Pozdrowienia z Guildford (na razie)!

Chcesz poznać ludzi w Soton ? Szukasz przyjaciół ? Chcesz poznać dziewczynę, chłopaka?

Moderator: NaDi@30

ODPOWIEDZ
SamoDobro
Gość
Posty: 2
Rejestracja: sob sty 30, 2010 11:02 pm

sob sty 30, 2010 11:10 pm

Witam

Mam na imię Marcin,

Aktualnie mieszkam w Guildford a pracuje w Aldershot.
Szukam właśnie nowego miasta do zamieszkania (obecne mi nie przypadło do gustu) i pomyślałem o Southampton,
Jestem dopiero w UK 5 miesięcy i trochę trudno mi się tu odnaleźć, nie wiem czy to kwestia obecnego miejsca czy w ogóle UK, ale staram się nie poddawać :)

więc chciałem się was zapytać jak się wam żyje w sotonie? interesuje mnie życie po godzinach pracy, jacy są ludzie,

Co wam się w tym miejście szczególnie podoba a czego nie lubicie?

Byłem dziś w Sotonie i muszę przyznać, że dobre pierwsze wrażanie robi.

Będę musiał dojeżdżać do Aldershot codziennie autem ale chyba miasto jest raczej przejezdne?

Pozdrawiam i dzięki za opowiedzi
Awatar użytkownika
NaDi@30
Zawodowiec
Posty: 1128
Rejestracja: wt lip 24, 2007 8:35 pm
Lokalizacja: So`ton

wt lut 02, 2010 6:13 pm

Hej Marcin!
Wiesz to zalezy co kto lubi.Ja osobiscie swego czasu jezdzilam do Aldershot do znajomych(niestety zjechali) i bylo dosyc fajnie aczkolwiek malutka miejscowosc.Soton jest o wiele wiekszy co sie ztym wiaze wiecej "nas tu" takze i polakow.Ja osobiscie mieszkam tu juz 5 rok i nie narzekam.Poznalam miasto na tyle,ze swobodnie sie po nim poruszam omijajac ewentualnych korkow :twisted: :twisted: :twisted: Mamy tu spora ilosc polskich sklepow(do wyboru do koloru) kilka fajnych tez miejsc (polskich oczywiscie) a jak nie polskich to dookola duzo pubow tutejszych.Naprawde musisz zdecydowac sam czego oczekujesz na co sie zaopatrujesz i do tego dazyc 8)
Pozdrawiam i zycze wytrwalosci :twisted:
[img]http://img.userbars.pl/23/4487.png[/img] [img]http://img.userbars.pl/32/6346.gif[/img]


Bóg mnie stworzył,diabeł opętał.Na zawsze będę
grzeszna i święta...

gg:2306643
SamoDobro
Gość
Posty: 2
Rejestracja: sob sty 30, 2010 11:02 pm

śr lut 03, 2010 10:04 pm

Dzięki za odpowiedz.
W zasadzie ilość naszych rodaków w danym mieście nie jest dla mnie tak kluczowym czynnikiem, planuje zostać w UK jeszcze półtora roku więc chciałbym jak najlepiej udoskonalić swój angielski, więc czy będę mieć znajomych polaków czy anglików nie robi mi różnicy. Ważniejsze żeby ludzie byli na poziomie.

Ważne jest dla mnie by zamieszkać w miejscu gdzie są ludzie otwarci jest gdzie się wybrać i co robić, niekoniecznie związanego z alkoholem, Soton taki mi się właśni wydaje.

Możecie polecić miejsca gdzie warto szukać pokoju (szukam za 350-400Ł/ miesiąc) a jakich miejsc unikać?
Pewnie będę rozglądać się za pokojem z obcokrajowcami, bo znowu chcę mieć okazję rozmawiać po angielsku również w domu.

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
lunafly
Bardzo odważny
Posty: 902
Rejestracja: pn kwie 02, 2007 1:04 pm
Lokalizacja: Southampton

sob lut 06, 2010 11:23 pm

Powiem tak, ciezko jest generalizowac bo ludzi spotkasz tutaj wielu i roznych, to miasto studenckie i ma tez rozne dzielnice gdzie spotkasz bardziej nacje kolorowe a gdzie indziej dzienice czysto polskie lub angielskie.
Wydaje mi sie,ze nie ma tutaj strikte bardzo niebezpiecznych miejsc, jesli szukasz bardziej pokoju to z pewnoscia wiecej znajdziesz w okolicach Portswood czy Shirley Road, warto wertowac na Gumtree.
Ceny wahaja sie roznie w zaleznosci od standardu mieszkania i pokoju jak i lokalizacji, im blizej centrum miasta, czy bardziej nowszy budynek tym bardziej ida w gore. Mysle,ze powinienes szukac miejscowki z wyraznie dobrym dojazdem do pracy, jesli dojezdzasz do pracy autem to nie warto pchac sie z mieszkaniem do centrum, unikniesz zakorkowania i ciaglego oczekiwania w kolejce na dojazd do domu itp, nie wspominajac o kosztach.

Tak jak powiedzialam wczesniej warto szukac pokoju przez strony internetowe , bo tam znajdziesz wiecej ogloszen od miejscowych, wertujac polskie gazety natrafisz na polskie ogloszenia a w takich przypadkach to trafisz na 100% do domu wynajmowanego przez Polakow, co nie przyda sie raczej w Twojej chceci konwersacji z miejscowymi.

Southampton moze nie jest centrum i bohema kultury ale z pewnoscia sa tutaj miesca, w ktorych niekoniecznie alkohol leje sie strumieniami, sam zreszta piszesz,ze mieszkasz jakis czas w Anglii tak wiec wiesz,ze z tym bywa roznie,mozna tutaj pojsc do kina, teatru - na balet, opere lub musical albo na jakas sztuke wspolczesna lub dramat szekspirowski.
Nie brak tez tutaj miejscowych i goscinnych wystaw artystycznych, nie wspomne o miejscach pelnych uroku jak zaciszna Marina, stare miasto czy port az po spokoj na lonie natury- nasze ogromne parki, nie bede wspominac tez o tym,ze to swietne miejsce wypadowe za miasto np nad morze - piaszczyste plaze sa calkiem niedaleko, New Forest- cudowne miejsce. Wiecej- poczytaj w dziale Ciekawe Miejsca.
Wielu osobom sie to miasto nie podoba a ja lubie Southampton, jest tutaj wiele jeszcze nieodkrytych i wartych zobaczenia miejsc a od wiosny przez caly sezon az do poznej jesieni jest co robic bo miasto rowniez szykuje dla mieszkancow swoje atrakcje.
Obrazek
ODPOWIEDZ