Problem

Czyli groch z kapustą.
Wszystko co nie pasuje do innych działów.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
madziula
Bardzo odważny
Posty: 555
Rejestracja: czw maja 24, 2007 11:04 pm
Lokalizacja: Bieszczady(UD)/ Bitterne Park

wt sie 30, 2011 9:28 pm

Mam pewną koleżankę w pracy, która często bardzo się do mnie zbliża chcąc coś powiedzieć, żeby nikt nie usłyszał, problem w tym że zawsze śmierdzi jej z buzi, nie wiem jak mam zwrócić jej uwagę, nie to że jakoś specjalnie za nią przepadam, ale jest trochę wrażliwą osobą i moja uwaga mogłaby wywołać u niej przykre emocje. Poza tym jest po jakiś przeżyciach i jej zdrowie psychiczne nie jest w najlepszej formie. Z drugiej strony czasem nie jestem w stanie znieść tej padliny z ust, na dodatek zauważyłam że coraz bardziej się mi spoufala czego niech Pan Bóg broni, co ma począć biedna madziula?
Semper fidelis
Awatar użytkownika
globares
Bardzo odważny
Posty: 700
Rejestracja: wt lip 05, 2011 12:10 am
Lokalizacja: Gryfów Śląski
Kontakt:

śr sie 31, 2011 11:04 am

Nieświeży oddech, fachowo zwany fetor ex ore lub halitosis, stanowi problem, z którym każdy z nas spotyka się na co dzień. Dotyczyć może on nas samych, naszych bliskich lub też ludzi z którymi stykamy się w pracy, rozumiem że nie masz serca powiedzieć jej że zęby się myje a nie suszy :mrgreen:
kup sobie gumy mocno miętowe i częstuj ja na początek, jak nie możecie żuć gumy w pracy to mentosy lub tik-taki.
przyczyn przykrego zapachu z ust stanowią choroby ogólnoustrojowe :
• przewlekłe zapalenie migdałków
• przewlekłe zapalenie zatok
• angina, zapalenie gardła, zanikowy nieżyt nosa
• ostry nieżyt żołądka
• wrzód żołądka
• infekcje przewodu pokarmowego
• rak żołądka
Osobnym zjawiskiem jest tzw. halitoza poranna, pojawiająca się tuż po śnie i występująca u dużej części społeczeństwa. Spowodowana jest zmniejszonym wydzielaniem śliny podczas snu. Ślina, dzięki mechanicznemu omywaniu zębów oraz zawartości niespecyficznych czynników antybakteryjnych przyczynia się do eliminacji nieprzyjemnego zapachu. W sytuacji zmniejszonego jej wydzielania dochodzi natomiast do namnażania flory bakteryjnej i zainicjowania procesów gnilnych. Po umyciu zębów przykry zapach ustępuje.
Spora część z nas nie wyczuwa przykrej woni z własnych ust, ci zaś, którzy zdają sobie z niej sprawę, traktują ją jako nieprzyjemną i wstydliwą przypadłość, jako nieuleczalną chorobę o nieznanej przyczynie. Nieświeży oddech nie jest chorobą, ale objawem. Tym, co odczuwamy jako przykrą woń z ust, są lotne związki siarki. Przyczynę tego stanu rzeczy w pierwszej kolejności powinien ustalić lekarz stomatolog, ponieważ przyczyna tkwi w jamie ustnej. Znacznie rzadziej powodów tego stanu należy szukać w chorobach ogólnoustrojowych.
Możesz też walczyć jej bronią, najeść się czosnku i zacząć z nią rozmawiać chuchając jej w nos, może sama zmieni rozmówczynie na koleżankę z drugiej strony, a tobie czosnek na pewno nie zaszkodzi :) ja bym tak zrobił.
Ciężko, ciężko żyć na świecie,
Kiedy płacze się i szlocha,
Jeszcze ciężej żyć bez kogoś,
Kogo się ogromnie kocha.
Awatar użytkownika
madziula
Bardzo odważny
Posty: 555
Rejestracja: czw maja 24, 2007 11:04 pm
Lokalizacja: Bieszczady(UD)/ Bitterne Park

śr sie 31, 2011 1:09 pm

czosnek to dobra opcja no ale jesli mamy visitatorow to zazwyczaj ja ich obsluguje wiec niefajnie bybloby zionac czosnkiem
Semper fidelis
Awatar użytkownika
gg66
Gość
Posty: 5
Rejestracja: pn sie 22, 2011 2:57 pm

śr sie 31, 2011 1:44 pm

:arrow: WC PICKER will be the best!!! :mrgreen:
Awatar użytkownika
globares
Bardzo odważny
Posty: 700
Rejestracja: wt lip 05, 2011 12:10 am
Lokalizacja: Gryfów Śląski
Kontakt:

śr sie 31, 2011 3:42 pm

to po prostu jej powiedz że ma nie świeży oddech i niech idzie do lekarza bo to może świadczyć o jakiejś chorobie, a on jej już powie czy to choroba czy wstręt do mycia zębów.
Ciężko, ciężko żyć na świecie,
Kiedy płacze się i szlocha,
Jeszcze ciężej żyć bez kogoś,
Kogo się ogromnie kocha.
Awatar użytkownika
madziula
Bardzo odważny
Posty: 555
Rejestracja: czw maja 24, 2007 11:04 pm
Lokalizacja: Bieszczady(UD)/ Bitterne Park

śr sie 31, 2011 4:47 pm

chorobe raczej wykluczam chociaz choroba wie, sugerujac po jej osadzie na zebach
Semper fidelis
Awatar użytkownika
globares
Bardzo odważny
Posty: 700
Rejestracja: wt lip 05, 2011 12:10 am
Lokalizacja: Gryfów Śląski
Kontakt:

śr sie 31, 2011 8:03 pm

i tak lekarz Cię wyręczy bo przepisze jej jakić chlor do płukania ust, po którym zęby zame wyjdą :mrgreen:
Ciężko, ciężko żyć na świecie,
Kiedy płacze się i szlocha,
Jeszcze ciężej żyć bez kogoś,
Kogo się ogromnie kocha.
Awatar użytkownika
madziula
Bardzo odważny
Posty: 555
Rejestracja: czw maja 24, 2007 11:04 pm
Lokalizacja: Bieszczady(UD)/ Bitterne Park

czw wrz 01, 2011 10:59 am

juz sobie poradzilam, bylam w szoku co sie okazalo, wrecz niewiarygodne, nigdy nie byla u dentysty,nigdy nie myla zebow bo nikt jej nie kazal,mama nie pilnowala zartujac sobie ze nie miala chlopaka to tez nie potrzebowala szok :roll: :shock: dziwnie na to zareagowalam i sie do mnie nie odzywa :D
Semper fidelis
Awatar użytkownika
globares
Bardzo odważny
Posty: 700
Rejestracja: wt lip 05, 2011 12:10 am
Lokalizacja: Gryfów Śląski
Kontakt:

czw wrz 01, 2011 2:26 pm

najlepiej powiedzieć prosto z mostu
np: to dasz się zaprosić do kościoła?
:mrgreen:
Ciężko, ciężko żyć na świecie,
Kiedy płacze się i szlocha,
Jeszcze ciężej żyć bez kogoś,
Kogo się ogromnie kocha.
Sota
Gość
Posty: 10
Rejestracja: ndz lip 24, 2016 5:18 pm

śr sie 03, 2016 8:08 pm

Myślę, że w takiej sytuacji możesz w trakcie normalnej rozmowy przejść na tematy dotyczące higieny jamy ustnej i polecić wtedy jakąś pastę do zębów, która ma działanie odświeżające. To powinno rozwiązać twój problem :D
wera1122
Gość
Posty: 4
Rejestracja: wt lut 07, 2017 10:24 am
Kontakt:

wt lut 07, 2017 10:30 am

hahahahah a jak bedziecie spali w łózku to bedziesz ja wachal ????????? daj sobie spokoj jest tyle kobiet ktore nie smierdza ze nie musisz akurat z nia sie spotykac
ODPOWIEDZ