Kilka pytań od świeżaka :)

Gdzie kupić? Jak znaleźć?... Czyli garść porad na bieżąco !
ODPOWIEDZ
joanna
Gość
Posty: 1
Rejestracja: pt paź 04, 2013 3:07 pm

pt paź 04, 2013 3:29 pm

Witam :)

Niedawno przeniosłam się z Polski do UK. Mieszkam na Isle of Wight. Jest to mała wysepka i, co gorsze, bardzo turystyczna. A co za tym idzie - praca tu jest raczej sezonowa. Niestety moja kariera tutaj powoli sie kończy, bede musiała jakos przewegetować zimą.
Ale słyszałam niedawno właśnie o Southampton, że jest tu bardzo dużo Polaków i jakos tak raźniej.
Myślę o przeprowadzce do Waszego miasta.
W związku z tym, że nie znam nikogo, kto by tu żył, proszę Was o jakieś wskazówki dla młodej, samotnej matki.
Interesuje mnie wszystko, co związane z mieszkaniami - co, gdzie i jak (może jakieś linki?), jak i gdzie uderzyć o pracę, gdzie zwrócić się o jakąś pomoc? I najważniejsze dla mnie - szkoły podstawowe: która najlepsza dla 7letniej dziewczynki nie mówiącej jeszcze po angielsku?

Naprawdę będę wdzięczna za jakiekolwiek informacje i porady
Dzięki wielkie,
Asia
DamianB
Gość
Posty: 10
Rejestracja: śr paź 10, 2012 9:15 pm

pt paź 04, 2013 8:22 pm

Witaj
Kilka moze pomocnych podpowiedzi z mojej strony:

1. Szukaj mieszkania tam gdzie znajdziesz prace jezeli nie jestes mobilna to bardzo ulatwia zycie.
2. Moja corka poszla do angielskiej szkoly w wieku 5 lat nie znajac ani slowa po angielsku byla jedyna polka w szkole, teraz w Southampton prawie w kazdej szkole sa polskie dzieci czasami nawet asystenci lub nauczyciele sa polakami lub mowia po polsku.
3. Co do mieszkan nie wiem jakie sa cenniki wynajmu w Southampton ( mieszkam teraz w Chandlers Ford) gdzie ceny byly zblizone a czasami tansze od tych w Southampton. System pomocy mieszkaniowej jest tez mniej zawily od tego w Southampton.
4. Polska spolecznosc mozna powiedziec zdominowala poludnie anglii tak wiec prawdopodobienstwo zawarcia nowych znajomosci jest duze.

PS.
Mamy w Southampton polska gromade Zuchowa dzieci w wieku 7-11 serdecznie zapraszamy.
http://www.zhpsouthampton.co.uk

Powodzenia
Awatar użytkownika
fLiPeR
Nowicjusz
Posty: 68
Rejestracja: czw kwie 19, 2012 9:48 am
Kontakt:

sob paź 05, 2013 4:32 pm

z tym jest wlasnie problem, stara szkola 2 polskie kolezanki w klasie
nowa - 11 polskich dzieci w klasie!!! :)
...trzymaja sie w kupie bo latwiej, zamiast uczyc angielskiego
ODPOWIEDZ