Egzaminy na koniec secondary jak je poprawić?

Wszystko na temat szkolnictwa w So'ton
ODPOWIEDZ
ewaorator
Gość
Posty: 2
Rejestracja: pn cze 07, 2010 3:52 pm

pn cze 07, 2010 3:58 pm

Mieszkam z synem w Glasgow . syn chce w przyszłości podjąć naukę na studiach medycznych obecnie kończy 4-ą klase i zdawał credyt egzaminy końcowe z matematyki , chemii, fizyki ,itd...
w 5-ej klasie musi zdobyć poziom higher.Niestety wynik egzaminów poznamy dopiero w sierpniu i gdyby nie zdał credytu to zakwalifikują go w %-ej klasie na intermidia 2 a to katastrofa .Dowiedziaiałam się ze można w razie niepowodzenia na College dodatkowo poza szkołą w ramach dokształcania zaliczyć higher.Niestety nie można sie wcześniej zapisać jak nie są znane wyniki egzaminu ze szkoły. Dla mnie to trochę błedne koło. A moje pytanie brzmi czy istnieje w Szkocji zdawania komisyjnego( po za szkołą) poziomu nauki który jest konieczny.
Ewa
Awatar użytkownika
Jimmy
Zasłużony W Boju
Posty: 360
Rejestracja: pt lut 27, 2009 11:25 am
Lokalizacja: So'ton

pn cze 07, 2010 8:27 pm

A tak szczerze to syn już wie, że chce zostac lekarzem (doktorem?) czy to może rodzice mają parcie na karierę syna???
Pozdrawiam
ewaorator
Gość
Posty: 2
Rejestracja: pn cze 07, 2010 3:52 pm

pn cze 07, 2010 10:14 pm

tak mam parcie na medyka i co z tego mam może myśleć o murarzu?
Awatar użytkownika
Jimmy
Zasłużony W Boju
Posty: 360
Rejestracja: pt lut 27, 2009 11:25 am
Lokalizacja: So'ton

wt cze 08, 2010 5:56 pm

tak mam parcie na medyka i co z tego mam może myśleć o murarzu?
Jeżeli twój syn czułby się spełniony i szcześliwy w zawodzie murarza to dlaczego nie :mrgreen:
a tak serio to czasami tak niestety jest, że rodzice próbują spełniac swoje niespełnione marzenia za pośrednictwem swoich dzieci i w większosci przypadków krzywdząc je w ten sposób.
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Virus
Bardzo odważny
Posty: 567
Rejestracja: ndz lip 05, 2009 3:06 am
Lokalizacja: Southampton, Townhill Park
Kontakt:

wt cze 08, 2010 10:07 pm

Jimmy pisze:
tak mam parcie na medyka i co z tego mam może myśleć o murarzu?
Jeżeli twój syn czułby się spełniony i szcześliwy w zawodzie murarza to dlaczego nie :mrgreen:
a tak serio to czasami tak niestety jest, że rodzice próbują spełniac swoje niespełnione marzenia za pośrednictwem swoich dzieci i w większosci przypadków krzywdząc je w ten sposób.

Ty to Jimmy zawsze musisz komus przypierdzielic eh....tylko krytyka, a żadnej rady :mrgreen:
Obrazek
Awatar użytkownika
Jimmy
Zasłużony W Boju
Posty: 360
Rejestracja: pt lut 27, 2009 11:25 am
Lokalizacja: So'ton

śr cze 09, 2010 7:17 pm

Virus ja nikomu nie ubliżam ani nie "przypierdzielam" jak to nazwałeś, tylko prubuje rozkręcac temat, a że robię to w taki sposób - cóż taki mam charakterek :mrgreen: a wracając do tematu to co ty na ten temat sądzisz virus?
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Virus
Bardzo odważny
Posty: 567
Rejestracja: ndz lip 05, 2009 3:06 am
Lokalizacja: Southampton, Townhill Park
Kontakt:

śr cze 09, 2010 11:50 pm

Jimmy pisze:Virus ja nikomu nie ubliżam ani nie "przypierdzielam" jak to nazwałeś, tylko prubuje rozkręcac temat, a że robię to w taki sposób - cóż taki mam charakterek :mrgreen: a wracając do tematu to co ty na ten temat sądzisz virus?
nic Jimmy nic , :mrgreen:charakterek :mrgreen: to masz My to wiemy :mrgreen: :mrgreen:
a w tym temacie to jestem bezradny :roll: niestety
Obrazek
Awatar użytkownika
pauli
Zasłużony W Boju
Posty: 399
Rejestracja: pn mar 26, 2007 9:22 pm

pt cze 11, 2010 11:21 pm

ewaorator pisze:tak mam parcie na medyka i co z tego mam może myśleć o murarzu?
Ale jest tez troche opcji' in between'. Jak chce to a nie inaczej, to i dojdzie swego! Too much pressssure nikomu jeszcze nie pomoglo. Wyluzowac. jak to mozliwe :).
gg2833495

[img]http://images49.fotosik.pl/33/c0194fb46e7b99ff.jpg[/img]

Everyone is entitled to my opinion.
Awatar użytkownika
lunafly
Bardzo odważny
Posty: 902
Rejestracja: pn kwie 02, 2007 1:04 pm
Lokalizacja: Southampton

sob cze 12, 2010 8:56 am

A ja chyba musze przeprosic autora postu za to,ze zamiast uslyszec fachowe i konkretne odpowiedzi odnosnie swojego pytania uslyszal tylko kolejne typowo polskie farmazony, kazdy jest kowalem swego losu i robi co chce, dlatego po raz kolejny nie podobaja mi sie komentarze nie na temat i naprawde nic nie wnoszace...
Niestety nie znam sie za bardzo na procesie szkolnictwa w U.K wiec nie pomoge choc mam dobre checi, moze napisz to pytanie na jakimkolwiek forum angielskim, tam gdzie pisza mlodzi ludzie konczacy szkole , mysle ze beda bardziej zorientowani w temacie i o niebo bardziej pomocni!!
Jak mnie czasem wkurza ten nasz polski arogancki sposob myslenia!!!!!
Pozdrawiam serdecznie.
Obrazek
Awatar użytkownika
pauli
Zasłużony W Boju
Posty: 399
Rejestracja: pn mar 26, 2007 9:22 pm

sob cze 12, 2010 9:34 pm

lunafly pisze:A ja chyba musze przeprosic autora postu za to,ze zamiast uslyszec fachowe i konkretne odpowiedzi odnosnie swojego pytania uslyszal tylko kolejne typowo polskie farmazony, kazdy jest kowalem swego losu i robi co chce, dlatego po raz kolejny nie podobaja mi sie komentarze nie na temat i naprawde nic nie wnoszace...
Niestety nie znam sie za bardzo na procesie szkolnictwa w U.K wiec nie pomoge choc mam dobre checi, tymoze napisz to pytanie na jakimkolwiek forum angielskim, tam gdzie pisza mlodzi ludzie konczacy szkole , mysle ze beda bardziej zorientowani w temacie i o niebo bardziej pomocni!!
Jak mnie czasem wkurza ten nasz polski arogancki sposob myslenia!!!!!
Pozdrawiam serdecznie.
Oj, a ty przepraszasz mamcie co syncia na medycyne nie pchnela za pierwszym podejsciem:). sory, but life is a life. jAK TEMU synciowi zalezy, to znajdzie droge. To co mamunia robi to nie droga :cry: , a jak juz jej sie uda upchnac dziecie w med szkole to co po 1.semestrze,placz i zgrzytanie zebow?A jak juz sie uda :) to co, bedziemy tu konsultowali chorubska? Czasem cza pomyslec
gg2833495

[img]http://images49.fotosik.pl/33/c0194fb46e7b99ff.jpg[/img]

Everyone is entitled to my opinion.
Awatar użytkownika
pauli
Zasłużony W Boju
Posty: 399
Rejestracja: pn mar 26, 2007 9:22 pm

sob cze 12, 2010 9:47 pm

A mam w rodzinie dzidzie co na medycyne poszla( zdala, i skonczyla),nikto nie pomogl. Nie chcemy dochtorkow co mama zaaa nich mature zdaje:) Pewnie jakby to ew. medyk sie wyrazal/ pytal to bym inaczej odebrala.
gg2833495

[img]http://images49.fotosik.pl/33/c0194fb46e7b99ff.jpg[/img]

Everyone is entitled to my opinion.
Awatar użytkownika
lunafly
Bardzo odważny
Posty: 902
Rejestracja: pn kwie 02, 2007 1:04 pm
Lokalizacja: Southampton

ndz cze 13, 2010 1:15 pm

Pauli jak widze nie zrozumialas intencji w mojej odpowiedzi albo nie doczytalas do konca, mama czy tez nie bo kto pisze posta i w jakim celu to mnie to lotto...fakt jest jeden zadala konkretne pytanie a tutaj pojawilo sie kilka wypowiedzi ale nie zwiazanych z tematem, jak zwykle 'przyjacielskie 'rady, kasliwe, zlosliwe i raczej nie pomocne.
Jakie plany ma chlopak i jego mama to jest ich prywatna sprawa mnie po prostu razi takie w...nie sie do zycia ludzi z butami, nie wspomne o tym,ze same osoby zainteresowane tematem na forum juz raczej nie beda mialy ochoty sie wypowiadac, polska goscinnosc nie ma co :lol:
Obrazek
monika99

śr cze 16, 2010 10:00 pm

ulala.. ale offtop się zrobił....

moze mama ma parcie na lek. w domu... współczuję dziecku.. i to nie wiesz jak bardzo mu współczuję... i jak bardzo się mama zawiedzie jak jej syn na 3cim czy 4tym roku powie,ze rezygnuje, bo to nie dla niego ( a widziałam wiele tego typu sytuacji....)

może dzieć sam chce... ja sobie ubzdurałam w wieku 5 lat i nikt mnie nie pchał....


jeśli nie wiecie jak kobiecie pomóc (jimmy) to po co bić piane :evil: ... bedziesz miał swoje dzieci to zobaczymy co ty wydumasz 8) ... ja tam nie jestem za medycyna.. dzieć sam sobie wybierze co bedzie chciał robić.. nawet jeśli będzie to taniec... :mrgreen:
Awatar użytkownika
Jimmy
Zasłużony W Boju
Posty: 360
Rejestracja: pt lut 27, 2009 11:25 am
Lokalizacja: So'ton

czw cze 24, 2010 5:47 pm

jeśli nie wiecie jak kobiecie pomóc (jimmy) to po co bić piane ... bedziesz miał swoje dzieci to zobaczymy co ty wydumasz ... ja tam nie jestem za medycyna.. dzieć sam sobie wybierze co bedzie chciał robić.. nawet jeśli będzie to taniec...
Nie biję piany tak jak ty to robisz, lecz próbowałem rozwinąc dyskusję co mi się po części udało :lol: a jeśli chodzi o dzieci to skąd ty możesz wiedziec czy posiadam czy nie i ile mają ewentualnie lat?? I dodam jeszcze że ja nie muszę dumac nad karierą moich dzieci bo to one podejmują swoje niezależne decyzje dotyczące edukacji.
Pozdrawiam
sedina
Gość
Posty: 8
Rejestracja: sob cze 19, 2010 8:26 am

sob cze 26, 2010 2:44 pm

więc tylko potwierdziłeś słowa moniki99
ODPOWIEDZ