HI

Posty związane z pracą! Szukasz pracy? Nie wiesz gdzie i jak szukać? ... Zapytaj...
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
pauli
Zasłużony W Boju
Posty: 399
Rejestracja: pn mar 26, 2007 9:22 pm

sob maja 22, 2010 1:32 am

Moze sobie pracodawca zmienic godziny i czy tez zakres obowiazkow, ot tak?
gg2833495

[img]http://images49.fotosik.pl/33/c0194fb46e7b99ff.jpg[/img]

Everyone is entitled to my opinion.
Awatar użytkownika
ANECZKA25
Administrator
Posty: 412
Rejestracja: pn paź 16, 2006 7:30 pm
Lokalizacja: Southampton

ndz maja 23, 2010 6:38 pm

Zalezy co masz zapisane w kontrakcie (jezeli chodzi o godziny...) jesli masz 'implied terms', to znaczy, ze masz np. napisane ze pracujesz 40 godzin, ale ile dziennie i w ktore dni tygodnia to nie jest okreslone. ;Expressed terms', to wstedy masz napisane dopkladnie co do joty, ile godzin, jakie dni itp.
Jezeli chodzi o obowiazki, to jest zapisane w twoim 'job description'..czesto wystepuje tam klauzula 'and other duties as required', co otwiera furtke na dodatkowe obowiazki nie okreslone dokladnie w opisie.
tak na prawde, bez zobaczenia kontraktu i opisu pracy ciezko wywnioskowac.

Zapisz sie do zwiazkow:-)

Pozdr
A
---Wonderful girl. Either I'm going to kill her or I'm beginning to like her---
Awatar użytkownika
pauli
Zasłużony W Boju
Posty: 399
Rejestracja: pn mar 26, 2007 9:22 pm

pt maja 28, 2010 10:47 pm

ANECZKA25 pisze: Zapisz sie do zwiazkow:-)
Alez jestem w zwiazkach :wink: , co mam nie byc.
Szczerze mowiac to co mam zapisane w kontrakcie spokojnie mozna podciagnac pod to czego oczekuja, ze bede robic od wrzesnia, niestety :x . W zasadzie sie i jedna funkcja i druga sprowadza do tegoz samego.
Ale w ogloszeniach o prace wyraznie sa one rozroznione, a ja nie staralam sie o ta druga :evil: . Ciemniej wyjasnic sie chyba nie da :lol: .
Moze inne pytanie: moga mi podziekowac za wspolprace jak odmowie? Godziny inne to akurat nie moj problem, ale kazdy w sumie te same niemal co do minuty okreslone w kontrakcie ma. Ale tez chyba nie znaczy, ze one tak w kamieniu wyryte?
gg2833495

[img]http://images49.fotosik.pl/33/c0194fb46e7b99ff.jpg[/img]

Everyone is entitled to my opinion.
Awatar użytkownika
lunafly
Bardzo odważny
Posty: 902
Rejestracja: pn kwie 02, 2007 1:04 pm
Lokalizacja: Southampton

sob maja 29, 2010 2:29 pm

Nie wiem jak jest u Ciebie ale w mojej firmie tez bywaja takie sytuacje gdy komus zmienia sie rote godzinowa, tzn czasem bywa,ze ktos odchodzi z firmy, redukuje godziny i to wplywa na cala reszte, firma ma prawo wtedy zmienic Ci wymiar godzinowy, zamienic dni, oczywiscie nadal bedzie ta sama ilosc godzin co w kontrakcie, czasem tez bywa,ze redukuje i tlumaczy sie redukcja kosztow i pewnego rodzaju przysluga, rozwiazaniem na Twoja korzysc- bo nadal zostajesz w firmie.
Niestety firma ma prawo odmowic ci wspolpracy, jesli ty rowniez odmawiasz, haslo redukcja kosztow jest uniwersalne i niestety moze stanowic podstawe do zwolnienia- zwyczajnie, nie maja pieniedzy na utrzymanie stanowiska, proponuja zmiane, ty sie nie uginasz to dziekuja za wspolprace.
Obrazek
Awatar użytkownika
ANECZKA25
Administrator
Posty: 412
Rejestracja: pn paź 16, 2006 7:30 pm
Lokalizacja: Southampton

sob maja 29, 2010 3:13 pm

Pauli... wez kontrakt i skontaktuj sie ze swoim reprezentantem ze zwiazkow zawodowych. Oni wyjasnia wszelkie niejasnosci.
Pozdr!

A

P.S. Lepiej zapytac osoby ktora sie na prawie pracy dobrze zna:-)
---Wonderful girl. Either I'm going to kill her or I'm beginning to like her---
Awatar użytkownika
pauli
Zasłużony W Boju
Posty: 399
Rejestracja: pn mar 26, 2007 9:22 pm

pn maja 31, 2010 1:06 am

ANECZKA25 pisze:Pauli... wez kontrakt i skontaktuj sie ze swoim reprezentantem ze zwiazkow zawodowych. Oni wyjasnia wszelkie niejasnosci.
Pozdr!

A

P.S. Lepiej zapytac osoby ktora sie na prawie pracy dobrze zna:-)
HU, hu, no ja mam w pracy bardzo swiadome osoby, i nikt sie ku union bardzo nie sklania. Jednak. Na razie. :? Mie sie nie chce trudnic klotniami, bo po tem treningu i szkoleniu, co mi zapodadza (mam nadzieje) to sie w kazdej szkole odnajde, a zostac w tej pracy chcialam tylko przez next year. Ale do tej pory lubilam te prace mimo (zwykle malo swiadomego/goooopiegokerownictwa),widzialm, ze to co robie make a difference. hej
gg2833495

[img]http://images49.fotosik.pl/33/c0194fb46e7b99ff.jpg[/img]

Everyone is entitled to my opinion.
ODPOWIEDZ