szkola dla 4 letniego dziecka..ktos pomoze?

Wszystko na temat szkolnictwa w So'ton
ODPOWIEDZ
yag
Nowicjusz
Posty: 30
Rejestracja: pn sie 02, 2010 4:29 pm

śr sie 25, 2010 5:27 pm

czesc witam mam prosbe.mianowicie moja coreczka skonczyla miesiac temu 4 latka i z tego co sie orientuje moglbym ja wyslac do reception school od wrzesnia.problem polega na tym ze jest ona narazie w polsce i bedzie u mnie dopiero w styczniu.a wiec czy bedzie mozliwosc zapisac ja do szkoly od stycznia czy dopiero wrzesniem???dzieki za wszelka pomoc
Gorzka
Gość
Posty: 19
Rejestracja: wt sty 19, 2010 12:21 am

śr sie 25, 2010 8:15 pm

witaj,
coreczka bedzie mogla isc dopiero dzo szkoly we wrzesniu 2011, ale do, zdaje sie, 23 wrzesnia musisz koniecznie wypelnic formularz. Jak sie spoznisz, to przydziela Ci dziecko sami do najgorszej szkoly w miescie.
Awatar użytkownika
bluebell
Zasłużony W Boju
Posty: 239
Rejestracja: czw sie 26, 2010 5:39 pm
Lokalizacja: Sao Paulo/Soton

czw sie 26, 2010 5:54 pm

Otoz, jesli dziecko przyjedzie do Anglii w styczniu musi podjac nauke, a nie czekac do nastepnego roku szkolnego, bo mozecie zostac podani do sadu! Nieprawda jest, ze musisz czekac do wrzesnia!
Dziecko, masz racje musisz zapisac do Reception (YR) w Infant School, Primary School albo Junior School, przy czym Infant obejmuje dzieci od YR do Y2 wlacznie, a 3 klase robia juz w Junior, albo w Primary do skonczenia Y6.
Czesc rodzicow lubi Infant School, bo sa to zazwyczaj szkoly mniejsze, bardzo przyjazne i dziecko - 4-ro letnie nie czuje sie rzucone na gleboka wode i okres adaptacyjny przechodzi lagodniej :)
Poza tym, 23 wrzesnia (tutaj nie jestem pewna, tego wrzesnia, bo w szkole w ktorej pracuje jest to 23 pazdziernika, kiedy to zaczynamy tzw. half term) owszem obowiazuje, ale to juz na nastepny rok szkolny, czyli: dziecko zaczynajace Reception w tym roku musialo miec podanie zlozone do pazdziernika, ale 2009 roku, natomiast podania skladane w tym roku, czyli do pazdziernika 2010 dotycza juz nowego roku szkolnego na 2011 rok!
Niestety nie ma mozliwosci zapisania dziecka juz teraz, bo zadna szkola nie bedzie trzymala ci miejsca do stycznia, wiec najlepiej przyjsc wtedy, kiedy dziecko bedzie juz w Anglii.
Mam nadzieje, ze te informacje ci pomoga. Powodzenia
Zum Zum Zum Capoeira Mata Um...
Gorzka
Gość
Posty: 19
Rejestracja: wt sty 19, 2010 12:21 am

pt sie 27, 2010 10:41 pm

przepraszam, faktycznie wprowadzilam w blad. Jakos ubzduralam sobie, ze coreczka skonczyla miesiac temu 3 lata, nie 4.Sorki
yag
Nowicjusz
Posty: 30
Rejestracja: pn sie 02, 2010 4:29 pm

śr paź 20, 2010 7:16 pm

ALE 4,5 LETNIE DZIECKO MOZNA JUZ WYSLAC NA FULL TIME CZY DOPIERO JAK SKONCZY 5 I ZACZNIE OD WRZESNIA??ZALATWIE TO W CONCILU CZY TEZ LEPIEJ UDAC SIE GDZIE INDZIEJ??POZDRAWIAM
Awatar użytkownika
bluebell
Zasłużony W Boju
Posty: 239
Rejestracja: czw sie 26, 2010 5:39 pm
Lokalizacja: Sao Paulo/Soton

śr paź 20, 2010 11:01 pm

yag pisze:ALE 4,5 LETNIE DZIECKO MOZNA JUZ WYSLAC NA FULL TIME CZY DOPIERO JAK SKONCZY 5 I ZACZNIE OD WRZESNIA??ZALATWIE TO W CONCILU CZY TEZ LEPIEJ UDAC SIE GDZIE INDZIEJ??POZDRAWIAM
4 letnie dziecko zaczyna nauke w szkole , z tym,ze reception, czyli zerowka przez pierwszy miesiac zaczyna nauke w grupach...
to zalezy, w jakim miesiacu dziec ko jest urodzone. te najwczesniej urodzone, czyli miesiace od wrzesnia zaczynaja najpierw od 9 do 12, pozniej zostaja na lunch, rodzice tez moga wtedy przyjsc na lunch i zostac w diner hall z dzieckiem, a po lunchu dziecko idzie do domu, a do szkoly przychodzi grupa druga, czyli dzieci urodzone wiosna,po 2 tygodniach dolacza grupa nastepna,a w tym czasie grupa pierwsza zostaje juz w szkole na caly dzien. Wiem brzmi to strasznie skomplikowanie, ja sama sie gubie i mam w klasie rozpiske, bo nie wiem, ktora grupe w danym dniu mam i na ile godzin. Powiem ci, ze na full time dzieci - juz cala klasa - zostaja po half termie, czyli tygodniowej przerwie pod koniec pazdziernika, czyli 1 listopada.
Uf...mam nadzieje, ze ci nie namieszalam. Ogolnie nie ma znaczenia, czy dziecko ma 4, czy 5 lat, Zerowke zaczyna na full time juz od listopada, a wczesniej przez 7 tyg ma ten okres adaptacyjny :)
Co do zapisu do szkoly, to mozesz bezposrednio isc do szkoly, do ktorej chcielibyscie zapisac dziecko, i jesli szkola ma wolne miejsca, to bez problemu zapisza malucha. Praktycznie zapisy odbywaja sie non stop, bo ludzie sie przeprowadzaja i zmieniaja szkoly swoim dzieciom , wiec zalezy od szczescia. Czasami szkola prowadzi tzw. waiting list, czyli wciaga na liste oczekujacych dziecko i jak sie zwalnia miejsce informuje rodzicow. Jesli nie macie wybranej szkoly, to mozna udac sie do council, a tam juz was pokieruja.
:)
Zum Zum Zum Capoeira Mata Um...
ODPOWIEDZ