Sprowadzenie psa do Anglii

Gdzie kupić? Jak znaleźć?... Czyli garść porad na bieżąco !
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Nakratau
Gość
Posty: 8
Rejestracja: śr cze 04, 2008 11:32 pm
Lokalizacja: Southampton

śr cze 04, 2008 11:53 pm

Witam jakie warunki trzeba spełnić by sprowadzićpsa do UK?
Proszę o konkretne odpowiedzi osób znających temat gdyż rozbieżnych odpowiedzi mam w sieci pełno :-)
Pozdrawiam Robert
Awatar użytkownika
madziula
Bardzo odważny
Posty: 555
Rejestracja: czw maja 24, 2007 11:04 pm
Lokalizacja: Bieszczady(UD)/ Bitterne Park

czw cze 05, 2008 3:38 pm

no coz to ja sie nie odzywam bo mam informacje otrzymane droga pantoflowa :wink:
Semper fidelis
Awatar użytkownika
e-admin
Administrator
Posty: 2647
Rejestracja: śr maja 24, 2006 8:21 pm
Lokalizacja: Southampton

czw cze 05, 2008 5:30 pm

Może źle szukałeś :P
Paszport dla psa
Jeśli, tak jak ja, jesteście dumnymi właścicielami psa, kota lub fretki i chcielibyście zabrać swojego ulubieńca w podróż do Anglii, musicie zapoznać się z nowymi zasadami przewozu zwierząt. W tym artykule znajdziecie wskazówki dotyczące takiej podróży i koniecznych badań, szczepień oraz dokumentów.

Przygotowania do wyjazdu ze swoim pupilem musicie rozpocząć u weterynarza. Tam zwierzę otrzyma serię szczepionek oraz chip, czyli wszczepiany pod skórę indentyfikator. Przed podróżą do Anglii trzeba będzie też zrobić ulubieńcowi badania krwi, potwierdzające skuteczność szczepionki na wściekliznę. Wyniki tego badania należy przesłać do specjalnego, zatwierdzonego przez Unię Europejską laboratorium w Puławach.

Wynik powinnien być odesłany do waszego weterynarza w ciągu 14 dni. Po pomyślnym badaniu krwi lekarz będzie mógł wypełnić paszport dla waszego czworonoga, robiąc adnotacje co do wszystkich szczepionek, badania krwi i chipu. Dokument taki ważny jest przez rok - czas ważności szczepionek.

Następny krok to rozpatrzenie sposobu transportu. Jeśli chcecie skrócić czas podróży zwierzęcia, możecie zdecydować się na przewóz samolotem. Z popularnych w Polsce linii lotniczych Easy Jet oraz Wizz Air nie wyrażają zgody na przewóz zwierząt z wykluczeniem psów przewodników.

Airpolinia może wydać zgodę na taki transport jeśli zwierzę ma do 5 kilogramów. Wtedy będzie ono podróżowało z wami w kabinie pasażerskiej. Najlepiej skontaktować się bezpośrednio z liniami lotniczymi i zapytać o szczegóły.

Istnieją także specjalni przewoźnicy, w Polsce to AES Cargo/Move One (WAW), którzy za odpowiednią opłatą przewiozą wasze zwierzę samolotem z Warszawy do UK. Można się z tą firmą skontaktować e-mailem - moving@moveone.info, lub też telefonicznie pod numerem +48 22 816-2005.
Kolejną opcją jest przewóz psa lub kota pociągiem. W takim wypadku będziecie musieli zapłacić za wasze zwierzę 50% ceny normalnego biletu oraz, już będąc w podróży, poprosić o zgodę współpasażerów z przedziału.

Warunki przewozu zwierząt w autokarze są różne dla różnych firm. Najprościej jest zadzwonić do przewoźnika obsługującego dana trasę i zapytać o zgodę.
Kiedy już zrobicie wszystkie badania, szczepienia, wyposażycie wasze zwierzę w chip, otrzymacie dla niego paszport i zdecydujecie się na środek transportu, trzeba będzie przemyśleć środki ostrożności, jak np. zakup specjalnej klatki, kagańca, smyczy czy też rozpatrzyć możliwość podania zwierzęciu środków uspokajających, które pomogą mu przebyć tę podróż w spokoju i bez większych problemów. Tę ostatnią decyzję powinniście podjąć po konsultacji z weterynarzem.

Jednak zanim przywieziecie swojego pupila na ziemie królowej, muszę was ostrzec przed ważnymi i nieuniknionymi sprawami.

Koszty utrzymania zwierzęcia w Anglii są bardzo wysokie. Wyżywienie dla psa lub kota, jeśli wasz ulubieniec jest nieco wybredny, wynoszą od 20p do 1 funta dziennie. Do tego doliczcie specjalny piasek do kuwety dla kota - około 1.30 funta.

Pamiętajcie, że prawo brytyjskie wymaga sprzątania po swoim psie na spacerze, a nieprzestrzeganie go może was kosztowac nawet 1000 funtów.

Wizyty u weterynarza są również bardzo kosztowne. Podstawowe szczepienia i stawki za wizytę wahają się między 40-60 funtów. Każde dodatkowe badanie to od 20 do nawet 150 funtów (np. badanie krwi kota to 120 funtów).

Zastanówcie się również, czy będziecie mieli dość czasu dla swojego pupila. Czy będzie on sam w domu podczas gdy wy pójdziecie do pracy? Koty mogą chodzić samowolnie po dworze bez właściciela, ale psy nie. Czy wasi współlokatorzy zgodzą się na czasem nieprzyjemny zapach i drobne wypadki jakie towarzyszyć niewątpliwie będą temu małemu lokatorowi?

Jeśli rozpatrzycie wszystkie za i przeciw i postanowicie zabrać wasze zwierzę ze sobą, to nie pozostaje mi nic innego, jak tylko życzyć wam miłej podróży!
No cóż paszport, mikrochip i seria szczepionek obowiązkowa.
http://www.lecznica-as.lodz.pl/paszporty.html

Powodzenia !
[img]http://www.obrazki.info/miniatury/SugarwareZ-253.gif[/img]

[b]Będziesz pisał na temat, nie będziesz spamował, będziesz...[/b]

[img]http://img526.imageshack.us/img526/6522/ubd3874.png[/img]
haszika
Gość
Posty: 2
Rejestracja: ndz lis 23, 2008 8:04 pm

ndz lis 23, 2008 8:08 pm

hejka
czytałam już te wszystkie informacje...mam jeszcze jedno pytanko: czy nadal aktualny jest przepis który sórowo określa w ciągu jakiego czasu od ostatniego szczepienia trzeba przewiezc psinę przez granicę?
Robercie, czy przewiozłeś swojego zwierzaka?jeśli tak bardzo proszę cię o info z pierwszej ręki...jak, co i w ciągu jakiego czasu, w jakiej kolejności?i czy to ma wogóle znaczenie(ta kolejność i czas)?z góry wielkie dzięki
pozdrowionka
haszika
Gość
Posty: 2
Rejestracja: ndz lis 23, 2008 8:04 pm

ndz lis 23, 2008 8:12 pm

a już doczytałam :D dzięki
sewekrusek
Gość
Posty: 1
Rejestracja: śr wrz 03, 2014 2:04 pm

śr wrz 03, 2014 2:13 pm

Jeżeli chodzi o przewóz zwierząt do Anglii to z pewnością pomocne będą firmy, które się tym na co dzień zajmują. Ale z pomocą internetu można też sobie zorganizować taki transport samodzielnie.
swp
Gość
Posty: 1
Rejestracja: ndz sty 19, 2020 9:16 pm

ndz sty 19, 2020 9:19 pm

sewekrusek pisze:
> Jeżeli chodzi o [url=http://www.taniewysylanie.co.uk/?strona=oferta]przewóz
> zwierząt do Anglii[/url] to z pewnością pomocne będą firmy, które się tym
> na co dzień zajmują. Ale z pomocą internetu można też sobie zorganizować
> taki transport samodzielnie.

Masz rację. Miałem taki problem i skorzystałem z firmy ADAA która sprowadza zierzęta zza granicy
Tresura psa jest łatwa kiedy dysponujemy specjalistyczna wiedzą :)
Manka
Gość
Posty: 7
Rejestracja: wt wrz 29, 2020 1:47 pm

wt wrz 29, 2020 1:52 pm

dzieki za informacje skorzystam bo chcemy psa wysłac mojej ciotce bo teskni niesamowicie za nim.
ODPOWIEDZ