Praca bez zatrzeżeń ale..:)

Archiwum od 2006
donk
Nowicjusz
Posty: 40
Rejestracja: pt lut 13, 2009 1:59 am
Lokalizacja: Southampton

czw lip 23, 2009 12:05 am

Poszukujemy pani do pracy w ruchliwej,małej restauracji w centrum do pracy przy zmywaniu naczyń i generalnym sprzątaniu restauracji.
Praca od soboty do wtorku; 6-8 godzin dziennie; stawka 5.50/h.
Wymagania:
-wiek minimum 30lat,
-pracowitość i dobra organizacja pracy,
-doświadczenie w podobnym charakterze pracy,
-znajomość języka angielskiego w stopniu komunikatywnych.
Znalazłem to ogłoszenie na naszej stronie wszystko jest ok tylko z jednym ale stawka jaką proponują:)jak wiadomo mi najniższą stawką jaką może ci zaproponować pracodawca to 5.73 na godzinę.Czy to nie jest wyzysk:)albo praca na czarno ale czy to się jeszcze opłaca?Na pewno się znajdzie się ktoś kto bedzię pracował za tą stawkę w dobie kryzysu jaki panuję na rynku pracy w Soton ale także i całej Wielkiej Brytanii.Co o tym sądzicie?Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Jimmy
Zasłużony W Boju
Posty: 360
Rejestracja: pt lut 27, 2009 11:25 am
Lokalizacja: So'ton

czw lip 23, 2009 8:55 am

Podejrzewam że jest to praca na czarno, a że jest to restauracja byc może dochodzą do tego napiwki, więc wydaje mi się że jeżeli ktoś pobiera jakiekolwiek zasiłek to jest to całkiem niezła opcja dorobienia :D
za 4 dni x 8 godzin wychodzi około 176Ł na czysto + napiwki powiedzmy około 20-30Ł więc za 4 dni pracy mamy w okolicy 200Ł do tego napoje i jedzenie za darmo a zdaża się również że do domu można sobie coś zabrac bez problemu :lol: więc moim zdaniem jest to bardzo rozsądna oferta
Pracowałem jako chef kilka lat więc wiem doskonale jak to wygląda w restauracjach.
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Virus
Bardzo odważny
Posty: 567
Rejestracja: ndz lip 05, 2009 3:06 am
Lokalizacja: Southampton, Townhill Park
Kontakt:

czw lip 23, 2009 9:30 am

ta, napiwki !!!, niesądze, żeby były napiwki przy zmywaniu naczyń i generalnym sprzątaniu restauracji!!!, chyba coś przeoczyłeś Jimmy, a moim zdaniem kryzys kryzysem ale 5.50 to przesada, stawka minimalna jest ciut wieksza.
Obrazek
Awatar użytkownika
FISHERMAN
Zasłużony W Boju
Posty: 299
Rejestracja: śr gru 05, 2007 10:17 pm
Lokalizacja: Southampton

czw lip 23, 2009 10:58 am

Tak wlasnie napiwki !!

W uk napiwiki sa zazwyczaj dzielone procentowo na kuchnie i kelnerow.
Wiec i KP dostanie swoja czesc.

5.73 stawka minimalna minus TAX i Insurance wiec pewnie na " czysto " wychodzi mniej niz 5.5 / h

Mysle ze oferta jst dobra ale na krotki okres.
Lepiej miec umowe, placic podatki itp.

Ale w obecnym okresie z praca nie zawsze latwo wiec jak sie nie ma co sie lubi to sie lubi co sie ma :)
Awatar użytkownika
Jimmy
Zasłużony W Boju
Posty: 360
Rejestracja: pt lut 27, 2009 11:25 am
Lokalizacja: So'ton

czw lip 23, 2009 2:48 pm

Bakteria nic nie przeoczyłem!!! pani ze zmywaka TEŻ dostaje napiwek!!! napiwki w UK są dzielone na cały personel oprócz właścicieli oczywiscie :D a ty bakterio przeczytaj jeszcze raz mój post i może wtedy zrozumiesz o czym pisałem. Proponuje przecztac przynajmniej 3 razy....po przeczytaniu i zrozumieniu.... policz sobie teraz tak: 8hx5.50Ł =44Ł (dziennie) x4 (dni)=176Ł - za 4dni pracy na czarno +napiwki

a teraz policz sobie 5.73Ł x 8h=45.84Ł dniówka x4dni =183.36Ł od tej sumy odejmij podatek i NI i wyjdzie ci że zarabiasz około 140Ł :lol:

A co do kryzysu to nie chodzi o kryzys ale takie stawki w tej branży dla pomocy kuchennej to norma zazwyczaj w restauracjach płacą częśc pieniedzy na czarno nawet kucharzom czy kelnerom. To jest szeroko stosowana praktyka w branży gastronomicznej.



Adrian ja myślę że to nie jest zła oferta sam pracowałem w tej branży i wiem co piszę...wiadomo że lepiej miec kontrakt i płacic ubezpieczenia itd....,ale jeśli ktos szuka pracy np. tylko na wakacje czy dorobic sobie np. do jakiegos rodzaju innych dochodów to nie jest wcale takie złe jak niektórym się wydaje. Bo za te 4 dni pracy na czarno można zarobic więcej niz niektórzy dostają za 5 dni zarabiając 5.73Ł/h pracując legalnie/
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Virus
Bardzo odważny
Posty: 567
Rejestracja: ndz lip 05, 2009 3:06 am
Lokalizacja: Southampton, Townhill Park
Kontakt:

czw lip 23, 2009 3:25 pm

przeczytałem dobrze, tam jak byk pisze 5.50f, to jest po niżej najniższej.więc!!!!, jeśli ktoś chce za taką stawke pracować to jego sprawa, :) :)
sam niewiem :!:
Obrazek
Awatar użytkownika
Jimmy
Zasłużony W Boju
Posty: 360
Rejestracja: pt lut 27, 2009 11:25 am
Lokalizacja: So'ton

czw lip 23, 2009 4:36 pm

Człowieku dlaczego tak ciężko Ci wychodzi myślenie!? Czy to ja zamieściłem to ogłoszenie? czy to ja płacę tej pani? więc o co ci chodzi?
tutaj się dyskutuje na różne tematy jeśli nie wiesz...jest temat ja się wypowiadam a Ty wcale nie musisz się z tym zgadzac, najpierw się czepiasz napiwków i teraz znów piszesz to samo....TAK tam jest napisane 5.50Ł a co do reszty to 2 posty są powyżej.

Ja nikogo nie zmuszam do pracy za 5.50Ł!!! Ja nikogo nie namawiam, nie narzucam się bo to nie moja sprawa każdy pracuje gdzie chce i za ile chce .... TYLKO tłumaczę że to jest czasami lepsze rozwiązanie niż praca legalna za 5.73Ł bo więcej zarobisz czy to tak trudno zrozumiec????
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Virus
Bardzo odważny
Posty: 567
Rejestracja: ndz lip 05, 2009 3:06 am
Lokalizacja: Southampton, Townhill Park
Kontakt:

czw lip 23, 2009 4:38 pm

odpowiedz mi dlaczego Ty z takim textem wylatujesz, spokojnie, wyraziłem swoje zdanie , cosik za nerwowy jesteś . Coś masz zły dzień dzisiaj chyba. :D
Obrazek
Awatar użytkownika
Jimmy
Zasłużony W Boju
Posty: 360
Rejestracja: pt lut 27, 2009 11:25 am
Lokalizacja: So'ton

czw lip 23, 2009 4:47 pm

Ja się nie rzucam tylko staram się wytłumaczyc Tobie coś czego nie potrafisz ogarnąc.

Nie masz bladego pojęcia o branży gastronomicznej, a starasz się podejmowac polemikę na temat na którym się nie znasz ( post na temat napiwków).
Kończe tą dyskusję bo co miałem do napisania napisałem.
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Virus
Bardzo odważny
Posty: 567
Rejestracja: ndz lip 05, 2009 3:06 am
Lokalizacja: Southampton, Townhill Park
Kontakt:

czw lip 23, 2009 4:53 pm

:D :D
Obrazek
Awatar użytkownika
Foczka
Bardzo odważny
Posty: 636
Rejestracja: czw gru 18, 2008 11:56 am
Lokalizacja: Southampton

czw lip 23, 2009 5:12 pm

A ja uważam, że nikt nie powinien się godzić na prace z płacą poniżej minimalnej...a tym bardziej na czarno...
Też siedziałam w gastronomi długo i to nie jest warte zachodu, strachu, a potem jeszcze "no pol roku mi do emerytury brakuje!!!", a ten czas sie na czarno pracowało...Kazdy ma rozum, niech decyduje :wink:
Awatar użytkownika
e-admin
Administrator
Posty: 2647
Rejestracja: śr maja 24, 2006 8:21 pm
Lokalizacja: Southampton

czw lip 23, 2009 6:19 pm

wtrącę się :D

skoro pracodawca proponuje to 5,50 wiadomo z góry ze praca jest na czarno.
Przy 35 godzinach i stawce 5,73 zarabiasz około 201 Ł a po odliczeniu świadczeń socjalnych zostaje 173,45 co daje na godzinę 4,96


Sami widzicie różnicę. Czasami, niektórzy mają gdzieś minimum.
[img]http://www.obrazki.info/miniatury/SugarwareZ-253.gif[/img]

[b]Będziesz pisał na temat, nie będziesz spamował, będziesz...[/b]

[img]http://img526.imageshack.us/img526/6522/ubd3874.png[/img]
Awatar użytkownika
pablo_el_diablo
Bardzo odważny
Posty: 904
Rejestracja: pt cze 15, 2007 3:55 pm
Lokalizacja: Zwoleń / Soton

czw lip 23, 2009 7:22 pm

notoco,ze na czarno nie ma co grymasic ja kiedys robilem za 3,50 ito euro przy pomidorach we wloszech i tez sie cieszylem
[img]http://img9.imageshack.us/img9/1132/newmz.gif[/img]
Awatar użytkownika
Virus
Bardzo odważny
Posty: 567
Rejestracja: ndz lip 05, 2009 3:06 am
Lokalizacja: Southampton, Townhill Park
Kontakt:

czw lip 23, 2009 7:30 pm

:D ale to był kiedyś, i były inne płace, :) a teraz.... a teraz ja jestem zatym żeby otrzymywać godziwą zapłate. i to tyle.
Obrazek
Awatar użytkownika
Versus
Zasłużony W Boju
Posty: 254
Rejestracja: ndz kwie 13, 2008 9:55 am
Lokalizacja: Znienacka

sob sie 08, 2009 10:34 pm

bakteria1131 pisze::D ale to był kiedyś, i były inne płace, :) a teraz.... a teraz ja jestem zatym żeby otrzymywać godziwą zapłate. i to tyle.
pytanie czy po "skoku" o 20 pensow do 5,73 stawka robi sie nagle godziwa? :wink:
Perfekcje tworza rzeczy male, lecz ona sama jest wielka.
ODPOWIEDZ