jaki najlepszy interenet?

Gdzie kupić? Jak znaleźć?... Czyli garść porad na bieżąco !
wika
Gość
Posty: 1
Rejestracja: pt gru 07, 2012 10:36 pm

pt gru 07, 2012 10:41 pm

Witam!Chciałabym się dowiedzieć jaki internet możecie polecić i gdzie mogę go nabyć?Potrzebny w zasadzie od zaraz!
Proszę pomóżcie,bo wiecie,że bez neta ani rusz! :roll:
fredi1979
Gość
Posty: 5
Rejestracja: pn kwie 20, 2009 11:29 am

pt gru 07, 2012 11:29 pm

ja polecam virgin i niepotrzeba telefonu można załozyć sam internet sam używam i jestem zadowolony

http://www.uswitch.com/broadband/compar ... tAodayAA7w
sotonpl
Gość
Posty: 12
Rejestracja: czw kwie 05, 2012 9:44 pm

sob gru 08, 2012 9:34 pm

Ja polecama TalkTalk
Masz darmowe tel do pl jak wezmiesz pakiet ze stacjonarnym 27f miesiecznie
bruno00
Nowicjusz
Posty: 25
Rejestracja: pt lis 23, 2007 6:41 pm
Lokalizacja: portsmouth

ndz gru 30, 2012 12:27 pm

Ja polecam o2. Sam uzywam juz prawie dwa lata i nie powodow do narzekania.
Do wyboru masz 3 pakiety:
The Basics - 20GB (£8.50 lub £13.50) + £25.53 jednorazowo za podlaczenie
The All Rounder - bez limitow(£12.50)+ £12.75 jednorazowo za podlaczenie
The Works - bez limitow (£21) + £12.75 jednorazowo za podlaczenie

Jesli nie masz aktywnej linii to wtedy za aktywacje w The All Rounder or The Works placisz jednorazowo £43 a w The Basics £86.81

Jesli masz kontrakt na telefon komorkowy z o2 dluzej niz dwa lata, nic nie placisz przez 6 m-cy, Jesli krocej niz dwa lata badz tez masz kontrakt w innej sieci, nic nie placisz przez 3 miesiace.
Dodatkowo, jesli zarejestrujesz sie na http://www.topcashback.co.uk/ref/bruno00 i zamowisz The Basics poprzez te strone, to dostaniesz £30.30 cash back (Jesli 20GB to za malo dla ciebie zawsze mozesz zrobic upgrade do The All Rounder albo The Works). Masz tez 30 dni na zmiane decyzji i rozwiazanie kontraktu bez dodatkowych kosztow.


Jesli chcesz tez miec telefon stacjonarny o2 oferyje 2 pakiety
*EVENING AND WEEKEND za £13 (line rental wliczone)
nieograniczone polaczenia na stacjonarne w uk wieczorami i w weekendy
*ANYTIME za £16.50 (line rental wliczone)
nieograniczone polaczenia na stacjonarne w uk
600 minut na polaczenia do Polski na stacjonarne
Pewnie juz i tak masz kontrakt ale skoro wlasnie dzisiaj robilem reasearch szefowej, to pomyslalem, ze i z Toba, i z Wami sie podziele.
Wszystkiego Najlepszego w Nowym Roku
son of the blue sky
gg8299338
Awatar użytkownika
thyrfing
Bardzo odważny
Posty: 647
Rejestracja: sob paź 06, 2007 11:09 pm
Lokalizacja: śirlej

pn gru 31, 2012 12:32 pm

sotonpl pisze:Ja polecama TalkTalk
Masz darmowe tel do pl jak wezmiesz pakiet ze stacjonarnym 27f miesiecznie
poczekaj az ci sie cos spieprzy , wowczas bedziesz chcial szybko zapomniec o tym co tu napisales .Infolinia w talk-talk to czysta kpina
JDMek9
Nowicjusz
Posty: 27
Rejestracja: ndz sty 16, 2011 3:32 pm

czw sty 03, 2013 2:15 am

virgin najgorsze gowno jakie moze byc lecz najtansze chyba na rynku... BT i O2 chyba sa najlepsze na stan dzisiejszy...
Awatar użytkownika
komar
Nowicjusz
Posty: 91
Rejestracja: śr lut 10, 2010 8:25 pm
Lokalizacja: Basset

ndz sty 06, 2013 9:32 am

Ja tez O2 komorka+stacjonarny+net. Juz bardzo dlugo jestem z nimi i nie ma zadnego problemu. Przy przeprowadzce schodzi kilka dni na ogarniecie linii wiec od razu przyslali za darmo bezprzewodowy internet z duzym zapasem do wykorzystania a jak byl problem z routerem to nowy podeslali natychmiast na drugi dzien. Customer service tez mi sie wydaje bardzo ok.
creative

sob sie 24, 2013 3:45 am

Osobiście odradzam Talk Talk, kilka razy dziennie internet zanika. Virgin ostatnimi czasy boryka się z problemami technicznymi, ale jeśli wszystko jest sprawne to Internet hula jak marzenie co do o2 to nie miałem ale znajomy ma nie przyjemne doświadczenia z nimi bo płacił normalnie abonament lecz nie miał dostępu do sieci 2 miesiące nie mógł się doprosić o technika ale mam nadzieję że to był pojedynczy przypadek. Ale polecałbym Virgin opcja 120 mega nawet sie opłaca cenowo ja płace 50f za wszystko czyli Internet+telefon+tv
aniucha
Gość
Posty: 1
Rejestracja: wt wrz 10, 2013 12:44 pm

wt wrz 10, 2013 1:21 pm

Czy może ktoś z was mógłby mi doradzić w sprawie internetu?

Przeprowadzam się do Soton tylko na kilka miesięcy, więc nie mogę związać się umową na 9/12/24 miesiące. Znacie może jakąś firmę, która zapewnia szybki i dobry internet (bez TV, bez telefonu stacjonarnego) na 4 miesiące?
DamianB
Gość
Posty: 10
Rejestracja: śr paź 10, 2012 9:15 pm

wt wrz 10, 2013 6:13 pm

Czesc

Mozesz kupic sobie karte z GifGaf-a
http://giffgaff.com/goodybags/3gb-mobile-broadband

mozesz wlozyc taka karte do tzw. Dongla i uzywac w kompie lub do SMARTFONU i udostepniac polaczenie przez telefon na inne uzadzenia jak kopmp lub tablet
Awatar użytkownika
fLiPeR
Nowicjusz
Posty: 68
Rejestracja: czw kwie 19, 2012 9:48 am
Kontakt:

czw wrz 12, 2013 4:49 pm

wszystko tylko nie talktalk
DamianB
Gość
Posty: 10
Rejestracja: śr paź 10, 2012 9:15 pm

pt wrz 13, 2013 6:05 pm

fLiPeR pisze:wszystko tylko nie talktalk
Ja osobiscie nie widze problemu jezeli chodzi o Talk-Talk, fakt faktem ze jak zaczna cos mieszac to faktycznie jest problem z odkreceniem ale wszedzie pracuja niedoswiadczone osoby, slabe lacza w talk-talku spowaodowane sa ich zla jakoscia, zbyt duza liczba uzytkownikow podlaczonych do tej samej skrzynki na ulicy oraz duza odleglascia od niej.

Cenowo niestety nic ich ofert nie pobije jeszcze przez dlugi czas.
Awatar użytkownika
rem
Zaczyna Działać
Posty: 125
Rejestracja: wt kwie 17, 2007 10:48 am
Lokalizacja: Shirley

czw sty 16, 2014 8:13 pm

Witam
Czy ma ktos moze broadband fibre optic z virgina up to 30 lub 60mb/s.
Chcialem sie dowiedziec czy warto wziac kontrakt na 18 miesiecy.
mariusz_m
Zaczyna Działać
Posty: 136
Rejestracja: wt gru 29, 2009 5:39 pm
Lokalizacja: Southampton
Kontakt:

pt sty 17, 2014 1:59 am

Dla tych, którzy zastanawiają się nad wyborem oferty dostępu do Internetu, przedstawiam kilka przydatnych konkretów:

1. Sposób podłączenia.

Po kablu telefonicznym - sposób najpopularniejszy. Trzeba mieć aktywną linię telefoniczną, po której idzie tak zwany DSL. Na cenę składają się dwa elementy. Pierwszy to miesięczny abonament, a drugi to dzierżawa linii telefonicznej. O ile to pierwsze ma zróżnicowaną cenę, to to drugie jest takie samo, bo wszyscy dzierżawią od BT. Obiecywane są różne zawrotne maksymalne prędkości, wyrażane w Megabitach na sekundę, ale nikt nie gwarantuje jaka będzie faktyczna, a zwłaszcza minimalna prędkość. Ta prędkość, jak i stabilność połączenia z Internetem, nie zależy od firmy oferującej usługę, a od adresu użytkownika, a dokładniej odległości od najbliższego "exchange" (takie urządzenie BT, taka lokalna centralka telefoniczna). Im dalej masz do niego, im więcej użytkowników przyłączyli, tym wolniejszy i mniej stabilny dostęp do Internetu. BT nie rozwija za bardzo tych urządzeń, a ciągle wszyscy podłączają nowych użytkowników, więc generalnie wszystkim powoli prędkość spada, a ceny rosną :)

Po kablu telewizji kablowej - mniej popularne, ale chyba Virgin to tylko tu oferuje. Wiele lat temu kablówka położyła swoje kable antenowe. Jak Internet stał się popularny, to rozwinięto technologię przesyłania danych po tych samych kablach co TV, niezależnie od obrazu. Prędkości maksymalne są porównywalne z przesyłem po linii telefonicznej, ale za to minimalne są większe, bo generalnie sieć jest niezależna od sieci telefonicznej. Po sieci telefonicznej przesyła się ogromne ilości danych połączeń telefonicznych oraz Internetu, a po kablówce tylko TV i Internet... Teraz jak jest cyfrowa TV, to tylko dane są przesyłane.

Przez WI-FI (czyli bezprzewodowo). Pojawia się coraz więcej tak zwanych hotspotów. Można się do nich połączyć i zapłacić online za dostęp na jeden dzień, tydzień, miesiąc i tak dalej. Popularne hotspoty to BT Openzone. Płaci się dość dużo... Oferta dla tych, którzy nie mogą inaczej.

Przez 3g lub 4g (czyli przez sieci komórkowe, za pomocą "paluchów"). Wychodzi dość drogo, są limity i albo się doładowuje, albo na abonament. Generalnie jak komórka, tylko dużo się płaci. Nie polecam.

Po światłowodzie - stosunkowo nowa technologia. Prędkości minimalne i maksymalne są rewelacyjne, nawet za dobre. Nie wiem po co komu aż tak szybki Internet. Ale z drugiej strony można kupić taki dostęp, udostępnić sąsiadom i podzielić się kosztami, bo Internet po światłowodach kosztuje więcej niż po drutach. Światłowody to ogólnie przyszłość. Różne firmy teraz rozwijają swoje sieci światłowodów, więc generalnie z czasem będzie coraz szybciej. Więcej się teraz w nie inwestuje niż w rozwijanie drutów telefonicznych :)

2. Różni providerzy (jakie polskie słowo :) )

Ciągle pojawiają się nowe firmy obiecujące super dostęp do Internetu, ale generalnie rzecz biorąc, zawsze oferują to samo, czyli dostęp przez jeden z kilku wymienionych powyżej sposobów podłączenia. Ceny mają konkurencyjne. Żadna firma nie oferuje dobrego wsparcia technicznego. Jedni mają swoich konsultantów w Indiach, inni w UK, ale jak coś wam się popsuje, to szukajcie niezależnego lokalnego fachowca, to wam prędzej naprawi problem. Routery WI-FI, które oferują, znowu są podobne. To znaczy, że przeciętny użytkownik nie odczuje żadnej różnicy.

3. Co z tego wynika?

Nie przejmujcie się komentarzami, że BT lepsze of Talk-Talka, albo Virgin lepszy od czegoś innego. Wszystko zależne jest od metody połączenia i lokalizacji. Jeśli chcecie założyć Internet po linii telefonicznej, to tam gdzie kupujecie mogą wam sprawdzić w komputerze minimalne prędkości, bo mają dostęp do bazy danych. Tylko czy zechcą?

Talk-Talk swego czasu nabierał swoich klientów. Oferowali do 24 Mb/s, czyli bardzo dużo, ale to przecież maksymalna prędkość. W rzeczywistości było to tylko 1 Mb/s w niektórych miejscach. Na tych właśnie obszarach dawali oferty specjalne. Nie można było kupić dostępu do Internetu tak po prostu. Można było kupić pakiety telefon + darmowe minuty, a w ramach stale trwającej promocji dodawano za darmo dostęp do Internetu do 24Mb/s. Ludzie brali te pakiety, bo chcieli mieć darmowy Internet. Płacili w sumie tyle co inni, ale jak się skarżyli, że Internet jest słabszy niż obiecywany, to Talk-Talk mówił, że szkoda, ale w abonamencie nie mają Internetu.. jest dodawany za darmo i jak się nie podoba, to pech...

Sky zaczął podłączać do sieci za dużo ludzi, więc wszystkim od początku ograniczano prędkość licząc, że się nie zorientują. Dzięki temu mogli sprzedać dostęp do Internetu większej ilości ludzi. Doszło do tego, że w niektórych miejscach prędkość również spadła do 1 Mb/s, co było dobrą prędkością w 2000 roku w PL :)

O większej ilości konkretnych przekrętów aktualnie nie wiem. Osobiście brałbym po kablu z kablówki, gdyby najlepiej zagwarantowali dobrą minimalną prędkość, ale nie wiem czy tam gwarantują.
Awatar użytkownika
rem
Zaczyna Działać
Posty: 125
Rejestracja: wt kwie 17, 2007 10:48 am
Lokalizacja: Shirley

sob sty 18, 2014 12:09 am

Dzieki za dobre info.
ODPOWIEDZ