Z czego mogą być dumni Polacy

Czyli groch z kapustą.
Wszystko co nie pasuje do innych działów.
Awatar użytkownika
thyrfing
Bardzo odważny
Posty: 647
Rejestracja: sob paź 06, 2007 11:09 pm
Lokalizacja: śirlej

pt cze 11, 2010 2:47 pm

Linczu nie bedzie gdyz madrze kalkulujesz ale z tym mniejszym zlem to moze byc roznie .Kaczynski jako czlowiek jest ze 3 kilo madrzejszy od komory a jego najwieksza wada jest nieobliczalnosc . Nie wiadomo co mu teraz siedzi w glowie bo sie nawet publicznie nie wychyla .Taki kamuflaz dziala jak widac po sondazach tylko na jego korzysc (ewenement na skale swiatowa). Komora to poczciwy szeregowy ubrany do rangi zastepcy druzynowego za szczegolne wierno-poddancze zaslugi w lizaniu podeszw prezia RP z disney'owskiej bajki .Jest przewidywalny jak brazylijska telenowela a takie triki jak wybor Belki bez uzgadniania z Tuskiem toz to czesc kampanii majaca na celu przekonac idiotow iz on potrafi samodzielnie myslec . Prawdopodobnie rodakow czeka dogrywka , bo nie sadze aby komora dostal wiekszosc . No i co z tym poczac wybrac marionetke/marionetki prezia z wiejskiej czy szalenca ktory juz sie chyba pogubil w tych wszystkich potyczkach a teraz jeszcze osobista tragedia bedzie mu przeslaniac oczy na rzeczywistosc .Taki niestety wybor ma blisko 40 milionowy narod , nic tylko sie upic ze wstydu za pochodzenie :( Chcialbym sie mylic , ale nie sadze aby spoleczenstwo wyszlo zza medialne propagandy i oglupiajace reklamy Bronkow ze zgoda z PO buduje lub Jarka iz polska wizja Pis jest najwazniejsza . Szczerze i gleboko wspolczuje nam wszystkim , prawdopodobnie wiekszosc z nas zostanie zjedzona przez tutejsze robale bo perspektyw jak dotad nawet nie widac
Awatar użytkownika
Jimmy
Zasłużony W Boju
Posty: 360
Rejestracja: pt lut 27, 2009 11:25 am
Lokalizacja: So'ton

pt cze 11, 2010 5:55 pm

w pierwszej turze: Olechowski.
Popieram w 100% !!! mało kto widzi w tym gościu potencjał jakiego brakuje wszystkim z kandydatów....
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
pauli
Zasłużony W Boju
Posty: 399
Rejestracja: pn mar 26, 2007 9:22 pm

pt cze 11, 2010 11:08 pm

Jimmy pisze:
Popieram w 100% !!! mało kto widzi w tym gościu potencjał jakiego brakuje wszystkim z kandydatów....
Jam tam na niego glosowala x lat temu w prezydenckich, bo un MA prezencje meza stanu ( mial) i program mial taki w sumie zachecajacy. Chociaz program to w sumie tylko laurka dla uprawnien prezydenta w PL. Dlatego prezydent powinien by mega reprezentayjny, taki neutralny i rozsadny wobec naszego geopolitycznego polozenia :wink: . Z reprezentacyjna First Lady :D . No ale Polacy tak nie glosuja, nie czarujmy sie...
gg2833495

[img]http://images49.fotosik.pl/33/c0194fb46e7b99ff.jpg[/img]

Everyone is entitled to my opinion.
Awatar użytkownika
thyrfing
Bardzo odważny
Posty: 647
Rejestracja: sob paź 06, 2007 11:09 pm
Lokalizacja: śirlej

wt cze 22, 2010 8:18 pm

No i jestesmy w drugiej fazie wszystko poszlo gładko wg. prostego scenariusza pisanego na kolanie .Polska demokracja ma sie dobrze . Jestesmy jak widac bardzo szczesliwi majac takie wspaniale ugrupowania polityczne a w nich tytanow strategii i mezow stanu , nic tylko ich wymieniac pozycjami na najwyzszych polkach establishmentu made in RP . Ogłupiale berety co juz widza Jarka na tronie , kibicujacy mu elektorat patrzy na niego z nadzieja iz to wlasnie on pomsci ich niegodny los utkany przez historie ktorej nie mozna bylo uniknac . Oni nie maja juz nadzieji na jakieś jutro ich interesuje zemsta za wlasne nieszczescia i to wlasnie Jarek moze zrobic , bo na jakies konstruktywne dzialania nie bedzie sobie zaprzatal glowy MISTSZ DESTRUKCJI. I ta połinteligetna mlodziez i inne niskoprzecietne jednostki głosujace na ćwiercinteligeta sterowanego odgornie przez pana cwanego co wyruchał swoich wyborców i wciaż ich rucha w kazdym wywiadzie telewizyjnym . Głosujac na taka wąsata karykature-polityka sami daja dowod na to jak bardzo jest im do szczescia potrzebne mniemanie o własnej MONDROŚCI , media przeciez tak wam mowia .... nieprawdaz Szczesliwi Ci ktorzy nie musza sie na to patrzec z bliska :evil:
PS . Proponuje co bardziej rozsadnym nie robic z siebie wala i isc za przykladem ponizej
http://www.tvn24.pl/-1,1661848,0,1,jest ... omosc.html
doroska
Nowicjusz
Posty: 74
Rejestracja: sob lis 21, 2009 8:53 pm
Lokalizacja: southampton

śr cze 23, 2010 9:38 am

Polska TV naklaniala bardzo zarliwie do tego zeby pojsc i zaglosowac. Co chwile lecial (moze nadal to puszczaja, nie wiem) spot pokazujacy aktora/ke wrzucajacego karte do urny. Na jednym z takich spotow tekst " Idziesz, zaznaczasz i wrzucasz do urny, proste. czy to cie przerasta?" cos w tym stylu. Tak sobie pomyslalam, ze oceniajac poziom tej calej kampanii, moznaby wnioskowac, ze jej tworcy mysla, ze wyborcy to polglowki oderwani sila od betoniarki a potem od pilota tv. :|
Na obczyznie tyle rzeczy mi sie nie podoba, ze czuje sie prawie jak w domu.
Awatar użytkownika
thyrfing
Bardzo odważny
Posty: 647
Rejestracja: sob paź 06, 2007 11:09 pm
Lokalizacja: śirlej

ndz cze 27, 2010 10:35 am

Sek w tym ze telewizornia dostosowuje sie do odbiorcy lub odbiorca do telewizorni , zasada samoregulacji :? (przeciez mozna sie wycofac w kazdej chwili a jednak coniektorzy nie widza alternatyw) . Juz dawno stwierdzono iz zanik krytycznego myslenia jest wprost proporcjonalny do czasu poswieconego na odbior wiadomosci podanych na tacy . Jak sie im 300 razy pokaze gamonia Komorowskiego , 100 razy socjopate Kaczynskiego i przykladowo 2 x Korwina czy jakiegos innego impotenta Olechowskiego to zgadnij kogo zapamietaja ? Dlatego tak goraco apeluja o frekwencje a robia to jak zawsze w dobrej wierze bo przeciez ta frekwencja zawsze dziala na czyjas korzysc , niekoniecznie ogłupialego do reszty narodu . Instrukcja obslugi kartki do glosowania wcale mnie juz nie dziwi gdyz nadawany sygnał jest adekwatny do poziomu odbiory , ktory jak juz zaznaczylem sam sie na to godzi .Prosty przekaz taki jak ten ponizej :
Pamietajcie ze w wielkim finale skreslamy tylko jedna szumowine .
ma mnostwo podtekstow , ktore tewizyjny widz łyka jak pelikan .Wystarczy lekko zarysowac kontekst i nie trzeba nikogo do niczego namawiac na kogo , dlaczego i po jaką cholere
Awatar użytkownika
thyrfing
Bardzo odważny
Posty: 647
Rejestracja: sob paź 06, 2007 11:09 pm
Lokalizacja: śirlej

ndz lip 04, 2010 9:09 pm

Gratuluje wszystkim , mamy takiego prezydena na jakiego zaslugujemy jako narod . Komorowski , czlek bardzo przecietny umyslem bedzie swiecil przykladem nam wszystkim . Musze przyznac iz mentalnie nie nadazam za madroscia narodu , wiec ten wynik znacznie przybliza mnie do zmian obywatelstwa na bylejakie brytyjskie dziekuje raz jeszcze
Awatar użytkownika
ksg1946
Zasłużony W Boju
Posty: 241
Rejestracja: ndz paź 25, 2009 12:12 am
Lokalizacja: wszędzie i nigdzie
Kontakt:

pn lip 05, 2010 9:15 pm

Mamy bardzo przystojna pierwsza dame :lol:
Awatar użytkownika
Versus
Zasłużony W Boju
Posty: 254
Rejestracja: ndz kwie 13, 2008 9:55 am
Lokalizacja: Znienacka

śr lip 07, 2010 9:25 pm

thyrfing pisze:Gratuluje wszystkim , mamy takiego prezydena na jakiego zaslugujemy jako narod . Komorowski , czlek bardzo przecietny umyslem bedzie swiecil przykladem nam wszystkim . Musze przyznac iz mentalnie nie nadazam za madroscia narodu , wiec ten wynik znacznie przybliza mnie do zmian obywatelstwa na bylejakie brytyjskie dziekuje raz jeszcze
Zmieniasz?A wiesz np, ze zeby sie pozbyc polskiego, zgode MUSI wyrazic prezydent?
Perfekcje tworza rzeczy male, lecz ona sama jest wielka.
Awatar użytkownika
thyrfing
Bardzo odważny
Posty: 647
Rejestracja: sob paź 06, 2007 11:09 pm
Lokalizacja: śirlej

czw lip 08, 2010 9:38 pm

Mysle ze moze mi w tym pomoc gleboka antypatia do tej postaci :? . A tak na serio to nie czuje takiej potrzeby , jesli z przyczyn pragmatycznych bedzie mi to niezbedne do zycia to nawet sie nie zawaham i zloze wniosek a nawet dwa jakby pierwszy mial gdzies zaginac bez wiesci . Narodowosci niestety nie da sie wymazac z zyciorysu , tzw.polskosc i wszystko cos sie z z tym wiaze .... to bedzie moim bagazem po ostatnie godziny . Nie czuje sie szczesliwy z tego powodu , w koncu rodziny tez sie nie wybiera i .... trzeba jakos z tym jakos zyc ... niestety . Moj swiatopoglad juz od dawien dawna stoi w ostrej sprzecznosci z utartym stereotypem a patriotyzmu u mnie tyle co kot naplakal wiec Komora i jego RP pozytku zadnego ze mnie miec nie moze . Nie wybieralem tez wiary a ponoc figuruje na liscie wierzacych :lol: . Poniewaz osobiscie wiare w bostwo traktuje jako banał i groteske zdrowego rozsadku to i nie widze tez potrzeby skaldania wniosku o apostazje ... Takich absurdow w polsce od zatrzesienia i dlatego wole sie meczyc na emigracji niz doswiadczac ojczyzny ktora nie matka a macocha nas wszystkich
Kanieczka
Nowicjusz
Posty: 79
Rejestracja: pn cze 28, 2010 12:43 am
Lokalizacja: Southampton/Kielce

wt lip 20, 2010 10:54 pm

Trzeba wiedziec kiedy ze sceny zejsc NIEPOKONANYM!!! Wsrod tandety lsniac jak diament :)
Awatar użytkownika
thyrfing
Bardzo odważny
Posty: 647
Rejestracja: sob paź 06, 2007 11:09 pm
Lokalizacja: śirlej

sob lip 24, 2010 9:16 pm

Według Tuska, Polska może mówić kolejnym roku "fenomenalnego jak na warunki europejskie" wzrostu gospodarczego. Jego zdaniem nasz kraj do osiągnięcia sukcesu potrzebuje "mądrej, nieegoistycznej dyscypliny budżetowej". "Polska nie musi być i nie będzie węzłem gordyjskim złych emocji, złych przypadków dramatów i tragedii. To co jest największe w naszym narodzie to jest, że potrafimy wyjść z każdej opresji po to, żeby budować " - podkreślił
link do reszty bzdur http://wiadomosci.onet.pl/2201847,28350 ... osceu.html

Podziwiam aktorstwo pana premiera ,nie ze wzgledu na umiejetnosci manipulacji faktami i robienia z igly widly (moze i skuteczne na wioskowego głupka i ęlokfenta z matótą ). Pan premier potrafi lac wode bez mrugniecia powieka a robi to tak dobrze ze wszyscy zgromadzeni choc wiedza iz to bzdury trzepane z rekawa to jednak i tak na niego glasuja . A dzieje sie tak z prostej przyczyny , Donald nierob Tusk straszy wszystkie polskie bobaski po 18-ce złym wilkiem Jarkiem i jego skompromitowanym Pisem .Pis jest mu potrzebny do zycia jak rybie woda , bez Pisu jego ugrupowanie zdechnie w mgnieniu oka i vice versa . Nie wiem czy jestem prorokiem czy sam pieprze bzdury ale uwazam ze nastepne wybory parlamentarne w 2011 PO przerznie z kretesem .Pis odsuniety od wladzy do tego czasu nie bedzie partycypował w rzadzeniu i bardzo dobrze .Oszolomy z Pisu nie beda przeszkadzac cwaniakom z PO , jakby co cala wina spada na Donka . Nawet Paligłup mu sie nie zda , zadna prowokacja nie zagłuszy suchych faktow .Donek bedzie musial stanac twarza w twarz z tym z piekielkiem . No coz nie jestem zwolennikiem ani Pisu nie wspominajac juz PO ale jesli oba ugrupowania rozkreca wkrotce cyrk zwany komisja sledcza w sprawie smolenskiego bum to polskie ludziska wkoncu zwymiotuja Lechem poloza krzyz tak ciezki na Pisie ze sie juz z kolan nie dzwignie ( tu szczegolnie licze na perfidne zdolnosci pana Macierewicza ) i Paliglupa ktory bedzie sypal docinki z partyzanta bo go tam raczej nie zwerbuja .Bloger Paligłup bedzie strzelal kuksance Pisowi droga korespondencyjna i zapewne ktos mu to zgrabnie napisze (ciezko mi uwierzyc w te jego zdolnosci pisarskie ) . Bedzie naprawde wesolo , kupa smiechu z nieszczescia - taka tragifarsa tylko w Polsce .... coming soon (zastanawiam sie nawet nad wykupieniem internetwego abonamentu na ta okolicznosc ) Jak zwykle z cyrku dla gawiedzi nic nie wyniknie , pozostanie niesmak wyciaganych za zweglone szmaty ofiar katastrofy ale czego sie nie robi pod publike , show must go on . Obiektywnie uwazam ze na tym calym zamieszaniu najwiecej moze skorzystac Sld .Jesli Olejniczak dobrze wykorzysta czas jaki go dzieli do nastepnych wyborow to jego ugrupowanie ma realne szanse odstawic te dwie dziadowskie partie w drodze na piedestal . Moze cos sie wtedy zmieni , finger cross
Jocker
Nowicjusz
Posty: 30
Rejestracja: pn sty 04, 2010 11:50 pm

ndz lip 25, 2010 2:43 pm

Sabaton 40:1...!!!

http://www.youtube.com/watch?v=ivgCD31i ... re=related

http://www.youtube.com/watch?v=epeQwq-a ... re=related

Always remember, a fallen soldier, always remember, fathers and sons at war..!!!- Jak się słucha, to ciarki przechodzą... Miłego słuchania... :)
Awatar użytkownika
hormon_so
Nowicjusz
Posty: 96
Rejestracja: ndz gru 03, 2006 1:45 pm
Lokalizacja: Solina-Bieszczady, Soton

śr lip 28, 2010 10:49 pm

Witam wszystkich.
Tak może to dzisiaj niemodne ale uważam siebie za patriotę. Jestem dumny z tego że urodziłem się w Polsce i nie potrzebuję żadnego innego obywatelstwa.
Mamy całą całą masę rzeczy w Rzeczpospolitej z których możemy być dumni. Patrząc na wypowiedzi na forum sądzę że zadane pytanie jest wysoce ciekawym wykładnikiem ludzi z PL zamieszkałych w Southampton. Czyżby emigranci to tylko nieprzywiązujący wagi do narodowości wolni mieszkańcy ziemi oraz zapatrzeni w Brytyjską kulturę ślepcy nie widzący jej negatywów i minusów? Każdy kraj ma swoje + i - , ale to już off topic więc skupmy się na tym dlaczego jestem dumny z tego że jestem Polakiem.
Zacznę od bardzo ciekawego wydarzenia które wydarzyło się blisko Southampton. Jest to miejscowość gdzie na wypowiedziane słowo "Polska" od starszych ludzi otrzymamy wspaniały uśmiech pełen podziękowań. Miejsce to nazywa się East Cowes (Isle of Wight). W nocy z 4/5 maja 1942 stał tam w porcie O.R.P Błyskawica pod dowództwem kmdr Franckiego. Okręt miał być przezbrajany w miejscowej stoczni J. Samuel Wite & Co. Ltd. gdzie został zbudowany w 1936 na zamówienie rządu II RP. Pamiętnej nocy majowej miał miejsce niemiecki nalot bombowy na Cowes. Bardzo sprawna obsługa dział przeciwlotniczych przyczyniła się znacząco do obrony miasta przed niemieckimi bombowcami. W podzięce za to wydarzenie mieszkańcy postanowili nazwać jeden z placów imieniem dowódcy: Francki Place. Zainteresowanym polecam zagłębić się w historię tego pięknego niszczyciela zbudowanego tak niedaleko od Soton. Czytając o wyczynach "the lucky ship" jak swego czasu nazywali Błyskawicę brytyjscy marynarze napewno napawa was dumą za Polskę.
Drugą sprawą jaką przytoczę to z historii wojennej to Polscy Piloci. Dywizjon 303 to najbardziej zasłużony w bitwie o Wielką Brytanię polski dywizjon z 44 potwierdzonymi zestrzeleniami plasującymi go na 4 miejscu w liście wszystkich dywizjonów RAF. Jedyny tak wysoko plasowany latając na Hurricanach a nie Spitfire. I znów nawiązanie do Southampton... Firma produkująca myśliwiec Supermarine Spitfire znajdowała się właśnie tutaj. A po 1941 roku nasi lotnicy latali właśnie na tych samolotach. Dywizjon ten stacjonował na Northolt w zachodnim Londynie. Do dziś jest tam pomnik. Jestem dumny także z bohaterskich chłopaków z dywizjonów: 300, 301, 302, 304, 305 ( stacjonujący w Lasham niedaleko Basingstoke) 306,307,308,309, 315, 316, 317, 318.
Mógłbym wymieniać bez końca bohaterów II wojny światowej. Z tego jestem DUMNY!
Powiecie że bardzo wracam do historii. Ale wierzcie mi jest do czego wracać... były i porażki, ale właśnie historia buduje naszą tożsamość i znając nią wiemy kim byliśmy, kim jesteśmy i dokąd zmierzamy.
Z czego jestem dzisiaj dumny w czasach gdzie liczy się głównie pieniądz i media. Media czyli prasa, tv oraz internet przejęły rolę kościoła w ogłupianiu ludzi. Cokolwiek nie napiszą w gazecie ludzie w to święcie wierzą. Według mnie ideały które powinny nami kierować toną w masie bzdur.
Otóż jestem dumny z przyrody i lasów które tak pięknie zdobią nasz kraj. Mamy liczne zasoby dzikich zwierząt. Porównajcie to do wytrzebionych przyrodniczo wysp.
Jestem dumny z tego że potrafimy się jednoczyć w ciężkich chwilach. Lubimy patos, ale według mnie to zaleta.
Jestem dumny z naszej kultury tak ciekawej i złożonej.
Jestem dumny z tego że jestem Polakiem.
:) Wierzcie mi że można być patriotą mimo przebywania w UK, ekonomia która dzisiaj rządzi światem zmusza nas do przedziwnych posunięć. Każdy chce mieć godne życie i móc marzyć lecz nie zagubmy się w rządzy pieniądza i pamiętajmy za co nasi dziadkowie umierali. Za co dzieci z AK złapane przez niemców gineły przy ścianie z okrzykiem : "Niech żyje Polska".
To tylko moje skromne zdanie na pytanie Ewelinki.
Pozdrawiam
Hormon
Anioły są takie ciche, zwłaszcza te w Bieszczadach...
Awatar użytkownika
thyrfing
Bardzo odważny
Posty: 647
Rejestracja: sob paź 06, 2007 11:09 pm
Lokalizacja: śirlej

czw lip 29, 2010 6:52 pm

Wierzcie mi że można być patriotą mimo przebywania w UK, ekonomia która dzisiaj rządzi światem zmusza nas do przedziwnych posunięć. Każdy chce mieć godne życie i móc marzyć lecz nie zagubmy się w rządzy pieniądza i pamiętajmy za co nasi dziadkowie umierali. Za co dzieci z AK złapane przez niemców gineły przy ścianie z okrzykiem : "Niech żyje Polska".
Jak widac mozna byc patryjota , cokolwiek to slowo mialoby oznaczac :wink: . Osobiscie uwazasz chodzenie z gola pupa za obciach wiec zdecydowales , z bolem serca rozstac sie z ukochana ojczyzna . Ja Pana Hormona jak najbardziej rozumiem , zdrowy rozsadek wzial gore nad duma i tradycja ojcow , dziadkow czy tam innych protoplastow . Oni posiadali nacjonalistyczne przekonania ktore w obecnych czasach stracily swa waznosc .Ze wzgledu na ograniczony dostep do wiedzy posiadali takze ograniczona wyobraznie , ktora czynila z nich bohaterow przelewajacych swa krew w imie wyzszych celow (idealne marionetki w rekach zdolnych przywodcow) Propadanda ubierala takie postacie w chrystusowe szaty urabiajac spoleczenstwo na swa modle , stad wszedobylski patos oraz kult postaci ktore wybraly pewna smierc w otwartej/nierownej walce z wrogiem . Nie wiem czy mozna byc dumnym z głupoty ktora w wiekszosci prezentowaly takie historyczne postacie , ale napewno znajdzie sie wielu ktorzy tak twierdza . Np. wydanie zgody na rozpoczencie powstania warszawskiego pomimo wiedzy iz liczyc to raczej moga na siebie osobiscie uwazam za przyzwolenie na ludobójstwo ze strony dowodcow . Po wojnie organizatorzy (jesli przezyli) powinni dostac kule w leb za rzez ktorej sie dopuscili w imie wyzszych idealow. Widzisz Hormon wiekszosc spoleczenstw wyrosla juz dawno z rycerskich głupot o dumie i tradycji dlatego lepiej stoja ekonomicznie , militarnie a nawet kulture maja o niebo wyzsza (mam na mysli osiagniecia w skali swiatowej) My mamy dume i tradycje ktora karze takim odchowanym patryjotom pakowac manele.Moze w koncu tutaj na spokojnie przeanalizuja geneze całego nieszczescia.Pozdr
ODPOWIEDZ