Dyskryminacja, akceptacja, tolerancja.. kim jesteśmy w UK?

Czyli groch z kapustą.
Wszystko co nie pasuje do innych działów.
ODPOWIEDZ
aniajpg
Gość
Posty: 13
Rejestracja: wt wrz 06, 2011 10:59 pm

wt wrz 20, 2011 10:32 pm

Chciałam zapytać Was - mieszkających i pracujących w UK - jak wygląda Wasza sytuacja społeczna?
Czy przyjaźnicie się z Anglikami i odnosicie sukcesy w pracy?
Czy może traktowani jesteście jako zagrożenie ekonomiczne i/lub jako społeczeństwo niższej klasy?

Ciekawi mnie ten temat.. wiem, że patologia wszędzie się znajdzie a o dyskryminacji czyta się dużo.
Do pytania skłonił mnie artykuł z Agory:
http://wiadomosci.gazeta.pl/Wiadomosci/ ... ennie.html

Napiszcie proszę o Waszych najbardziej przykrych momentach w UK, związanych z życiem w społeczeństwie?
Awatar użytkownika
globares
Bardzo odważny
Posty: 700
Rejestracja: wt lip 05, 2011 12:10 am
Lokalizacja: Gryfów Śląski
Kontakt:

wt wrz 20, 2011 10:47 pm

nie rozumiem co takiego dyskryminującego wyczytałaś w tym artykule.
jak na razie to Anglicy mogliby się czuć dyskryminowani jako mniejszość we własnym kraju :)
Ciężko, ciężko żyć na świecie,
Kiedy płacze się i szlocha,
Jeszcze ciężej żyć bez kogoś,
Kogo się ogromnie kocha.
aniajpg
Gość
Posty: 13
Rejestracja: wt wrz 06, 2011 10:59 pm

wt wrz 20, 2011 11:14 pm

Temat tego postu to punkt zaczepny.. nie sugeruj się tak bardzo przytoczonym artykułem, był tylko impulsem do zapytania - czy kraj angielski jest kosmopolityczny? Zależy mi na odpowiedziach odnoszących się do rzeczywistych zdarzeń, dlatego zapytałam wprost o każdą historię z osobna. Jeżeli jest tam super, ekstra, bez problemów - też chętnie posłucham.
Forclay
Gość
Posty: 12
Rejestracja: pt wrz 09, 2011 9:51 pm
Lokalizacja: Southampton

śr wrz 21, 2011 12:27 am

Ja to sie czuje nijak, przez jednych jestem traktowany jak smiec a inni odnosza sie do mnie z szacunkiem(mowie o osobach w kazdym wieku, zarowno mlodziez jak i osoby dorosle). Jezeli mowimy o pracy to nie majac za bardzo jezyka zawsze bedziemy popychadlami. Tylko ktos kto ma fach w reku i jezyk moze na cos liczyc zarowno na kariere i pieniadze jak i na szacunek. Choc stwierdzam mimo wszystko ze anglicy i tak maja duza tolerancje do mniejszosci i nie ma co narzekac tylko czekac na lepsze jutro bo w Polsce padlina i cieszmy sie z tego co mamy jezeli nie musimy sie martwic za co oplacimy mieszkanie i za co zjemy.
ODPOWIEDZ