Soton TV

Archiwum od 2006
ODPOWIEDZ
Sotonski
Zaczyna Działać
Posty: 180
Rejestracja: ndz cze 29, 2008 11:04 am
Kontakt:

pn lip 14, 2008 7:26 pm

a ze o co sie rozchodzi, bo zgubilem temat? :)
"Pracuje z nudów i nudze sie w pracy :)"
Sotonski
Zaczyna Działać
Posty: 180
Rejestracja: ndz cze 29, 2008 11:04 am
Kontakt:

pn lip 14, 2008 8:36 pm

Ludzie ale numer!!!

Byłem kilka dni temu w New Forrest ponagrywac przyrode i zobacznie co sie nagrało.

Zapraszam do obejrzenia autentycznego filmiku Clausers.
"Pracuje z nudów i nudze sie w pracy :)"
Trycak

wt lip 15, 2008 12:03 am

Rany boskie, kupa gadania o niczym. Co wy wlasciwie chcecie zrobic? Nie za bardzo rozumiem czy gadka tu o telewizji internetowej, o chwalenie sie co potraficie zrobic z edytorem filmowym czy moze jeszcze o dokument ???? Jezu, pragne was posluchac na zywo bo o ile od strony technicznej wygladacie na doskonale poinformowanych to jezeli chodzi o rozsadne pomysly i organizacje pracy to smiac mi sie chce. Fajnie, ze macie kamere, komputery i kupe wolnego czasu ale jak wiadomo to nie wszystko.
Nakrecilem w Polsce kilka filmow VHS'em (jako rezyser, drugi rezyser i aktor) i chociaz nie zjadlem na nich zebow jak niektorzy tutaj cos niecos udalo mi sie nauczyc. Nigdy nie mialem w reku BetaCam'a wiec pewnie dla niektorych bede tutaj laickim smierdzielem ale nie dbam o to.
Na wstepie tylko wymienie tylko proste kroki planowania:
1. Dobrze sie zastanow
2. Podejmij decyzje
3. Dobierz ludzi
4. Dobrze wsztstko zaplanuj
5. Wykonaj
Z tego co widze, chcecie zrobic jakas dziwna rzecz ktora imitowac bedzie TV/Film, ktora tylko wy bedziecie ogladac w kolku wzajemnej adoracji. Frajda bedzie niepowtarzalna ale niestety tylko dla was.

Taki maly niuans bo widze wszyscy mysla tak samo (a jak wiadomo wtedy nikt nie mysli zbyt wiele), ze powinno sie kreowac obraz polaka poprzez zacieranie roznic. Otoz mnie bardziej by podobalo sie pokazanie podobienstw narodowosciowych i kulturowych ktorych jest niesamowicie wiele. Jak chocby rasizm, pijanstwo i zamilowanie do tlustego zarcia, ze wymienie te najbardziej oczywiste.
Wystarczy znalezc przecietnego polaka robotnika, nakrecic jego zwykly tydzien, potem studenta na przyklad a potem zrobic to samo z dwoma anglikami, zeby bylo jasne, ze studentem i robolem.
Ale to tylko sugestia, ze mozna inaczej.
Tyle na wstepie.

Aha i jeszcze jedno Sotonski, ja jestem Polakiem, uposledzony nie jestem i "kierownice" zawsze mialem w swojej glowie. Wiec niech inni sie z Toba zgadzaja, ze jestescie uposledzeni ale mnie mozesz wykluczyc z Twojego zabawnego, uposledzonego grona kiedy nastepnym razem bedziesz wyrazal swoja wiekopomna kwestie bo po prostu mnie obrazasz.


Rasista, Megaloman, Polak, Nikt, Trycak
Awatar użytkownika
ANECZKA25
Administrator
Posty: 412
Rejestracja: pn paź 16, 2006 7:30 pm
Lokalizacja: Southampton

wt lip 15, 2008 9:07 am

Panie Tryc...co Pan pil?
---Wonderful girl. Either I'm going to kill her or I'm beginning to like her---
Trycak

wt lip 15, 2008 9:27 am

Nic nie pilem od jakiegos czasu. Czytalas wszystkie posty? To jest kolko dyskusyjne wzajemnej adoracji.

Trycak
Awatar użytkownika
e-admin
Administrator
Posty: 2647
Rejestracja: śr maja 24, 2006 8:21 pm
Lokalizacja: Southampton

wt lip 15, 2008 6:19 pm

Trycak czy ty aby nie przesadzasz ? Adoracji ? Nawet nie chce mi się z tego tłumaczyć. Zawsze jest tak, że znajdzie się osobnik który tylko widzi złą stronę medalu i szuka czegokolwiek do wytknięcia. Szczerze rzygać mi się chce nie na to, że ludzie się adorują tylko na to że czasami zachowują się tak a nie inaczej.
No ale cóż pozostaje nam tylko i wyłącznie przepraszać Trycaka za to że czuje się przez nas obrażony tym, że w ogóle się coś dzieje! :lol: - to takei moje małe uproszczenie tematu.
Nie wolno po forum oceniac ludzi ani tego co robia bo forum to tylko namiastka osoby. A o samej TV tu nie wiele jest mowy. Mowa to byla i bedzie na spotkaniu.
Taki maly niuans bo widze wszyscy mysla tak samo (a jak wiadomo wtedy nikt nie mysli zbyt wiele), ze powinno sie kreowac obraz polaka poprzez zacieranie roznic. Otoz mnie bardziej by podobalo sie pokazanie podobienstw narodowosciowych i kulturowych ktorych jest niesamowicie wiele. Jak chocby rasizm, pijanstwo i zamilowanie do tlustego zarcia, ze wymienie te najbardziej oczywiste.
Wystarczy znalezc przecietnego polaka robotnika, nakrecic jego zwykly tydzien, potem studenta na przyklad a potem zrobic to samo z dwoma anglikami, zeby bylo jasne, ze studentem i robolem.
Ale to tylko sugestia, ze mozna inaczej.
Tyle na wstepie.
To miłe, właśnie na takie sugestie i pomysły czekamy! Ale pamiętaj, że to zawsze koń musi ciągnąć plug a człowiek tylko rozkazuje ! :)

Reszty Twojego posta nie zrozumiałam, chyba jednak jestem upośledzona z całym szacunkiem dla ludzi upośledzonych. Nie wiem do czego pijesz.
[img]http://www.obrazki.info/miniatury/SugarwareZ-253.gif[/img]

[b]Będziesz pisał na temat, nie będziesz spamował, będziesz...[/b]

[img]http://img526.imageshack.us/img526/6522/ubd3874.png[/img]
Trycak

wt lip 15, 2008 10:28 pm

Ciut zle ujalem to co chcialem napisac, choc wlasciwie niewiele to zmienia.
Otoz pragnac zapoznac sie z tematem rozpoczalem czytanie tego watku na forum od poczatku i na stronie czwartej natknalem sie na:

"Czuje, ze bez socjologa i psychologa sie nie skonczy.
Tak czy owak, jesli podejmiemy sie produkcji, zacznie ciazyc na nas duza odpowiedzialnosc nie tylko za 27 tysiecy polakow w Soton ale za cala reszte w UK. Pomimo, ze film bedzie o polonii w Soton.

Z ideami Twoimi sie zgadzam. Polacy sa skomplikowanym narodem, ktory do tej pory mial "kierownice" w Moskwie, a teraz nikt tego nie wie gdzie jest obecna. Nie mielismy zbytniej przyjemnosci zycia "na luzie" w czasach socjalizmu (jakikolwiek on nie byl), a troska panstwa o obywateli byla zbyt gorliwa, totez mysle, ze to wlasnie uposledzilo nas w znacznym stopniu - stad anglicy a francuzach mowia zaby, o niemcach BMW, o hiszpanach "kiepscy zolnierze" a o Polakach? No wlasnie. co? Nic, bo nie jestesmy do nich podobni. Ciagle przestraszeni, przygotowani do boju. Wiekszosc polskich herbow zawiera topory, miecze i inne gadzety wojenne, ze nie wspomne o hymnie. Kazdy polak zakompleksiony, nieufny nasluchuje czy przechodzien nie mowi o nim zle, a jesli tak, to w pysk. Walka, Wojna....I tak: "Ciapaci nieroby, Angole debile, Niemcy hitrerowcy, koreancy".....itp itd. Jestesmy uposledzeni.
To wlasnie stawia pod znakiem zapytania polskosc jako cos niezrozumialego do Angolii."

Wiec to bardzo rzucilo sie na moje postrzeganie dalszych wypowiedzi. Mianowicie nikt nie powiedzial Panu Sotonskiem "Nie" wiec innymi slowy wszyscy przyznali sie, ze sa uposledzeni. Mnie to denerwuje poniewaz "Narodowosciowych cech" wymienionych przez tego Pana nie posiadam. Nie utrwalam zadnych stereotypow, nie jestem zakompleksiony i nie nasluchuje czy ktos cos o mnie mowi bo szczerze mowiac znam swoja wartosc i niewielu ludzi jest w stanie ja podwazyc. Mam poglady przez ktore ludzie czesto mnie nazywaja rasista ale nie sadze by to byla wyjatkowa "polska przypadlosc".
Dlatego wlasnie wyszla "adoracja" bo wszyscy "polkneli" bez zajakniecia opinie jacy sa przyznajac ze sa zakompleksionymi rasistami (to parafraza, nie chce mi sie cytowac). Choc tak naprawde wydaje mi sie, ze wszyscy pokiwali glowami i stwierdzili: "Tak, tak to polacy ale nie ja." Choc w tej sytuacji takze ktos powinien zabrac glos i powiedziec, ze sie do Tej wysmienitej grupy tak pieknie "nacechowanej" nie zalicza.
I powiem szczerze, ze znam kilku Polakow ktorych mozna przypasowac do obrazu Pana Sotonskiego lecz zarowno takich co za "uposledzonego" dali by mu po prostu w morde, nie dlatego, ze maja kompleksy ale dlatego, ze ludzi obrazac jest nieladnie.
Potem rzeczywiscie bedac uprzedzony do czolobijcow "jedynego czlowieka z kamera" coraz bardziej sie denerwowalem. Bedac coraz bardziej rozczarowany tym, ze Soton TV to tak naprawde Sotonski, wklejajacy filmiki z Youtube, szukajacy scenariusza i ludzie ktorzy oddaja mu hold. Byc moze oczekiwalem za duzo, to prawda.
Nie znosze konwenansow i zawsze mowie to co mysle. Niektorzy mnie za to lubia, niektorzy nie. Przyzwyczailem sie. Nie potrzebuje bycia traktowanym protekcjonalnie. Nie sadze by przeprosiny byly na miejscu poniewaz jezeli zgadzacie sie z Sotonskim w sprawie przywar Polakow to uznajecie mnie za uposledzonego systemem zakompleksionego rasiste. A w tym wypadku nie za bardzo mam ochote sie z wami zadawac. A moze macie takie zdanie o moich i swoich znajomych? Jak to jest? Chcieli byscie zadawac sie z kims kto o was tak mysli? A moze dzielicie Polakow na siebie i TYCH INNYCH ZLYCH Polakow?
Troche przesadzilem z krytyka zabierania sie do roboty. Po prostu spodziewalem sie, ze bede trybikiem w maszynie profesjonalistow. Zbyt mnie nakrecono na szumna nazwe SOTON TV. Coz.
Na spotkanie niestety nie przyjde choc niezwykle bym chcial. Ide "jesc zeby" w Unity 101 (audycja od 18 do 20) i robic to co umiem najlepiej czyli gadac o niczym. Mimo wszystko zapraszam do sluchania.
Na koniec powtorze pytanie: Czy oprocz Sotonskiego ktos jeszcze uwaza mnie, Polaka za uposledzonego systemem zakompleksionego rasiste?


Trycak mianujacy sie Polakiem
Trycak

wt lip 15, 2008 10:36 pm

Male sprostowania z mojej malej encyklopedii:
Dywizjon polskich mysliwcow stacjonowal w Eastleigh. Nie byl to jednak slawny 303.

Pomimo, ze BennyHill mieszkal w Southampton, urodzil sie w Eastleigh gdzie rozwozil mleko bedac mleczarzem. Stad potem plyta "The Fastest Milkman on the West" i jest lubiany przez Anglikow i pamietany przez autochtonow z Southamton tyle, ze jako raczej nieprzyjemny facet. Co przykladnie obrazuje jego smierc.

A o Titanicu autochtoni nie za bardzo chca mowic. Nie radzilbym wiec sobie z tego publicznie zartowac. Cos ciagle jest na rzeczy.


Trycak
Awatar użytkownika
e-admin
Administrator
Posty: 2647
Rejestracja: śr maja 24, 2006 8:21 pm
Lokalizacja: Southampton

wt lip 15, 2008 10:49 pm

Trycak

Widzisz nie wszyscy są walczącymi patriotami, niektórzy już coś tam walczyli i maja dosyć walki z wiatrakami. To że post Sotonskiego nie został skomentowany nie oznacza, że ludzie się z nim zgadzają. Toż to nawet nie w temacie by mu o tym zwracać uwagę. Sama miałam mieszane uczucia do wypowiedzi jego jak pisał o Benny Hillu. Czytając jego posta miałam negatywne uczucia co do jego osoby, a to dlatego że odebrałam go za ćmoka, który uważa wszystkich polaków za głąby. Sprawę wyjaśniłam na spotkaniu, o czym mu powiedziałam prosto w oczy, że takie wrażenie odniosłam z jego postów o nim samym. Jego wypowiedz na spotkaniu utwierdziła mnie w przekonaniu by nie oceniać człowieka po jego postach. W realu widzimy mimikę twarzy i zachowanie, co pozwala nam bardziej prawdziwie ocenić kogoś.
[img]http://www.obrazki.info/miniatury/SugarwareZ-253.gif[/img]

[b]Będziesz pisał na temat, nie będziesz spamował, będziesz...[/b]

[img]http://img526.imageshack.us/img526/6522/ubd3874.png[/img]
Awatar użytkownika
e-admin
Administrator
Posty: 2647
Rejestracja: śr maja 24, 2006 8:21 pm
Lokalizacja: Southampton

wt lip 15, 2008 10:51 pm

P.S. Moze on ma tez problemy z przekazywaniem myśli :lol:
[img]http://www.obrazki.info/miniatury/SugarwareZ-253.gif[/img]

[b]Będziesz pisał na temat, nie będziesz spamował, będziesz...[/b]

[img]http://img526.imageshack.us/img526/6522/ubd3874.png[/img]
Awatar użytkownika
pablo_el_diablo
Bardzo odważny
Posty: 904
Rejestracja: pt cze 15, 2007 3:55 pm
Lokalizacja: Zwoleń / Soton

wt lip 15, 2008 10:52 pm

ciekawe opinie, ja poki co nie klaniam sie tu nikomu wpas, mimo ze czuje tu doconiektorych spory szacunek, od poczatku trzymam kciuki zeby zapal nie oslabl i mam nadzieje ze tak sie nie sttanie a glosy konstruktywnej krytyki tylko te inicjatywe wzmocnia. Poki co poczekajmy jak sie to wszystko rozkreci - termin spotkania minie bardzo pasi wiec mnie tam nie bedzie - strescicie co i jak.

Radzilbym nie gasic tego pomyslu w zarodku ale rowniez lepiej nie rozbudzac tez zbyt wielkich nadziei, zeby nie bylo pozniej tym wiekszego rozczarowania. good luck!
[img]http://img9.imageshack.us/img9/1132/newmz.gif[/img]
Trycak

wt lip 15, 2008 11:33 pm

Ja takie rzeczy traktuje poniewaz mnie to obraza. Pozatym przez takie powielanie nieprawdziwych juz od lat schematow rodza sie potem gnioty. Wyobraz sobie co bedzie jak on zrobi film zgodnie ze swoimi przekonaniami? Ewelino, czy chcialabys zeby Twoja mama myslala, ze jestes tutaj (jako typowa Polka) typowym wg Sotonskiego przykladem Polaka na emigracji?
Boze zmiluj sie.
Niech On sobie bedzie nie przeszkadzam mu. Ale niech nie wciska ludziom, ze kazdy jest taki jak On. A przede wszystkim, ze JA jestem taki jak On. Kropka.
A klaniac sie trzeba w pas osobowosciom i ich dokonaniom a nie narodowosciom oraz "odpowiednie dac rzeczy slowo" jak pisal Miodek.
I tyle.
Spac ide.


Trycak
Awatar użytkownika
lunafly
Bardzo odważny
Posty: 902
Rejestracja: pn kwie 02, 2007 1:04 pm
Lokalizacja: Southampton

śr lip 16, 2008 8:51 pm

Chyba jeszcze nie powiedziałam nic na temat tego projektu, wszak jest on jeszcze na etapie początkowym, myśle,że wzbudza wielkie emocje ale czy jako tako ktokolwiek podchodzi do niego poważnie poza samym autorem pomysłu- szczerze nie wiem???. Jest pomysł i może wkrótce i pojawi się wizja, nie ma co podcinać skrzydeł, ale nie ma co też roztaczać nad nim aury patosu...telewizja polonija, to jak dla mnie jeszcze za duże słowo, bo wiąże się z nim wielka odpowiedzialność.
Z drugiej strony jak czytam te wszystkie komentarze to nie mogę pozbyć się wrażenia,że znowu tutaj pełno mędrkowania, takie to polskie :):)


P.S Sotonski, tak ode mnie WIELKI BRAVO...masz pasje, a to się liczy w życiu, nie daj by inni Ci ją odebrali :)
Obrazek
biedronka
Gość
Posty: 2
Rejestracja: czw lip 17, 2008 3:25 pm
Lokalizacja: sz-cz

czw lip 17, 2008 3:34 pm

panowie chcecie robic tv a jakos tak chyba nie bardzo z podstawowymi pojeciami u was. po obejrzeniu kilku filmikow stwierdzam ze mozna by bylo wejsc na jakas strone gdzie jest w bardzo prosty sposob opisane jak kadrowac, jakie plany sa, cos o kompozycji kadru itp.
Sotonski
Zaczyna Działać
Posty: 180
Rejestracja: ndz cze 29, 2008 11:04 am
Kontakt:

czw lip 17, 2008 4:16 pm

Dziekujemy za rade. Wezmiemy ja napewno pod uwage. Znalezlismy juz nawet kilka stron o podobnej tematyce i bedziemy je studiowac. Niebawem pierwsze spotkanie szwenkierow z dzwiekowcami i bylibysmy dumni gdyby zaszczycila nas Pani swoja osoba.
Goraco pozdrawiam.

Ps. Prosze opisac swoje doswiadczenia w tej dziedzinie, abysmy mieli pelen obraz Pani dokonan.
"Pracuje z nudów i nudze sie w pracy :)"
ODPOWIEDZ