Polska w zalobie

Archiwum od 2006
ODPOWIEDZ
UCZCIWY
Gość
Posty: 9
Rejestracja: wt mar 23, 2010 12:15 am

sob kwie 10, 2010 10:30 pm

WITAM WSZYSTKICH. CO PANSTWO MYSLA O SMIERCI NASZEGO PREZYDENTA JEGO ZONY I WSZYSTKICH LUDZI CO ZGINELI W TYM WYPADKU.
JA POWIEM ZE BYL ZLYM PREZYDENTEM, ALE SZKODA JEGO I TYCH LUDZI ORAZ RODZIN TYCH LUDZI. WYRAZY WSPOLCZUCIA DLA WSZYSTKICH RODZIN TEJ TRAGEDII.
Awatar użytkownika
mil3czk4
Zasłużony W Boju
Posty: 329
Rejestracja: sob sie 29, 2009 6:14 pm
Lokalizacja: Shirley :P
Kontakt:

sob kwie 10, 2010 10:49 pm

A ja uważam, iż tragedii takich rozmiarów nie powinno się komentować.

Jest takie motto "o zmarłych źle się nie mówi" więc to jakim był prezydentem i czy go lubiliśmy, oraz innych obecnych na pokładzie tego tragicznego lotu, powinniśmy zatrzymać wyłącznie dla siebie.
Awatar użytkownika
lunafly
Bardzo odważny
Posty: 902
Rejestracja: pn kwie 02, 2007 1:04 pm
Lokalizacja: Southampton

ndz kwie 11, 2010 12:33 am

Wydaje mi sie rowniez nie na miejscu takie komentowanie sprawy, uszanujmy pamiec zmarlych, zgineli wazni ludzie dla Polski, ktorych z pewnoscia powinnismy zapamietac dobrze, jako patriotow, teraz nie jest czas na rozgrzebywanie ran, teraz powinien byc czas zadumy i refleksji.
[*]
Obrazek
Awatar użytkownika
NaDi@30
Zawodowiec
Posty: 1128
Rejestracja: wt lip 24, 2007 8:35 pm
Lokalizacja: So`ton

ndz kwie 11, 2010 4:29 pm

Przychylam sie do wypowiedzi moich poprzedniczek. [*]
[img]http://img.userbars.pl/23/4487.png[/img] [img]http://img.userbars.pl/32/6346.gif[/img]


Bóg mnie stworzył,diabeł opętał.Na zawsze będę
grzeszna i święta...

gg:2306643
doroska
Nowicjusz
Posty: 74
Rejestracja: sob lis 21, 2009 8:53 pm
Lokalizacja: southampton

wt kwie 13, 2010 10:40 pm

Chcialabym byc teraz w Polsce zeby zlozyc kwiaty i pogadac o tym z tymi co rozumieja, bo angole, szkoda gadac.
Awatar użytkownika
mil3czk4
Zasłużony W Boju
Posty: 329
Rejestracja: sob sie 29, 2009 6:14 pm
Lokalizacja: Shirley :P
Kontakt:

śr kwie 14, 2010 1:12 am

Angole? Ja najgorsze niezrozumienie i brak powagi odczułam ze strony polaków, a nie anglików czy innych narodowości. To jest dopiero przykre.
Awatar użytkownika
lunafly
Bardzo odważny
Posty: 902
Rejestracja: pn kwie 02, 2007 1:04 pm
Lokalizacja: Southampton

śr kwie 14, 2010 7:07 pm

Mysle,ze w duzym stopniu zalezy od osobosci czlowieka, jego podejsciu do swiata,ludzi i zycia, w mojej pracy spotkalam sie z jak najwiekszym szacunkiem do sprawy i respektem, glowny szef zlozyl kondolencje , zreszta w wiekszosci zainteresowanie wykazywali jednak starsi Anglicy- moi sasiedzi zaraz przy najblizszym spotkaniu wyrazali sie cieplo o Polsce i Polakach, wspolczuli nam takiej straty.
Co do Polakow, osobiscie nie spotkalam nikogo kto wyrazalby sie negatywnie, ale sami wiecie jak to czesto bywa na emigracji, mozna spotkac roznych ludzi, takich co na sile chca zamanifestowac swoja odmiennosc, odcinaja sie od polskosci i wtedy to juz tak naprawde nie wiem co jest dla nich autorytetem...
Jestem dumna z tego,ze jestem Polka, boli mnie,ze nie moge byc akurat w tym momencie w ojczyznie ale wazna jest nasza pamiec, modlitwa, dobre slowo, czasem to wystarczy.
Obrazek
Awatar użytkownika
thyrfing
Bardzo odważny
Posty: 647
Rejestracja: sob paź 06, 2007 11:09 pm
Lokalizacja: śirlej

pt kwie 16, 2010 9:38 am

Co do Polakow, osobiscie nie spotkalam nikogo kto wyrazalby sie negatywnie, ale sami wiecie jak to czesto bywa na emigracji, mozna spotkac roznych ludzi, takich co na sile chca zamanifestowac swoja odmiennosc, odcinaja sie od polskosci i wtedy to juz tak naprawde nie wiem co jest dla nich autorytetem...
Nikt od tego co nazywasz polskoscia nie jest sie w stanie uwolnic .

Ja chcialem wrzucic swoje 3 grosze na inny temat , stane tu w obronie ludzi ktorzy chca zamanifestowac swoja mentalna odmiennosc od dosc sporej grupy poszkodowanych strata prezydenta lub elit za ktorymi teraz wylewaja gorzkie zale . Jako osoba przystosowana spolecznie , czyli tez wspolczujaca przychylam sie do skladanych tu kondolencji rodzinom ofiar tego tragicznego wypadku (podobnie jak kazdej innej ludzkiej tragedii zreszta )..... i tyle .Zadnej szopki odstawiac nie bede , nie ma ludzi niezastapionych a pompatyczna retoryka nad cialami wzbudza we mnie jakies niezdrowe emocje . Lech zasluzyl sobie na to aby go pochowac godnie , zginal na sluzbie podobnie jak cala jego swita , ale zeby wynoscic go na oltarze , przypisywac mu cechy ktore wiekszosc spoleczenstwa wczesniej niezauwazala a teraz nagle dostrzega ..... jesli to nie medialna manipulacja to moze zbiorowa paranoja , moze ktos to mi wyjasni ? Rozumiem tez fakt iz jestesmy od dziecka karmieni tragiczno- bohaterskimi ikonami , mickiewiczowskim patriotyzmem i innymi rocznicami-kleskami ktore tak hucznie swietujemy ale zeby tak z dnia na dzien zmieniac swiatopoglad na temat jednej osoby w kwestiach wartosci narodowych bo o odruchach ludzkich tu nie pisze .

Widzisz Lunko sa czasami sytuacje ktore odrozniaja nas od reszty stada , nie sztuka jest plynac z pradem , nie sztuka wbrew wszystkiemu pod prad .Sztuka jest miec wlasne zdanie na kontrowersyjne zagadnienia , sztuka jest wysluchac innych i bezmyslnie nie powtarzac utartych schematow .Sztuka jest tez mowic co sie mysli i jeszcze uzywac tego w praktyce .
Awatar użytkownika
lunafly
Bardzo odważny
Posty: 902
Rejestracja: pn kwie 02, 2007 1:04 pm
Lokalizacja: Southampton

pt kwie 16, 2010 3:51 pm

Ja tez wyrazilam tutaja wlasne zdanie i nie podoba mi sie,ze akurat swoje poglady odnosnie tej sprawy wyrazasz z wyraznym ukierunkowaniem na moja osobe, skoro piszesz o odmiennosci zdan i pogladow,moze bylbys laskaw i nie wyrazal swoich opinii w czyims imieniu, nie znasz mnie i nie wiesz co mysle, tak wiec nie zycze sobie tego typu komentarzy !
Obrazek
Awatar użytkownika
pauli
Zasłużony W Boju
Posty: 399
Rejestracja: pn mar 26, 2007 9:22 pm

sob kwie 17, 2010 12:54 am

Lunka, ale on sie odniosl tylko do ze dwoch twoich zdan, ktore zreszta poprawnie skomentowal 8) . I ze dwie spacje nizej sie wypowiedzial na swoj wlasny sposob, czyli sie dystansowal od twoich opinii. Nic nie obsmial, co rzadkoscia jest wrecz :) . To cytowac juz nie moznaaaaaaaaaaaaa...
A ze sie musze wypowiedziec nie na temat: uwielbiam tworczosc pana Thyfing, chociaz niekoniecznie musze poglady podzielac wszystkie.
A na temat: bardzo mnie wzruszyla lista ofiar, ale kompletnie niepodoba mi sie wyciskanie sokow z tych ostatnich. Nagle panstwo dziennikarstwo znalazlo zdjecia ze sie Lech usmiecha i zone obejmuje, wczesniej sie krzywil i jak go zona doprowadzala do uzytku, czyli zapinala guziki, foliowki do samolotu nosila to swiadczylo, ze maz lajza. Teraz jak bardzo sie kochali...Mi jest zal tych 3 dziewczyn z obslugi, Kaczorowskiego,tych ludzi z rodzin katynskich, pilotow, Walentynowicz, Bochenek, Jarugi-Nowackiej, Szymanek- Deresz,Plazynskiego, wszystkich . I ich rodzin nawet bardziej...
gg2833495

[img]http://images49.fotosik.pl/33/c0194fb46e7b99ff.jpg[/img]

Everyone is entitled to my opinion.
Awatar użytkownika
thyrfing
Bardzo odważny
Posty: 647
Rejestracja: sob paź 06, 2007 11:09 pm
Lokalizacja: śirlej

sob kwie 17, 2010 6:11 pm

Lunko , napisalas wczesniej z powietrza ze nie znasz nikogo kto by sie mogl negatywnie wyrazic o tym calym zamieszaniu - prawda czy falsz ? Moze i nie znasz osobiscie pana UCZCIWEGO - zalozyciela watku , ale zdazylas sie zaznajomic z jego opinia , kwitujac pokretnym stwierdzeniem ze jesli nie jest tak jak Ty myslisz to taki czlek odcina sie od korzeni a jedynym autorytetem to chyba moze byc jego rozdmuchane ego - tak ? Ja pozwolilem Ci zapoznac sie z druga osoba , Pauli z trzecia i mysle ze takich jest wiecej , ale nie maja na tyle cywilnej odwagi aby sie wychylac w tak monumentalnej chwili zadumy .
Mnie Twoje preferencje polityczne nie interesuja , drazni mnie natomiast ignorancja ktora to bede tepil majac ku temu okazje - funkcja moderatora forum do czegos zobowiazuje . W naszym pieknym kraju panuje powiedzenie ze o umarlych sie zle nie mowi , mozna tylko same komplementy do mogily prawic i zaklinac rzeczywistosc ponad fakty . Ja wcale nie twierdze ze on byl zly czy dobry w sensie jaki to ujal Uczciwy , dla mnie nie lepszy i nie gorszy od innych . Sejm i senat moze w jednym dekrecie ustanowic go krolem Polski obok Maryi zawsze dziewicy .Zgadzam sie na to odgornie z prozaicznych pobudek , nikt sie mnie i Was , obywateli demokratycznego panstwa o zdanie nie pyta .Decyzja zapadla i morda w kubel nie holocie decydowac kto w panteonie zamieszka a kto niegodny Kaczynskiemu buty lizac . Media dmuchaja balon pojednania , ktory to peknie jak mydlana banka zaraz po pogrzebie i ostudzeniu narodowych emocji . Media musza o czyms pisac bo z tego maja kase , Pis ma swojego polboga w zaswiatach a co Wy biedne ludziska z tego macie .Leszek wespol z Donaldem podzielili nasze spoleczenstwo , czy napewno oni osobiscie .... moze komus innemu zalezy na tym aby siac zament ? . Przeciez Lechu z niebios nie zstapil z odezwa do narodu gdzie mu bedzie wygodniej spoczac .... to tyle w temacie
Awatar użytkownika
lunafly
Bardzo odważny
Posty: 902
Rejestracja: pn kwie 02, 2007 1:04 pm
Lokalizacja: Southampton

ndz kwie 18, 2010 1:24 am

Nie chce sie tutaj spierac, wszak bycie moderatorem zobowiazuje i klase trzeba trzymac :lol:
Ja nie o tym chce tutaj, to co pisaliscie z pewnoscia jest prawda co do wyszlifowania postaci tragicznie zmarlych, co to jednak ze soba przynosi-dla co niektorych moze to bardziej swoisty rachunek sumienia, dla mnie samej ,ktora tez nie do konca zawsze bylam przy nich sercem i duchem zwrocenie uwagi wiekszej na to, co soba rerprezentowali za zycia, jakimi ludzmi byli i co mowili, zastanawia mnie jeszcze jedna rzecz i tutaj po raz kolejny moze juz z uporem maniaka powtorze,ze solidarnosc w bolu, zjednoczenie narodu nie jest dla mnie zbiorowa histeria- to pewnego rodzaju fenomen spoleczny, podziwiam ich za ta swoistego typu manifestacje polskosci. Ludzie sa rozczerowani codziennoscia w Polsce, to taki niemy krzyk o to aby w koncu wszystko bylo na swoim miejscu.
Wlasnie przez to,ze w nas tak malo takich odruchow, moze dlatego wydaje nam sie to wszystko takie zafalszowane i nieprawdziwe...
Co przyniesie ten czas, czy poprawi troszke nas jako narod- czy wplynie na nas w jakis sposob, zobaczymy pewnie w niedalekiej przyszlosci...
Dzis znicze wciaz jeszcze plona, ale jutro cialo w proch sie obruci i tylko od nas zalezy czy dusza zostanie niesmiertelna...jakkolwiek to rozumiec.
Obrazek
ODPOWIEDZ