czy jest zaoczna szkola srednia w southampton?? pilne

Wszystko na temat szkolnictwa w So'ton
ODPOWIEDZ
motylek188
Gość
Posty: 1
Rejestracja: pn kwie 25, 2011 7:38 pm

pn kwie 25, 2011 7:48 pm

mam 19 lat jestem w ciazy i planuje przeprowadzic sie do southampton chcialabym skonczyc jakas szkole ale nie wiem czy sa polskie szkoly w southampton?? dodam ze interesuje mnie tylko nauczanie w systemie zaocznym i po polsku... czy ktos wie czy jest taka szkola dla mnie w southampton???
Celtka
Zaczyna Działać
Posty: 159
Rejestracja: wt lip 07, 2009 10:25 am
Lokalizacja: Southampton

pn kwie 25, 2011 9:53 pm

Nie sadze zeby tu byla jakakolwiek szkola srednia po polsku, w ogole w UK raczej nie znajdziesz szkoly po polsku. Istnieja polskie 'szkolki sobotnie' dla dzieci, slyszalam tez o jakichs polskich uczelniach wyzszych majacych filie w Anglii (dzialaja takie wLondynie), ale polskich szkol srednich z tego co mi wiadomo tu nie ma. Wiec jesli ukonczenie szkoly jest dla Ciebie bardzo wazne to to nie jest dobry moment zeby sie przeprowadzic do Southampton... Chyba ze podciagniesz angielski na tyle zeby tu sprobowac uzupelnic nauke, choc to tez mogloby byc trudne ze wzgledu na roznice w systemach edukacji w Polsce i UK.

Mam nadzieje, ze uda Ci sie znalezc jakies dobre dla Ciebie rozwiazanie!
Awatar użytkownika
ANECZKA25
Administrator
Posty: 412
Rejestracja: pn paź 16, 2006 7:30 pm
Lokalizacja: Southampton

wt kwie 26, 2011 4:54 pm

Nie ma polskich szkol srednich w Southampton. Jest polska szkolka dla dzieci w soboty, gdzie ucza sie jezyka polskiego, religii i innych przedmiotow, ale nie jest to program pelny z tego co wiem, i nie zastepuje normalnej edukacji w angielskiej szkole (jest jej uzupelnieniem, bardziej pod wzgledem patriotycznym niz innym).
Bez znajomosci jezyka angielskiego, lub z bardzo slaba znajomoscia, nie bedziesz niestety w stannie sobie poradzic w warunkach angielskiej szkoly sredniej. Poza tym majac 19 lat jestes juz tak na prawde poza systemem szkoly sredniej.
Tu znajdziesz informacje jak wyglada system angielski:
http://www.london.polemb.net/index.php?document=83
http://www.emito.net/edukacja/edukacja_ ... 35409.html

Mysle, jak poprzedniczka, ze najlepszym rozwiazaniem byloby skonczyc szkole srednia w polsce (jesli juz do niej uczeszczasz). Majac polska mature, mozesz starac sie o przyjecie na studia w UK.

Pozdr

A
---Wonderful girl. Either I'm going to kill her or I'm beginning to like her---
ODPOWIEDZ