IELTS proszę o pomoc od osób które już taki test zaliczyły

Wszystko na temat szkolnictwa w So'ton
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Fantazja
Gość
Posty: 9
Rejestracja: śr cze 30, 2010 4:43 pm

ndz kwie 03, 2011 5:09 pm

Witam :)
Warunkiem przyjęcia mnie na Uniwersytet jest zdanie IELTS na poziom nie mniejszy niż 6.0. Jako, że zapisałam się na ten test w ostatniej chwili, przegapiłam kurs który pomógłby mi się przygotować do testu. Bardzo prosiłabym o spotkanie z osobą, która taki test zdała na 6.0 lub powyżej. Do testu pozostało mi dwa tygodnie a ja obudziłam się z ręką w nocniku. Jeśli ktokolwiek jest w stanie mi pomóc byłabym bardzo wdzięczna.
Asia
Good feeling, won't you stay with me just a little longer?
hants
Gość
Posty: 7
Rejestracja: pn maja 02, 2011 11:13 pm

ndz maja 08, 2011 6:47 pm

Hej. Zdałem na 7.5 Test robilem na Uni of Surrey.

Ciezko bylo.

Sam test jest podzielony na 4 moduly:, czytanie, pisanie, rozumienie (słuchanie), mowienie. Trwał prawie cały dzień, Pierwsze trzy zagadnienia sa robione praktycznie ciągiem. Czasu jest mało. Za mało. Czytaj bardzo uwaznie testy zrodlowe, na podstawie ktorych masz udzielac odpowiedzi.

W kazdym razie - nie jest to test 'ala ma kota'. Zrodla - o ile pamietam, byly z akademickiego podrecznika do literatury i historii.
hants
Gość
Posty: 7
Rejestracja: pn maja 02, 2011 11:13 pm

ndz maja 08, 2011 6:50 pm

Acha i jeszcze jedno: nie ucz sie do tego testu, bo to po prostu niemozliwe, aby się do niego przygotowac.

Ja poszedlem na zywca. Wyluzowany i usmiechnięty.
Awatar użytkownika
Fantazja
Gość
Posty: 9
Rejestracja: śr cze 30, 2010 4:43 pm

pt maja 13, 2011 11:22 pm

Ufff... zdałam moduł akademicki i idę na studia!! Masz rację, ciężko było :) Dzięki za odpowiedź, pozdrawiam!
Good feeling, won't you stay with me just a little longer?
Kolorowa
Gość
Posty: 1
Rejestracja: czw maja 19, 2011 9:48 pm

czw maja 19, 2011 9:55 pm

Hej, mam pytania odnośnie IELTSa
Co dokładnie macie na myśli mówiąć 'ciężko'? Jaki trzeba mieć poziom na 6.0? Dopuszczalne są pomyłki w pisaniu? Jesli tak to mw jakiej wagi? A i generalnie jak wyglądaja poszczególne części? Baardzo mi zalezy na odpowiedziach i będe niezwykle wdzięczna za nie!
PS: Fantazja gdzie będziesz studiować i jaki kierunek? Ja mam conditional (IELTS na 6.0)na Solencie.
hants
Gość
Posty: 7
Rejestracja: pn maja 02, 2011 11:13 pm

pn maja 23, 2011 12:40 pm

Cieżko-bo po prostu ciężko. Wyobraz sobie, ze lektor czyta poł strony tekstu, normalnym tempem i tylko raz posrodku czytanki wymawia dość niewyraznie czyjes nazwisko (np Prattchet, Pratchet, Prachet) - do dzis nie wiem, co było prawidłowe. Oprocz tego miałas jeszcze 15 innych zagadek do załapania z tejze czytanki. Więc trzeba byc 'multitasking'

Tekst do analizy rozumienia, oparty był na biografii bodajze - sir Telforda. Przeczytaj sobie (tak dla relaksu) o jego osiągnięciach w Wikipedii, odłóż kartkę i w ciągu 20 minut sprobuj sobie w glowie ulozyc chronologicznie jego osiągniecia.

Potem poszukaj sobie hasła odnosnie sci-fi i fantsy. W ciągu kolejnych 20 minut przypisz twórców do nurtów literackich.

Napisz mini esej na temat - Czy swoboda poruszania się wywiera niekorzystny efekt na srodowisko naturalne?

Więcej nie pamiętam - mam to za sobą i mam nadzieję, ze juz nie bedę musiał tego powtarzac.
spineczka
Gość
Posty: 11
Rejestracja: sob maja 30, 2009 1:31 pm
Lokalizacja: Warszawa

ndz cze 05, 2011 10:12 pm

Witam, ja tak z własnego doświadczenia mogę powiedzieć że można sobie trochę ułatwić część reading.
Najlepiej jest najpierw przeczytać pytania i odpowiedzi do nich, podkreślić w nich słowa kluczowe i dopiero potem zacząć czytanie tekstu. Tym sposobem wiadomo jest czego szukać w tekście i naprawdę można zaoszczędzić sporo czasu :)
A jeżeli chodzi o writing to polecam nauczyć się trochę słówek opisujące grafy, tabelki itp.
Do speakingu można sobie napisać krótkie teksty o tym co robiłaś/eś jak przyjechał do ciebie przyjaciel; kilka słów o sobie; co cię interesuje i dlaczego; jeżeli się przeprowadziłeś za granicę to dlaczego i czy uważasz że to dobrze że młodzi ludzie wyjeżdżają za granicę na studia itp. Ja miałam m.in. takie pytania.
Spineczka
Agus
Nowicjusz
Posty: 35
Rejestracja: pt kwie 27, 2007 12:19 pm
Lokalizacja: Southampton

śr cze 22, 2011 3:58 am

Może komuś się przyda: przygotowując się do IELTS korzystałam z podręczników tych pań: Vanessa Jakeman, Clare McDowell, wyd. Cambridge University Press, dostępne w miejskiej bibliotece. :)
Dokładnie omawiają techniki zdawania egzaminu, jest dużo przykładów do poćwiczenia.
Zdałam na 7.5 i nie było tak strasznie. :)
ODPOWIEDZ