Kursy i warsztaty po polsku

Wszystko na temat szkolnictwa w So'ton
ODPOWIEDZ
mariusz_m
Zaczyna Działać
Posty: 136
Rejestracja: wt gru 29, 2009 5:39 pm
Lokalizacja: Southampton
Kontakt:

wt paź 16, 2012 6:13 pm

Witam

Pewnie wielu z was nie raz myślało o zapisaniu się na jakiś kurs, o nauczeniu się czegoś przydatnego w tym kraju. Jednak często na przeszkodzie stoi język. Nawet jeśli się ktoś uczy angielskiego (do czego zechęcam), to taka nauka trwa latami. W międzyczasie jest się odciętym od jakiejkolwiek innej edukacji.

Dlatego planuję przeprowadzić serię warsztatów/kursów dla Polaków, powadzonych w języku polskim. Tematyka na razie dotyczyłaby ogólnie dwóch dziedzin:

1. Employability skills, czyli wszystkie umiejętności związane z poszukiwaniem pracy - gromadzenie informacji o własnym doświadczeniu, referencji, krytyczne i twórcze spojrzenie na własnie doświadczenie, pisanie CV oraz listów motywacyjnych.

2. IT skills, czyli ogólnie kusy związane z komputerami. Ale nie nudne kursy jak używać klawiatury i myszy, a kursy dotyczące używania różnego rodzaju serwisów internetowych, płatności internetowych, aplikacji internetowych. Jak ktoś ma problem z klawiaturą i myszą, to nauczy się przy okazji.

Kursy odbywałyby się na Shirley w jednym z lokalnych centrów edukacyjnych. W którym, to jeszcze nie wiem, może w dwóch. Założenie jest na razie takie, aby były bezpłatne. Co najwyżej któreś centrum może sobie policzyć kilka funtów z prąd czy możliwość kopiowania materiałów na ich kopiarkach. Z czasem jak się okaże, że możemy robić kursy akredytowane (aby dostać papiery równoważne z papierami z collegów), może być jakaś opłata za certyfikat.

Jeśli ktoś jest zainteresowany, to proszę o kontakt. Jeśli macie pomysły na inną tematykę kursów, to chętnie poczytam. Te dwa tematy poza językiem są teraz najpopularniejsze. Ale chętnie dowiem się co jeszcze jest potrzebne i może też się uda to zorganizować.
ODPOWIEDZ