CZY MOGA ODCIAC MI PRAD JESLI MAM MALUTKIE DZIECKO

Gdzie kupić? Jak znaleźć?... Czyli garść porad na bieżąco !
ODPOWIEDZ
magdalenka24
Gość
Posty: 2
Rejestracja: sob paź 26, 2013 7:23 pm

sob paź 26, 2013 7:44 pm

Witam i prosze o pomoc kogoś kto zna się na temacie. Trafiłam w styczniu na mieszkanko one bedroom naprawde niewielkie i nie mam w nim niczego specjalnego co mogłoby pożerać tyle prądu, nawet nie posiadam telewizora. Komputer, laptop, wiadomo podstawowe sprzety kuchenne. Za to mamy tzw stored heeting które przez zimę kosztowało nas naprawde krocie. Łącznie za samo ogrzewanie przez 4 miesiące dostaliśmy rachunek na 600 funtów!!! Razem z reszta za dzienne i nocne zuzycie energii było to znacznie więcej. Rachunek ten został nam rozłożony na raty, spłacaliśmy go systematycznie wciąż jednak dostając od Southern Electric ponaglenia i informacje, że dług rośnie, ponieważ do puli powstałej przez zimę dochodzi zużycie aktualne. Ponadto w pewnym momencie, około lipca otrzymalismy list z wykazem o p[onownym zuzyciu stored heeating, ktorego juz wtedy od ponad 2 miesiecy nie używaliśmy. Zadzwonilismy oczywiscie z pretensjami gdzie miła pani stwierdziła, że pan przyjmujacy poprzednio stan licznika faktyczny nie wbił przypadkiem faktycznego zuzycia stored heeating i musimy za nie zabulic kolejne 300 funtow!!! Zalamani i bezradni znow rozlożyliśmy to na raty i znow ta sama historia. Splacanie na biezaco i wciaz rosnace zadluzenie.... Dzis natomiast otrzymalismy list który zwalił mnie z nóg. Mianowicie poinformowano nas, że zostanie nam odłączony prąd gdyż zadłużenie wynosi 456 funtów! Czyli po prostu nowy rachunek 3 miesieczny plus moze ze 30 funtow z poprzedniego spłacanego po kawałku.... Nie wiem za co ja płacę tyle pieniędzy naprawdę wiem, że prąd jest drogi ale te kolosalne naliczenia mnie dziwią. I czy mogą odłączyć mi prąd jeśli mam 8miesięczne dziecko? Prosze oo rady
DamianB
Gość
Posty: 10
Rejestracja: śr paź 10, 2012 9:15 pm

ndz paź 27, 2013 12:02 am

Witam

Nie jestem na sto procent pewien ale to wasze stored heating to tzw. avaryjne podrzewanie wody, mi sie to kilka razy udalo wlaczyc przez przypadek i tylko dlatego ze woda w kranie byla cholernie goraca doszedlem do tego a wlasciwie landlord pokazal mi wylacznik tego cholerstwa. Tego mozna uzywac tylko w przypadku naglej potrzeby dogrzania wody.
Mozliwe ze macie to wlaczone caly czas ciagnie wam ogromne ilosci pradu.
Co do odlaczenia a w szczegolnosci jezeli macie male dziecko (w okresie zimowym) nie moga wam tego zrobic, mozecie sie tez zglosic do council-u o uzyskanie doplaty albo jednorazowej zapomogi finansowej.

Pozdrawiam
magdalenka24
Gość
Posty: 2
Rejestracja: sob paź 26, 2013 7:23 pm

ndz paź 27, 2013 9:29 am

Nam wode podgrzewa boiler taki w kuchni zamontowany. Stored heating to takie duze grzejniki na prad wygladajace jakby opamietaly młodość jej wysokości ... tak czy siak jesteś pewien, że nie mają prawa tak? Czyli jak to wygląda w rzeczywistości? mogę ich nie wpuścic?
milena26sc
Gość
Posty: 21
Rejestracja: śr kwie 24, 2013 2:13 pm

pn paź 28, 2013 12:22 pm

hej tez mieszkam od poltora miesiaca na 1 bedroom jeszcze nie mam rachunku za prad wiec nie wiem jeszcze czy wszystko bedzie ok ale dopiero nie dawno landlord szanownie poinformowal ze przy wprowadzeniu sie powinnismy spisac liczniki ( super, jakby odrazu na starcie nie mozna bylo tego powiedziec ) no ale czas pokaze. ale wiem jedno to co ty napisalas jest dla mnie szokiem bo twoje rachunki za prad za 1 bedroom sa stanowczo za wysokie, jest to nie realne, kwota podana przez ciebie urzycia pradu ogrzalaby caly pieciopokojowy dom. Nierozumiem dlaczego gdy zglaszalas ze cos jest nie tak i dostalas informacje ze ktos inny popelnil blad ty dostajesz kolejne kwoty do splaty. a co do wylaczenia pradu majac dziecko nie maja prawa, dopuki splacasz jakakolwiek kwote nawet w ratach, i moim zdaniem powinnas meczyc telefonicznie lub osobiscie az do skutku energetyke by ktos sie wkoncu zajal sie Twoja sprawa porzeracza pradu. moze poprostu trafilas na kogos kto nie lubi polakow i poprostu cie olano, duzo jest takich przypadkow. powodzenia Ci zycze
stary mosze
Gość
Posty: 24
Rejestracja: czw mar 24, 2011 8:05 pm

pn paź 28, 2013 7:35 pm

witam
ja mam 3 sypialnie w domu i za caly rok rachunek prad +gaz wynosi okolo £1300
bez oszczedzania dodam ze dopero miesac temu wymienilem bojler na nowy
wiec zaczynam oszczedzac na gazie
4 miesiace £600- z towim pradem jest cos nie tak
ODPOWIEDZ