Pomyśl i zastanów się.

Czyli groch z kapustą.
Wszystko co nie pasuje do innych działów.
ODPOWIEDZ
ABC
Zaczyna Działać
Posty: 169
Rejestracja: pn maja 13, 2013 10:37 pm

pn maja 12, 2014 10:05 pm

Do Misia Pysia

No widzisz większość myśli tak samo jak Ty i dlatego mamy to co mamy .
Każdy to wszystko olewa . ** no wiesz ja też tak myślę ale jdż ty a ja cię poprę **
A może spróbujmy wszyscy razem w jedności jest siła .
Nie pieprzcie mi że to komunistyczny slogan. Zechciejmy spróbować .

Tak ja myślę i jestem przekonany że im więcej takich jak ja czy ksg i nam podobnych
możemy coś wskórać ale jeszcze chcielibyśmy aby niedowiarki jak i Ty zechcieli nas poprzeć
w tym co robimy .
Zresztą przecież nawet nie macie odwagi poprzeć tej dla was śmiesznej petycji .
Z kim tu rozmawiać ! ( to do tych wszystkowiedzących olewatorów )
tripman
Gość
Posty: 19
Rejestracja: czw mar 27, 2014 4:41 pm

wt maja 13, 2014 7:16 pm

Witajcie. Zaznaczam na początku tez nie jestem najmlodszy oraz uwazam Polskę za wspanialy kraj. Nie mniej, jednak nie widzę życia w nim. Tylko, że Polska nie daje szansy żyć s tylko wegetować. Prowadziłem w pl działalność. Zjadaly mnie oplaty. Pracowalem tam półtorej raza dłużej w tygodniu jak w Anglii. W Polsce zastanawiałem sie ile zabraknie. W Anglii ile ekstra mogę wydać. W Anglii dzieci i emeryci mają leki za darmo. Zapytajcie swoich dziadków ile w pl wydają na leki z emerytury. Można piętrzyć przykłady. Czy sie sprzedaliśmy czy chcemy godnie żyć...
ABC
Zaczyna Działać
Posty: 169
Rejestracja: pn maja 13, 2013 10:37 pm

wt maja 13, 2014 9:55 pm

Do tripman

Ja również nie jestem najmłodszy . W pierwszej mojej pracy widzę to jak dziś pogotowie strajkowe
związki ,strajki ,Solidarność . I co mamy gówno ,wręcz gorzej niż było za czerwonych .
Nie byłem nie jestem i nigdy nie będę komunistą . Ale chcę aby w końcu zawitała do Mojego
kraju NORMALNOŚĆ ,tylko tego chcę .Jeśli w kraju będzie normalnie to ja sobie miejsce znajdę .
I nie będzie mi przeszkadzać kto będzie rządził czerwony zielony czy niebieski byle by było normalnie po ludzku. Ja jestem tu już dziewiąty rok i cały czas czekam na normalność .Mam nadzieję że doczekam się.Też miałem działalność i to przez nią jestem tu. Obiecałem sobie rok
i zjadę a tu masz 9. Problemem jest że ludzie dopóki jeszcze wiążą koniec z końcem to siedzą cicho bo boją się o robotę i tak jest wszędzie. A szczerze powiedziawszy to z naszym narodem jest coś nie tak Spójrz polski już niema rozgrabiona sprzedana a ludzie jeszcze nie wyszli,
kiedyś jak rozebrali Polskę to były chociaż powstania po fakcie ale były a teraz zobacz
Będziemy chodzić po śmietnikach ale się nie zmobilizujemy taki MAMY teraz naród
NIe boję się określić że głupi . Dwadzieścia lat prania mózgów przez styropianowców
zaowocowało i oto właśnie im chodziło .Nie mówię że przez komunę bo wtedy to wszyscy jeszcze coś ze szkół wynosili ,o wiedzy mówię. Dzisiejszy student to kiedyś zawodówka .
Tak upadliśmy . Jesteśmy krajem białych murzynów dzięki sobie właśnie .
Ale jest to moja Ojczyzna i póki co będę się starać cokolwiek zmienić na lepsze .
Może Ty ja i jeszcze ktoś kogo nie znamy nie sprzedał się ale jak czytam jak młodzi się wypowiadają na temat Naszego swojego kraju to mnie krew zalewa że gnój zapomniał
skąd jest skąd są jego rodzice i to że to ten kraj go chował i dał mu jakieś tam wykształcenie
Teraz ma pretęsje że jest gówniano a gdzie był jego mózg jak to gówno się rozprzestrzeniało !
Mówię o dzisiejszych trzydziestolatkach bo to oni mają chyba najbardziej wypaczone podejście
do rzeczywistości. Ale to okaże się po następnych wpisach tych wielce odważnych
*byłych *obywatelach RP.
A tak z czystej ciekawości .
Czy stać jest Ciebie na odwagę aby poprzeć tę petycję ?
Czy też wychodzisz z założenia że *idż Ty a ja dołączę potem *
Pozdrawiam .
tripman
Gość
Posty: 19
Rejestracja: czw mar 27, 2014 4:41 pm

wt maja 13, 2014 10:43 pm

Tu mamy odmienne zdanie. Nie będę chodził po śmietnikach. Wole być murzynem w Anglii niż biedakiem w Polsce. Ty również bo w innym wypadku dawno walczyłbyś o Polskę w kraju. Jak sam mówisz siedzisz juz kawał czasu na obczyźnie i nadal będziesz siedzial. Masz szansę wrócić i walczyć. Bez obrazy bo rozumiem dlaczego nie wracasz. Ale mam prośbę abyś nie oceniam ludzi bo każdy wyjechał za chlebem. Dlaczego nie chcą walczyć o kraj? Bo dostali w tylek od niego. Jak sam zauważyłeś jest coraz gorzej. Juz nic nie jest polskie. Co gorsza w obcych rękach lepiej funkcjonuje niż w polskich
Obrażasz ludzi pisząc, że 30to paro latkowie mają spaczone myslenie. Zaczalem działalność mając 25lat. Prowadziłem 10. Zastrzegałem sie,że nigdy nie wyjadę. Gdybym wyjechał za wczasy to teraz bylbym w DUŻO lepszym położeniu. Duza część mojej rodziny mieszka od lat za granica a ja głupi walczylem z wiatrakami
Awatar użytkownika
ksg1946
Zasłużony W Boju
Posty: 241
Rejestracja: ndz paź 25, 2009 12:12 am
Lokalizacja: wszędzie i nigdzie
Kontakt:

wt maja 13, 2014 11:25 pm

Ja jestem zapewne mlodszy wiekiem do Was. Nie pozzeralem wszystkich rozumow swiata ale jedna rzecza jakiej unikam to jest polska telewizja tak bardzo popularna wsrod naszej emigracji. Kazdemu kto nie ma internetu brakuje informacji z ojczystego kraju na biezaco jak takze programow ale nikt nie zauwaza ze jest tak samo sterowany rezimowymi polskimi mediami jak nasi rodacy w Polsce. Przegladajac zas internet nie majac polskiej telewizji tez powinno raczej sie unikac portali wielomasowych ze tak to nazwe a zaliczaja sie do nich strony stacji telewizyjnych ktore ryja tak samo banie jak TV. Trzeba szukac portali niezaleznych od rzadu ktore odslanaja do cna wszelkiej masci machlojki i wszelkiego rodzaju dzialania rzadu na szkode obywateli i panstwa. Wtedy dopiero mozna sobie wyrobic opinie na temat tego co tam sie dzieje a nie zawsze ta zla strona dotrze do ludzi przez mEDIA.
Awatar użytkownika
ksg1946
Zasłużony W Boju
Posty: 241
Rejestracja: ndz paź 25, 2009 12:12 am
Lokalizacja: wszędzie i nigdzie
Kontakt:

wt maja 13, 2014 11:31 pm

ksg1946 pisze:Ja jestem zapewne mlodszy wiekiem do Was. Nie pozzeralem wszystkich rozumow swiata ale jedna rzecza jakiej unikam to jest polska telewizja tak bardzo popularna wsrod naszej emigracji. Kazdemu kto nie ma internetu brakuje informacji z ojczystego kraju na biezaco jak takze programow ale nikt nie zauwaza ze jest tak samo sterowany rezimowymi polskimi mediami jak nasi rodacy w Polsce. Przegladajac zas internet nie majac polskiej telewizji tez powinno raczej sie unikac portali wielomasowych ze tak to nazwe a zaliczaja sie do nich strony stacji telewizyjnych ktore ryja tak samo banie jak TV. Trzeba szukac portali niezaleznych od rzadu ktore odslanaja do cna wszelkiej masci machlojki i wszelkiego rodzaju dzialania rzadu na szkode obywateli i panstwa. Wtedy dopiero mozna sobie wyrobic opinie na temat tego co tam sie dzieje a nie zawsze ta zla strona dotrze do ludzi przez mEDIA.

Zapomnialem dodac stosownej grafiki

Obrazek
tripman
Gość
Posty: 19
Rejestracja: czw mar 27, 2014 4:41 pm

śr maja 14, 2014 2:19 pm

Masz rację z mediami. Co gorsza im bardziej prawe media tym więcej prania mózgu.
Wracając do oceniania ludzi... Łatwo napisać post w necie i czekać na ewentualny odzew. Denerwuje mnie gdy ktoś ocenia innych siedząc na obczyźnie tyle lat. Taką ocenę może ewentualnie zrobić osoba co została w kraju. Chodzi po ludziach i zbiera podpisy. 50podpisow... Gdyby naprawdę zależało to tylko sąsiedzi znajomi czy rodzina i byloby więcej. Dlatego nastepnym razem (do wszystkich) kiedy będziesz chciał/chciała ocenić pomyśl bo ocenia i Ciebie
dycu7
Nowicjusz
Posty: 25
Rejestracja: sob lut 01, 2014 9:34 pm

śr maja 14, 2014 4:26 pm

Ale ludzie którzy siedza tyle lat za granica nie maja swojej ojczyzny. Nie punkcie polski bo bhieda aż piszcxzy i wstyd się do niej przyznać. A Anglicy traktują was tak samo. Nigdy nie będziecie Anglikami. Juz wole być biednym polakiem i narzekać na swój kraj niż być nikim.
tripman
Gość
Posty: 19
Rejestracja: czw mar 27, 2014 4:41 pm

śr maja 14, 2014 6:12 pm

Milisz sie. Moja rodzina pracuje głównie z anglikami. Co śmieszne,Polacy są w tych miejscach mniej życzliwi niż Anglicy. Jeśli pokażesz się z dobrej strony to tak będą Cię traktować. Sami budujemy klimat w miejscu zamieszkania czy pracy.
Nie czuje w sklepie, pracy czy na ulicy pogardy.
Podam kilka przykladow na życie. Bierzmy 2000zl w Polsce i najniższą krajową w Anglii. W pl ok.400litrow paliwa w uk 700. W pl 650chleba w uk. 1200. Mleka pl 650 jednolitrowych uk 1000 2.5litrowych. Na bilet na samolot pracuje pól dnia w pl 3dni. Kurtka karrimor 250zl przeliczając a w pl jakies600zl. Na wczasy w pl pracuje się 10 dni w uk3.
Ja też mowilem wolę w Polsce. Ale w PL wegetowałem w uk żyje.jak zachorujesz to w Polsce nie ma co liczyć na socjal w Anglii pomogą.
W Anglii samotny rodzic ma obowiązek isc do pracy na16godzin na tydzień. Wtedy dostaje benefity na dom, pensje i dzieci. Nie grosze. Po smumowaniu wychodzi. Półtorej najniższej krajowej. Pracując tylko 16'godzin.
To kilka przykladow a wzialem z pl nie najniższa. A ile tak naprawdę rodzin zarabia w naszej ojczyźnie minimum...
Awatar użytkownika
ksg1946
Zasłużony W Boju
Posty: 241
Rejestracja: ndz paź 25, 2009 12:12 am
Lokalizacja: wszędzie i nigdzie
Kontakt:

pt maja 16, 2014 9:16 pm

tripman pisze:Masz rację z mediami. Co gorsza im bardziej prawe media tym więcej prania mózgu
Co masz na myśli pisząc im więcej prawe tym bardziej pióra mózg? Media w Polsce nie są prawe. Gdyby tak było to Ci sami ludzie nie byliby u wladzy ale niestety takie miejsca są obsadzone pacholkami Tuska wiec prawdy nie usłyszysz.

Oto nowa porcja argumentów aby iść na glosowanie

http://parezja.pl/tuska-obiecanki-stras ... -glosowac/
Karinka
Gość
Posty: 3
Rejestracja: sob maja 17, 2014 2:02 pm
Kontakt:

sob maja 17, 2014 2:41 pm

KSG absolutnie się z Tobą zgadzam : )
ABC
Zaczyna Działać
Posty: 169
Rejestracja: pn maja 13, 2013 10:37 pm

pn maja 19, 2014 9:04 pm

Do tripman--a

Postanowiłem do Ciebie napisać raz jeszcze .
Miałem bardzo długi wywód na temat tego co mi odpisałeś ale po lekturze Twoich kolejnych wpisów stwierdziłem że nie warto się produkować bo Ciebie już nie zmieni nikt i w swoich poglądach już tak zostaniesz jak tysiące polaków zachłyśnięci UK wypieli się na swoją ojczyznę bo tu TO ONI SĄ KIMŚ na taśmie, a jeszcze więksi jak pojadą do kraju na urlop.
Ja również dostałem w dupę ale to nie przeszkadza mi walczyć o lepsze jutro dla mojej ojczyzny.
Uważam że masz zbyt mocno wyprany mózg przez TV i icka michnika a takich ludzi nieda się naprostować .
Przeglądaj te linki co wkleja *ksg * to może otwożysz oczy a ja polecam * Dr Rath kartel chemiczno-farmaceutyczny * jak to obejrzysz to może zaczniesz myśleć .
I nie obrażam ludzi tylko powielam informacje ogólno dostępną a to jest akurat wiadome wszystkim.
Życzę miłej lektury i pozdrawiam.
ABC
Zaczyna Działać
Posty: 169
Rejestracja: pn maja 13, 2013 10:37 pm

pn maja 19, 2014 9:17 pm

Do dycu ..

Dzięki ,bardzo mądre podsumowanie .
tripman
Gość
Posty: 19
Rejestracja: czw mar 27, 2014 4:41 pm

wt maja 20, 2014 1:41 pm

Znowu mnie oceniasz. Nie oglądam telewizji od czterech lat. Jestem dopiero w Anglii od niecałego roku. Ty Już dziewięć jak twierdzisz. Wtedy gdy latami siedziałeś w Anglii ja przyjeżdżałem kilka razy po kilka miesięcy i wracałem do Polski. Tam ladowalem w firmę. Podatki, zus,rozwój. Walczylem o byt i kraj gdy Ty, jak powiedziałeś, sprzedałeś sie w Anglii.
Więcej już nie zamierzam komentować
ABC
Zaczyna Działać
Posty: 169
Rejestracja: pn maja 13, 2013 10:37 pm

wt maja 20, 2014 9:54 pm

Do tripman-a

Nie musisz komentować ani odpowiadać . Chciałbym abyś oczymś wiedział
Widzisz Ty przyjeżdżałeś na występy tutaj parokrotnie i dopiero teraz jesteś na dobre.
Ja od samego początku jak jestem tutaj cały czas pracuję i pomagam mojej rodzinie
Tak więc nie Jesteś męczennikiem bo jest nas takich jak Ty lub ja tysiące.
To że walczyłeś o byt o firmę to zrozumiałe większość tak postępowała .
Natomiast że walczyłeś o kraj ! z Twoich tekstów nic takiego nie wynika wręcz przeciwnie.
Ja nie obcuję z naszą TV prawie 9 lat i jestem szczęśliwy z tego tytułu bazuję
na informacjach podobnie jak *ksg* i stąd piszę tak jak piszę .
Jeszcze jedno czytaj teksty ze zrozumieniem ponieważ nigdzie nie napisałem że
sprzedałem się Anglii a na zakończenie powiem Ci że nigdy nie byłem murzynem
i nie mam zamiaru nim być dlatego iż mam honor i ambicje .
Pozdrawiam i życzę miłego dnia.
ODPOWIEDZ