prosze o rade

Posty związane z pracą! Szukasz pracy? Nie wiesz gdzie i jak szukać? ... Zapytaj...
ODPOWIEDZ
syla
Gość
Posty: 3
Rejestracja: wt paź 20, 2009 3:50 pm

wt paź 20, 2009 4:34 pm

witam was, mama kilka pytan do ludzi z southampton. mieszkam i pracuje w irlandii ale chce sie przeniesć do southampton. Co myslicie o tym. Czy jest możliwośc znalezienia kilka prac. Czy to jest drogie miasto. Czy duz trzeba wydac na mieszkanie, samochod. Ile przeciętnie tygodniowo można zarobic. PROSZE O ODPOWIEDZI RADE
Bo moze lepiej sie nie przenosic?
Awatar użytkownika
Versus
Zasłużony W Boju
Posty: 254
Rejestracja: ndz kwie 13, 2008 9:55 am
Lokalizacja: Znienacka

wt paź 20, 2009 6:14 pm

A mam pare chwil to moze ja odpowiem :
wynajem domow ; Southampton jest prawie dwa razy drozsze niz polnoc Anglii (porownuje do np Stoke-On-Trent, Macclesfield obok Manchesteru), ale i tak dwa-trzy razy tansze od Londynu.

mieszkanie; pomijajac skrajnosci wynajmiesz
studio za - 330-430 /m-c
1bed flat - 420-575 /m-c
2bed flat - 500 - 650 / m-c

jesli opcja tylko pokoju wchodzi w gre to nie wiem ile obecnie ale pewnie z 200-250/m-c

Cena jedzenia w sklepach w calej Anglii z grubsza taka sama.

Z plusow nie wiem na ile to dla Ciebie wazne (dla mnie mocno), ale w porownaniu do Irlandii jest lepsza pogoda. Mniej deszczu, wiecej slonca.

Nie wiem gdzie mieszkasz w Irlandii ale wg danych w stacjach pogodowych Southamptonm vs irlandzkie Armagh roznica jest taka:

ilosc miesiecy gdzie slonce bylo dluzej niz 150 godzin:
Irlandia - 11
Southampton - 24

Ilosc miesiecy gdzie opadow bylo wiecej niz 80mm (czyli ze duzo leje):
Irlandia - 22
Southampton - 13

Ilosc miesiecy gdzie opadow bylo mneij niz 50mm (czyli ze malo pada)
Irlandia - 23
Southampton - 31

Ilosc miesiecy kiedy temperatura maxymalna byla powyzej 20 stopni w ceniu:
Irlandia - 4
Southampton - 16

* wzialem to na podstawie wszystkich miesiecy w latach 1988-1992

(swoja droga szkoda, ze nie mam Excela pod reka - zabawilbym sie szczegolowsza i doglebniejsza analize)

nie odczuwam, zeby Southampton bylo jakos wielce slonecznie i dla niektorych takie stwierdzenie to moze byc ponury zart i zgadzam sie, ale tu chodzi o porownanie - na pewno jest cieplej niz w Szkocji, na polnocy Anglii badz w Irlandii.

No a to co pewnie dla Ciebie najwazniejsze tj. praca tu nie wypowiem sie bo pracy od ponad 3 lat nie szukalem. Podobno jest duzo trudniej niz kiedys, ale to wiem ze slyszenia. Jakas tam praca na pewno jest, jesli jestes gotowa brac 'cokolwiek'. Placa- jak cokowliek to pewnie za minimum krajowe ,albo nieduzo powyzej minimum.
Perfekcje tworza rzeczy male, lecz ona sama jest wielka.
syla
Gość
Posty: 3
Rejestracja: wt paź 20, 2009 3:50 pm

śr paź 21, 2009 1:07 pm

Dziekuje Ci Bardzo Versus za pomoc i swoje zdanie.
Ja mieszkam w Midleton - Cork. Wiesz tu nie jest tak zle ale chyba potrzebuje jakiej konkretnej zmiany bo poprostu tu sie nudzi.
DZIEKUJE JESZCZE
Awatar użytkownika
pablo_el_diablo
Bardzo odważny
Posty: 904
Rejestracja: pt cze 15, 2007 3:55 pm
Lokalizacja: Zwoleń / Soton

śr paź 21, 2009 3:34 pm

jedz do hiszpanii tam jest fajnie i nie nudno, bo do soton to jak z rynny pod deszcz
[img]http://img9.imageshack.us/img9/1132/newmz.gif[/img]
syla
Gość
Posty: 3
Rejestracja: wt paź 20, 2009 3:50 pm

ndz paź 25, 2009 7:34 pm

dzieki pablo , hiszpania napewno jest ciekawa ale ja mama w southampton siostre wiec bardziej mnie tam ciągnie. A wiesz jak dla mnie bardzo fajnie nie musi byc wystarczy ze mama prace i to prace w swoim zawodzi bardzo bym chciala. Ja zamierzam wracac do polski nie chce juz nie wiadomo ile sie dziec za granicą wiec wiesz dla mnie to nie az tak wazne czy jest fajnie czy nie . Bo moim zdanie nigdzie nie jest nudno jesli jest to nowe miejsce....... DZIEKUJE
ODPOWIEDZ