PASZPORT DLA DZIECKA CZY KTOś MI POMOżE??

Wszystko dla obecnych i przyszłych rodziców.

Moderator: pauli

ODPOWIEDZ
patiirafal
Gość
Posty: 1
Rejestracja: ndz wrz 30, 2007 10:01 pm

ndz wrz 30, 2007 10:08 pm

MAM SYNKA KTóRY URODZIł SIE W ANGLII I CHCEMY POJECHAC Z NIM NA URLOP DO POLSKI ALE OKAZUJE SIE ZE TO NIE TAKIE PROSTE JEST TYLE BIUROKRACJI ZE KREW MNIE JUZ ZALEWA. CZY KTOś Z WAS ZAłATWIAł DZIECKU PASZPORT?? PROSZE NAPISZCIE.POZDRAWIAM. :?
RAFAł
Awatar użytkownika
ANECZKA25
Administrator
Posty: 412
Rejestracja: pn paź 16, 2006 7:30 pm
Lokalizacja: Southampton

ndz wrz 30, 2007 10:27 pm

Prosze oto informacja na stronie konsulatu:

http://www.londynkg.polemb.net/index.php?document=96

Pozdr

A

P.S. przepisy sie zmieniaja i moja kolezanka, ktora wyrabiala paszport dla synka w zeszlym roku, mowila, ze sie jeszcze na jakies stare przepisy zalapala... Ale i tak musiala conajmniej 2 razy do Londynu jechac.
---Wonderful girl. Either I'm going to kill her or I'm beginning to like her---
Awatar użytkownika
pauli
Zasłużony W Boju
Posty: 399
Rejestracja: pn mar 26, 2007 9:22 pm

ndz wrz 30, 2007 10:53 pm

A to musisz sie najpierw umowic i z dzieckiem pojechac i z zona/mezem/partnerem zyciowym pojechac. Terminy sa zwykle bardzo odlegle.... Powinien konsulat ostrzegac: CHCAC UZYSKAC PASZPORT DLA DZIECKA UMAWIAJ SIE ZARAZ PO UZYSKANIU POZYTYWNEGO WYNIKU TESTU CIAZOWEGO :!: :!: :!:
Szybciej bedzie jak ktos wam takie spotkanie by odstapil, watpie :? Poza tym jezeli jedno z was jest rezydentem, takim co to w paszporcie wbita ma pieczatke 'subject leave to remain' to raczej mozna sie starac o brytyjski; forma jest na kazdej poczcie. Szybko i baaardzo sprawnie; po tygodniu dostalismy :D
Slyszalam tez o takim cudzie jak ksiazeczka wyjazdowa, ale bladego pojecia nie mam jak to dziala. Do Konsulatu musisz zadzwonic i popytac(graniczy z cudem ) Paszport z konsulatu jest tylko tymczasowy, i w RP nalezy staly wyrobic.
To jest prawdziwy temat dla calej tej prasy polonijnej; raptem dwa konsulaty na cale UK, kolejki kilometrowe, ale co tam ... Powodzenia
gg2833495

[img]http://images49.fotosik.pl/33/c0194fb46e7b99ff.jpg[/img]

Everyone is entitled to my opinion.
bajkamrowa
Nowicjusz
Posty: 58
Rejestracja: czw mar 01, 2007 4:57 pm

pn paź 01, 2007 6:55 pm

ja umawiałam sie na spotkanie bedac bodajze w 6 miesiacu ciazy a pojechalismy na nie jak moje dziecko mialojuz 2 miesiace!!!
ODPOWIEDZ