale teraz mi nie odpowiadają, tak samo Itchen.
Nie wie ktoś może czy nie ma jakiejś teraz przerwy, czy po prostu mnie olewają?

Aha, wie ktoś jeszcze może jak to jest z A levels:
czy najpierw się idzie na 1 level, on ileś tam trwa (jeżeli tak to ile?), a potem drugi i trzeci?
Jeżeli nie, to NAPRAWDĘ BARDZO prosiłabym o wytłumaczenie, ponieważ nigdzie w internecie nie ma tego napisanego.

I czy GSCE można robić w trakcie kursu A level??

Trochę tych pytań mam, ale nie znam nikogo kto mógłby mi na nie odpowiedzieć, a w internecie tak naprawdę mało o tym jest...
Pozdrawiam ;)
Spineczka
Awatar użytkownika
pauli
Zasłużony W Boju
Posty: 399
Rejestracja: pn mar 26, 2007 9:22 pm

pt mar 19, 2010 11:34 pm

spineczka pisze:

Aha, wie ktoś jeszcze może jak to jest z A levels:
czy najpierw się idzie na 1 level, on ileś tam trwa (jeżeli tak to ile?), a potem drugi i trzeci?
Jeżeli nie, to NAPRAWDĘ BARDZO prosiłabym o wytłumaczenie, ponieważ nigdzie w internecie nie ma tego napisanego.

I czy GSCE można robić w trakcie kursu A level??

)
Nie moge w to uwierzyc, ze w internecie tego nie ma :lol: .
Ale do rzeczy A-levels(Advanced level) to nic innego jak zaawansowany kurs z roznych przedmiotow(English, Maths, etc.) zakonczony egzaminem ( nie jednym). Podejmuje sie ten kurs zwykle po uzupelnieniu ksztalcenia na poziomie GCSE, czyli jednak sie nie da zrobic dwa w jednym :roll: . GCSE sa na koniec secondary school i na nich w zasadzie mozna poprzestac, chyba, ze komus zalezy na uniwersyteckich studiach, to wtedy podejmuje kursy A-levels, bo do tego sa w zasadzie potrzebne.
IB to International Baccalaureate-kojarzy mi sie z tzw. miedzynarodowa matura, dostepna tez i w niektorych polskich liceach, tu o tym nie slyszalam 8) .
Jak masz ochote na tutejszy uni to jednak A-levels ma wiekszy sens niz IB, ale z IB byloby(chyba) mniej zachodu , gdybys chciala postudiowac np. w PL albo jeszcze gdzie indziej.
A najlepiej by chyba bylo porozmawiac z jakims doradca z ktoregos kuledzu :wink: , bo moze ci na plaster to wszysto do dietetyki potrzebne co powyzej i kursy wystarcza.
I jeszcze jedno w City Collage byly kursy typu Access to Higher Education i to moze tego szukasz :wink: .
gg2833495

[img]http://images49.fotosik.pl/33/c0194fb46e7b99ff.jpg[/img]

Everyone is entitled to my opinion.
eela
Gość
Posty: 7
Rejestracja: śr lis 10, 2010 9:17 am

śr kwie 27, 2011 12:04 pm

COLLEGE
ODPOWIEDZ