Motocykle !!!!!!!!

Posty związane z naszymi furami
Duda-Garage
Nowicjusz
Posty: 68
Rejestracja: śr gru 24, 2008 1:02 am
Lokalizacja: inna
Kontakt:

śr paź 21, 2009 2:09 pm

iwosial pisze:A ja sie chcialam zapytac, czy jest wsrod Was ktos kto zna sie na naprawie motorów. Szwagier ma motor, z ktorym ma problemy, nie znam szczegolow, ale potrzebuje pomocy. Jest jakis fachowiec?? ;)
3 lata w serwisie Yamaha sdmc Chorzów i teraz mój bałagan w Salisbury
Zapraszam więc :)
Duda-Garage
Nowicjusz
Posty: 68
Rejestracja: śr gru 24, 2008 1:02 am
Lokalizacja: inna
Kontakt:

śr paź 21, 2009 2:15 pm

memorka pisze:a Duda...masz swoja virago skoro chcesz czesci sprzedac? czy moze zkupiles cos innego?
Nie mam bo mnie nigdy nie kręciły mnie tego typu motocykle poza warriorem :twisted:
A skąd części wyjaśnia post wyżej
Awatar użytkownika
illmor
Nowicjusz
Posty: 32
Rejestracja: ndz paź 12, 2008 8:54 pm
Lokalizacja: woolston
Kontakt:

śr paź 21, 2009 9:31 pm

Duda-Garage, slyszales o problemach z RF900 z gaznikami ? Ja czekam na Ignition Advancer ( 4 stopnie ) i Carb Kit ( zestaw dysz i igiel ), bo wpieprza paliwa ze masakra przez zuzyte dysze. Duzo zajmuje synchro gaznikow ? Bo po calym przegladzie bede musial. Czekam na olej + filtr, klocki ( rozwalam hamulce na czesci pierwsze ) i lancuch i zebatki. obowiazkowo filtr powietrza K&N[/img][/url]
One life - LIVE IT !!!!
Duda-Garage
Nowicjusz
Posty: 68
Rejestracja: śr gru 24, 2008 1:02 am
Lokalizacja: inna
Kontakt:

śr paź 21, 2009 11:22 pm

za duze spalanie napewno nie wynika ze starych dysz bo ony sie nie powiekszaja z czasem a wrecz przeciwnie .
Awatar użytkownika
illmor
Nowicjusz
Posty: 32
Rejestracja: ndz paź 12, 2008 8:54 pm
Lokalizacja: woolston
Kontakt:

czw paź 22, 2009 8:18 pm

rzuc okiem- TUTAJ

P.S post nieco edytowalam, prosze nie wklejac na forum bezposrednich linkow z innego forum- to jest sprzeczne z regulaminem!!!
lunafly1
One life - LIVE IT !!!!
Awatar użytkownika
illmor
Nowicjusz
Posty: 32
Rejestracja: ndz paź 12, 2008 8:54 pm
Lokalizacja: woolston
Kontakt:

czw paź 22, 2009 8:19 pm

mam identyczne objawy. jak dostane wszystkie czesci to sciagne zbiornik paliwa i airbox, i napewno bede wiedzial co sie dzieje
One life - LIVE IT !!!!
JustynaB
Gość
Posty: 7
Rejestracja: pn paź 19, 2009 1:06 pm

pt paź 23, 2009 12:21 pm

Jaki motor jest najbardziej odpowiedni dla osoby, która dopiero chce zacząć jeździc. Tak by nie było to zbyt skomplikowane, ale tez zeby szybko sie nie znudzilo?
"Myślę, że... wolałbym raczej wspominać życie zmarnowane na ściganiu rzeczy ulotnych niż poświęcone unikaniu moralnych zobowiązań."
Coman
Gość
Posty: 5
Rejestracja: pn gru 28, 2009 12:36 am

pn gru 28, 2009 12:41 am

JustynaB no i wybrałaś już jakiś motocykl?
mud_flap
Gość
Posty: 8
Rejestracja: pt maja 22, 2009 3:23 am

sob sty 23, 2010 3:14 am

skoro duda tak twierdzi to niech tak bedzie
guzik prawda, poczyaj troche i wtedy sie wypowiadaj
a nie metlik ludzia z rozumu robisz
kosiarki bym ci do naprawy nie oddal;/
gg 2693014
Awatar użytkownika
illmor
Nowicjusz
Posty: 32
Rejestracja: ndz paź 12, 2008 8:54 pm
Lokalizacja: woolston
Kontakt:

pn sty 25, 2010 11:48 am

Okazalo sie, ze pompka paliwa byla walnieta ( zawieszala sie ). Rozwalilem, zrobilem, zlozylem. Do tego ignition advancer ( 4 stopnie ), i rozlaczenie "famous pink wire" - po problemie
One life - LIVE IT !!!!
Awatar użytkownika
Foczka
Bardzo odważny
Posty: 636
Rejestracja: czw gru 18, 2008 11:56 am
Lokalizacja: Southampton

wt lut 09, 2010 12:48 pm

Witam :)

Zeby nie bylo, przeczytalam caly temat i ciagle nic nie wiem :lol:
Jesli ktos ma chwile aby mi objasnic jak uzyskac prawko na motory, skutery ( ma byc male), ile kosztuje zakup takiej nieduzej maszyny i jakie koszty sie z tym wiaza. Road tax, insurance plus ile mniej wiecej pala na 100km czy tam tez mil :P

Generalnie, interesuje mnie mnie koszt takiej imprezy i czas poswiecony na stanie sie pelonoprawnym motocyklista :wink:
When I am good I am good, when I am bad I am very good...;>
Coman
Gość
Posty: 5
Rejestracja: pn gru 28, 2009 12:36 am

wt lut 09, 2010 11:21 pm

Foczka- na początek sprawa prawa jazdy, a wiec krok po kroku wygląda to mniej więcej tak:
-musisz odbyć szkolenie CBT (Complulsory Basic Training)- kurs kosztuje od 100 do 140 funtów,trwa jeden dzień i przygotuje Cię do jazdy po drogach publicznych.
Do zrobienia kursu CBT musisz posiadać provisional drivig licence.
-drugi krok to zdanie testu teoretycznego,możesz go zdawać w języku polskim,materiały możesz uzyskać zamawiając je przez internet na stronie http://www.mojawyspa.co.uk/prawojazdy
Egzamin składa się z dwóch części- pytań z testów oraz części hazard perception-dostrzeganie zagrożeń na drodze.Musisz zdać obie części żeby zdać egz. teoretyczny
-krok trzeci to egzamin praktyczny!

Typy kategorii prawa jazdy na moto:
-kat A1 (lekkie moto) uprawnia Cie do prowadzenia moto o pojemności do 125 cc i mocą nie przekraczającą 11 kW
-kat A (moto standardowe) uprawnia cię do jazdy jakimkolwiek motocyklem chyba ,ze nie ukończyłeś 21 lat!! jeśli nie ukończyłeś możesz jeździć jedynie motocyklem o mocy nie przekraczającej 25 kW i stosunkiem mocy do wagi 0,16kW/kg
Awatar użytkownika
Foczka
Bardzo odważny
Posty: 636
Rejestracja: czw gru 18, 2008 11:56 am
Lokalizacja: Southampton

śr lut 10, 2010 12:20 am

Dzieki za bardzo przydatne info.

I jeszcze jedna sprawa, czy ktos moze zdementowac pogloske, ze jakimis tam skuterami mozna bez prawka??
When I am good I am good, when I am bad I am very good...;>
Coman
Gość
Posty: 5
Rejestracja: pn gru 28, 2009 12:36 am

śr lut 10, 2010 1:17 am

W UK niemożna poruszać się nawet skuterkiem jeżeli nie posiadasz odpowiednich uprawnień. Aby poruszać się legalnie na skuterkach i motocyklach do 125cc należy :
-Wypełnić i wysłać formę D1 dostępną na poczcie wraz z potwierdzeniem wpłaty za provisional driving licence
-Zapisać się na jednodniowy kurs CBT na 50cc lub 125cc, osobiście odradzam 50cc bo jest to tylko wyrzucanie pieniędzy. Lepiej zrobić od razu na 125cc pod warunkiem że masz ukończone 17 lat
-Pamiętaj że po takim kursie musisz nakleić "L" z przodu i z tyłu motocykla lub skuterka.
-Na takim prawku możesz jeżdzić chyba tylko 2 lata ale nie jestem pewien, następnie musisz zdawać egzaminy na normalne prawo jazdy o których pisałem w poprzednim poście. Pzdr
Awatar użytkownika
komar
Nowicjusz
Posty: 91
Rejestracja: śr lut 10, 2010 8:25 pm
Lokalizacja: Basset

śr lut 10, 2010 8:47 pm

A wie ktos moze od ilu lat mozna na 50 siasc?
ODPOWIEDZ