chrzciny :)

Wszystko dla obecnych i przyszłych rodziców.

Moderator: pauli

ODPOWIEDZ
zyletka
Gość
Posty: 13
Rejestracja: pn sty 18, 2010 10:06 pm

czw lut 04, 2010 10:12 am

mam pytanie: jak wyglada sytuacja chrztu u ksiedza polskiego a u ksiedza angielskiego? czy potrzebne jakies papiery i w ogole :?
kaja30
Gość
Posty: 6
Rejestracja: czw lut 12, 2009 2:25 pm
Lokalizacja: Ostrowiec/Southampton

pt lut 05, 2010 7:40 pm

Naszego dzieciaczka chrzciliśmy u polskiego księdza,nie wymagał od nas żadnych dokumentów.Jedynie słowne potwierdzenie,że zamierzamy się pobrać:)
kaja30
Gość
Posty: 6
Rejestracja: czw lut 12, 2009 2:25 pm
Lokalizacja: Ostrowiec/Southampton

pt lut 05, 2010 7:40 pm

Naszego dzieciaczka chrzciliśmy u polskiego księdza,nie wymagał od nas żadnych dokumentów.Jedynie słowne potwierdzenie,że zamierzamy się pobrać:)
Awatar użytkownika
lunafly
Bardzo odważny
Posty: 902
Rejestracja: pn kwie 02, 2007 1:04 pm
Lokalizacja: Southampton

sob lut 13, 2010 3:01 pm

Nie znam sie na zasadach panujacych w parafiach katolickich angielskich ale znam sie na prawie kanonicznym- koscielnym i wiem,ze do uzyskania chrztu dziecka w jakiejkolwiek parafii katolickiej potrzebne jest :
1 - akt urodzenia dziecka (odpis),
2 - wyciąg z aktu ślubu kościelnego rodziców,
3 - dane o rodzicach chrzestnych (imiona, nazwiska),
4 - zaświadczenia z parafii zamieszkania rodziców chrzestnych o praktykowaniu wiary.
Jesli chodzi o ostatni podpunkt zazwyczaj chodzi o krotki wywiad, zaswiadczenie przystepowania do sakramentow pokuty, komunii swietej, oraz sakramentu dojrzalosci chrzescijanskiej- bierzmowania.(zaswiadczenie takie uzyskacie w waszych rodzimych parafiach w Polsce)
Rodzice chrzestni podejmuja sie odpowiedzialnosci o wychowaniu dziecka w wierze i oto wlasnie w tym wszystkim chodzi.
Czasem bywa,ze rodzice dziecka biologiczni nie maja slubu kocielnego, wtedy zaczynaja sie schody dlatego nacisk polozony jest na chrzestnych.
P.S ponadto nie wydaje mi sie zebys napotkala na jakiekolwiek problemy z ochrzczeniem dziecka, to jest przywilej dla niego, dlatego ksiadz nie moze robic problemow, jesli nie jestescie w sakramentalnym zwiazku to na pewno ksiadz zapyta o to wlasnie, wiadomo bywa roznie i dlatego jak juz napisalam wazni sa wiarygodni chrzestni i postawa przekonania rodzicow o checi ochrzczenia dziecka, ot co :)
Obrazek
ODPOWIEDZ