UWAGA NA OSZUSTÓW PAY PAL

Gdzie kupić? Jak znaleźć?... Czyli garść porad na bieżąco !
ODPOWIEDZ
dudzina
Gość
Posty: 3
Rejestracja: pt mar 29, 2013 8:26 pm

ndz sty 19, 2014 11:38 pm

Dziś dodałam ogłoszenie odnośnie sprzedaży przedmiotu. Odpisał ktoś po angielsku. Dostałam informacje takiej treści:
Thanks for your response..I'm quite satisfied with the condition and price,and I need you to understand that i am willing and ready to purchase it right away, end the advert, consider me as your favorite buyer. I will be paying the PayPal charges (3.4%) from my account and will be paying directly into your PayPal account without any delay, and I hope you have a paypal account. If you have one already, just send me the address to send it to, which is the email address you use for it or you can send me a paypal money request, so once i receive the details i will go ahead with the payment through PayPal and then I will contact my shipping company after you get the payment. I will need your home address for it to be Picked Up by the Shipping Company..
Było to dość dziwne ponieważ sprzedaje auto i rzadko kto kupuje w ciemno. Pogrzebałam w internecie i znalazłam
takie oto cos
Witam Wszystkich!!!!
Mam nadzieję, że wybrałam dobre miejsce na opisanie mojej historii i ostrzeżenie wielu z Was.
Wystawiłam na tablica.pl pianino do sprzedania, na drugi dzień dostałam sms z informacja od Clair Jackson, że jest zainteresowana, podała maila żeby jej odpisać, jeśli nadal jest do sprzedania. Odpisałam na maila,że tak, jest nadal dostępne. Odpisała, że super, jest zainteresowana. Maile pisała po angielsku, ja również odpisywałam po angielsku. Maile tłumaczyła mi kuzynka i ona też pisała moje, bo ja aż tak super nie władam tym językiem. Pani Clair pytała o stan pianina itp. Cieszyła sie ze jest ok. I w ostatnim mailu napisała, że chce kupić, pokryje wszystkie koszty, tylko ma możliwość zapłacenia jedynie przez PayPal, bo pracuje na Bermudach...Jak wysłałam kuzynce tego maila, to zorientowała się, że jest to coś podejrzane. Clair chciała żebym założyła konto na paypal i podała jej dane a ona wpłaci mi kase. Dobrze, że kuzynka się zorientowała, powiedziała, że to oszustwo i żebym w googlach poczytała na temat "oszustwa na paypal". Jak zaczełam czytać, to znalazłam mnóstwo ludzi którzy zostali oszukani, na identyczne listy jakie ja dostawałam, zmieniał się tylko towar który Clair (bądź inna osoba) chciała kupić. Jestem zbulwersowana, że coś takiego działa w tych czasach i że nie da się z tym czegoś zrobić!!!Wklejam ten ostatni list od niej, ona tam daje adres syna, który mieszka w londynie, jego telefon, ze niby on odbierze w razie gdybym chciała dzwonić...Wydaje mi się, że to polacy niestety podszywają się pod obce adresy, piszą maile w j.angielskim i oszukują własnych rodaków....Poczytajcie tu http://www.forumszosowe.org/viewtopic.php?t=16283
facet przez tą samą osobę został by oszukany, a następny stracił kasę...i to wszystko Clair Jackson.UWAŻAJCIE!!!!!

a to schemat maila jaki oszust wysyła -

Thanks for the response ,I'm okay with the condition and the
price and
> as a matter of fact I'm ready to make the payment without any
delay
> through PayPal which is safe and reliable method of payment,because
> this is the only method i can use due to my present location,So all
> you have to do is just get back to me with your paypal account details
> as follows :
>
> Name:
> PayPal Email address :
> Address and phone number :
> Total Cost of the item :
>
> once i receive the details i will go ahead with the payment and if you
> dont have a paypal account i will advice you to register for a paypal
> account at {www.paypal.com} its very simple,secure and fast so as soon
> as you get back to me with the paypal payment details ,I will make the
> payment without any delay.But kindly note that i can not come over to
> pick up the merchandise myself because I'm at work as i write you
this
> email I'm on the sea busy sailing, so after i have completed the
> payment through paypal,a pick up agent will come over to you to
> complete the documentation of the merchandise in my name and pick it
> up from you and deliver it to my son in the United Kingdom)Hope you
> understand and hope to read back from you soonest.
Schemat działania bardzo podobny. Pogrzebałam dalej i dowiedziłam się, że jest to bardzo częsta praktyka, że ludzie wysyłają pieniądze a potem je wycofują już po otrzymaniu produktu, informując tym samym, że nigdy takiej rzeczy nie otrzymali. Uważajcie na takich oszustów i nie dajcie się zrobić w bambuko.
Pozdrawiam
dudzina
Gość
Posty: 3
Rejestracja: pt mar 29, 2013 8:26 pm

pn sty 20, 2014 12:02 am

Do tegoż osobnika:
Po 1 zaden zdrowy czlowiek.w to nie uwierzy a dwa bardzo.dziwne ze.paypal jest ang.i ze.pisza.po ang haha dobrze.ze.ostrzegasz.ale.to.powinno byc do ludzi ktorzy mysla ze sie nachapia kasy wiec mam.nadzieje ze takie zachlanne osoby wpadna w taka pulapke:)
Po pierwsze ja bym się na to nabrała, i myślę, że więcej takich osób by się znalazło. Po 2 paypal jest amerykański a jego uzytkownicy pochodzą z różnych krajów. Jeżeli ogłoszenie jest dodane po polsku, na polskim portalu a ktos odpisuje po ang to chyba cos nie tak. Po 3 komentarz zostal dodany dla tych wszystkich "chorych" ludzi, ktorzy by sie dali oszukac (czyli chcieli sie nachapac), więc oszczędź tych inteligentnych komentarzy.
mag_ra561
Gość
Posty: 4
Rejestracja: wt kwie 21, 2009 6:03 pm
Lokalizacja: TOTTON

pn sty 20, 2014 10:33 pm

Witam

Dostałam podobnego e-maila. Wystawiłam ogłoszenie na sotlanda o sprzedaży auta. Ktoś napisał czy dalej jest na sprzedaż. Jak odpisałam że tak to dostałam kolejnego e-maila ze jest zadowolony z ceny i kondycji auta-nie widząc auta i tu właśnie zaświeciła mi sie czerwona lampka zaczełam szperać w inernecie i okazało sie że ta sama osoba napisała do innego angola ten sam list jakis czas temu. Wstawiam treść listu jaka ja dostałam i to co znalazłam w googlach : Najpierw moje

Thanks for your response..I'm quite satisfied with the condition and price,and I need you to understand that i am willing and ready to purchase it right away, end the advert, consider me as your favorite buyer. I will be paying the PayPal charges (3.4%) from my account and will be paying directly into your PayPal account without any delay, and I hope you have a paypal account. If you have one already, just send me the address to send it to, which is the email address you use for it or you can send me a paypal money request, so once i receive the details i will go ahead with the payment through PayPal and then I will contact my shipping company after you get the payment. I will need your home address for it to be Picked Up by the Shipping Company..

Regards

On Saturday, January 18, 2014, radziw75 wrote:
>
> Hello
>
> Yes is still for sale.
> Thank You
>
> W dniu 2014-01-18 03:23:15 użytkownik John tatham <tathamj@gmail.com> napisał:
>> Hello do you still have it for sale?

A tu link do strony: http://www.pistonheads.com/gassing/topic.asp?t=1169193 -i to co było napisane

Hey People,

I'm well aware of all the 'send me money via western union and I'll arrange shipping of my car conveniently held abroad and sold cheap to you' scam that you see when buying cars but until this have never heard of any when selling cars.

Any idea how this would work? Unless a stolen/dodgy card is used to pay via Paypal?

Transcript below:

Customer Details:
NAME: MR John Tatham
TELEPHONE:
EMAIL: jtatham111@gmail.com

Vehicle Details:
MAKE: BMW
MODEL: 3 SERIES
PRICE: £3800

Message:
Hello mate, do you still have this vehicle for sale?

Me:
Hi,

Yes it's still for sale. The car is located in Ashford if you'd like
to view it.

As the advert says, everything is in good condition throughout and the
car has no faults of any kind.

I took delivery of my new car last night so the price has dropped to
£3700 for a faster sale.

Thanks

Buyer:
Thanks for your response..I'm quite satisfied with the condition and
price,and I need you to understand that i am willing and ready to
purchase it right away, end the advert, consider me as your favorite
buyer.I will be paying the PayPal charges from my account and will be
paying directly into your PayPal account without any delay, and I hope
you have a paypal account. If you have one already, just send me the
address to send it to, which is the email address you use for it or
you can send me a paypal money request, so once i receive the details
i will go ahead with the payment through PayPal and then I will
contact my shipping company after you get the payment. I will need
your home address for it to be Picked Up by the Shipping Company..

Me:
This is a con isn't it. No one buys a car without seeing it.

My numbers on the listing if you want to come and see it.

Buyer:
Hello thanks for your email, I really understand you but I'm presently
on sea because I'm marine officer and always busy. I will send
shipping company to your home and they will check everything on my
behalf. So kindly send me your paypal email and full name so that I
can proceed with the payment and get back to me with your home address
so that I can forward it to the shipper.


Nie wiem czy są to polacy czy hakerzy którzy sobie tłumaczą ale na stronce jest opis jak to działa.
Cieszę się że mi sie zapaliło czerwone światło ale pytanie ile osółb dało sie na to nabrać. Dzisiaj trzeba naprawdę uważać w sieci cokolwiek się robi żeby nie być stratnym :x .
Awatar użytkownika
fLiPeR
Nowicjusz
Posty: 68
Rejestracja: czw kwie 19, 2012 9:48 am
Kontakt:

śr sty 22, 2014 2:27 pm

dudzina pisze: Schemat działania bardzo podobny. Pogrzebałam dalej i dowiedziłam się, że jest to bardzo częsta praktyka, że ludzie wysyłają pieniądze a potem je wycofują już po otrzymaniu produktu, informując tym samym, że nigdy takiej rzeczy nie otrzymali. Uważajcie na takich oszustów i nie dajcie się zrobić w bambuko.
Pozdrawiam

nie kapuje jednego, "wysylaja i wycofuja" - to znaczy, ze wysylasz cos czy dajesz przed realnym przelewem z paypala na twoje konto w banku??

ile razy dogadywalem sie z ludzmi z ebaya, ze cos dokupie albo sprzedam na zasadzie podania danych email z paypal - od tego one sa :) , ale zawsze czekalem, az te pieniadze realnie pojawia sie na koncie bankowym, a nie "paypalowym" bo te jak rozumiem mozna jeszcze "wycofac" ??

czyli : wystawiam auto , ktos chce moje dane z paypal a nie chce widziec auta, daje mu te dane - ten ktos wplaca na paypal, ja wyplacam $$ w realnym banku i dopiero wtedy moze sobie to auto odebrac , jakie wtedy pieniadze i skad moze wycofac skoro ja juz je fizycznie wyplacilem ???
Awatar użytkownika
FISHERMAN
Zasłużony W Boju
Posty: 299
Rejestracja: śr gru 05, 2007 10:17 pm
Lokalizacja: Southampton

czw sty 23, 2014 5:12 am

Pieniadze moga pochodzic z kradzionych kart kredytowych ... bedziesz musial je oddac
ODPOWIEDZ