pare pytan o insurance, taxy

Gdzie kupić? Jak znaleźć?... Czyli garść porad na bieżąco !
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
kromagg
Gość
Posty: 17
Rejestracja: wt maja 13, 2008 9:56 am

sob sty 24, 2009 4:47 pm

jak pisalem wyzej w temacie zmieniam prace i co z tym sie wiaze cala reszte szukam obecnie lokum / flata i nie wiem:
1. ile musze sobie doliczyc do czynszu miesiecznie za oplaty (gaz,woda..) obecnie mam sluzbowe mieszkanie szukam lokum 1 bedroom lazienka kuchnia i moze salon/salonik wiem ze niektore maja wliczone wode lub prad ale jak nie to ile tak mniej wiecej musze sobie doliczyc za 2 osoby w mieszkaniu

2. kupuje auto jako ze jestem mlody to insurAnce mnie przeraza obejrzalem kilka compare stron ale i tak min to drugie tyle co za autko czy ktos moze doradzic jak mam 04.1983 rocznik to llicza mi powyzej 25 lat (czyli more chiper)

3.prawko pol to sie liczy jako foreign,international tak? (mam flage uni )

4. znalazlem swietne auto za 600 funtow ale insurance ok 800... czy jest jakas szansa?

dz z gory..
Awatar użytkownika
madziula
Bardzo odważny
Posty: 555
Rejestracja: czw maja 24, 2007 11:04 pm
Lokalizacja: Bieszczady(UD)/ Bitterne Park

sob sty 24, 2009 5:19 pm

kiedys mieszkalam z siostra w onebedroom flat, mialysmy jeden pokoj salonik kuchnie i lazienke, fajne miejsce parkingowe na 2 samochody nawet, wiec czynsz wynosil nas 500 funtow miesiecznie, landlord nasz doradzil nam i sam zalatwil w councilu bo umowe na mieszkanie mialysmy podpisana na jedna osobe aby council tez placic za jedna wiec wynosilo nas 64 funty miesiecznie, rachunki placilismy ok 200 funtow na 3 miesiace. Chatka byla naprawde w bardzo dobrym stanie, ale takie flaty juz mozna wynajac od 400 funtow, moja kolezanka ma taki tyle ze w mniej ciekawej dzielnicy i stan sredni
Semper fidelis
Awatar użytkownika
e-admin
Administrator
Posty: 2647
Rejestracja: śr maja 24, 2006 8:21 pm
Lokalizacja: Southampton

sob sty 24, 2009 6:37 pm

Insurance
Auta z silnikiem o małej pojemności oraz jesli wezmiesz auto na kobiete i na nia ubezpieczysz a do tego sie dopiszesz zapłacisz mniej. Mozesz tez wziąźć ubezpieczenie tylko na Third Party, Fire & Theft, jest tańsze, ale jak bedziesz miał stłuczke to nie mozesz dostać odszkodowania.

Najlepiej dzwoń po firmach i pytaj ile mogą ci zaproponować.
Dodatkowo w A-plan insurance pracują Polki więc mogą ci wszytko ładnie wyjaśnić. i nawet same do ciebie oddzwonią jak wypełnisz formularz.
Biuro ich znajduje sie na High street na przeciwko poczty. Proponuje je dlatego że mam ubezpieczenie na tatę a jako dopisany driver u ich wyrabiam sobie no claim discount. I to mi się podoba w nich najbardziej.

Jeśli chodzi o mieszkanie

Rachunki niestety są nieco wyższe niż Madziula pisze, a to dlatego że wszystko podrożało .. Council np. mój wynosi 114 ł wszystko zależny od miejsca zamieszkania.

Prawko polskie tez się liczy w UK. Możesz sobie do niego dorobić wkładkę angielską lub wymienić na UK.
[img]http://www.obrazki.info/miniatury/SugarwareZ-253.gif[/img]

[b]Będziesz pisał na temat, nie będziesz spamował, będziesz...[/b]

[img]http://img526.imageshack.us/img526/6522/ubd3874.png[/img]
Awatar użytkownika
FISHERMAN
Zasłużony W Boju
Posty: 299
Rejestracja: śr gru 05, 2007 10:17 pm
Lokalizacja: Southampton

sob sty 24, 2009 7:28 pm

hey
prawo jazdy - wkladka angielska ?? - mozna wiecej szczegolow :) ?


Ja ubezpieczylem swoj samochod w direct line, prawo jazdy mam polskie, zero znizek, auto z silnikiem 2 litry i place 41 funtow na miesiac wiec mysle ze przy moim wieku 24 jest calkiem ok
Wiec polecam Ci sprawdzic na stronie direct line


Adrian
Awatar użytkownika
e-admin
Administrator
Posty: 2647
Rejestracja: śr maja 24, 2006 8:21 pm
Lokalizacja: Southampton

sob sty 24, 2009 7:58 pm

Po prostu rejestrujesz swoje prawko w UK.
Prawo jazdy – obywatele Unii Europejskiej
mieszkający w Zjednoczonym Królestwie
Jeśli jesteś posiadaczem ważnego europejskiego prawa jazdy,
uprawnia Cię to do prowadzenia pojazdów w Zjednoczonym
Królestwie przez okresy czasu wymienione poniżej. Możesz
także wymienić swoje prawo jazdy na brytyjskie w dowolnym
czasie.
Pod warunkiem, że Twoje prawo jazdy jest ważne, możesz
prowadzić samochód lub motocykl (zwykłe prawo jazdy) w
Zjednoczonym Królestwie do wieku lat 70 lub przez trzy lata od
momentu zostania rezydentem, w zależności od tego, co jest
dłuższym okresem czasu.
Pod warunkiem, że Twoje prawo jazdy jest ważne możesz
prowadzić ciężarówkę, minibus lub autobus (zawodowe prawo
jazdy):
• Do wieku lat 45 lub przez 5 lat od momentu zostania
rezydentem, w zależności od tego, który okres czasu jest
dłuższy.
• Jeśli masz powyżej 45 lat, (ale mniej niż 65), do Twoich 66
urodzin lub 5 lat od momentu zostania rezydentem, w
zależności od tego, który okres czasu jest krótszy.
• Jeśli masz powyżej 65 lat, przez 12 miesięcy od momentu
zostania rezydentem.
Po to by móc prowadzić samochód po tych okresach czasu,
musisz dostać prawo jazdy Zjednoczonego Królestwa
Przyjezdni lub rezydenci (w tym studenci) i
posiadacze prawo jazdy spoza Unii Europejskiej
Jeśli jesteś posiadaczem zwykłego prawa jazdy lub
międzynarodowego zezwolenia na prowadzenie pojazdów
(uprawnienie do samochodu, motoroweru lub motocykla), pod
warunkiem, że Twoje prawo jazdy lub zezwolenie pozostaje
ważne, możesz prowadzić jakikolwiek typ małego pojazdu
wyszczególnionego na Twoim prawie jazdy przez okres 12
miesięcy od momentu zostania rezydentem. W celu zachowania
ciągłości posiadania prawa jazdy, musisz wystąpić o
tymczasowe prawo jazdy i zdać test na prawo jazdy zanim
upłynie okres 12 miesięcy. Jeśli uzyskasz tymczasowe prawo
jazdy w tym okresie, nie masz obowiązku przestrzegania
warunków dla posiadaczy tymczasowego prawa jazdy, na
przykład wystawiania tabliczki z ‘L’, bycia nadzorowanym
przez doświadczonego kierowcę lub bycia wyłączonym z ruchu
po autostradach.
Prawa jazdy przyznane we Wspólnocie
Europejskiej i Europejskiej Strefie Ekonomicznej tworza dwie grupy traktowane jednakowo. Pełna lista
krajów: Austria, Belgia, Bułgaria, Republika Czeska, Cypr, Dania, Estonia, Finlandia, Francja, Niemcy,
Grecja, Wegry, Islandia, Irlandia, Włochy, Łotwa, Lichtenstein, Litwa, Luksemburg, Malta, Holandia,
Norwegia, Polska, Rumunia, Portugalia, Słowenia, Słowacja, Hiszpania, Szwecja, Turysci- Jesli jestes
posiadaczem wa¿nego prawa jazdy zagranicznego i odwiedzasz GB, mo¿esz prowadzic dowolny pojazd,
jesli Twoje prawo jazdy jest wa¿ne. Odpowiednie uprawnienie na pojazd, którym chcesz jezdzic, musi byc
widoczne na Twoim prawie jazdy Residents (osoby mieszkajace na stałe)–Jesli masz wa¿ne
prawo jazdy zagraniczne, autoryzuje Cie to do jazdy w GB przez okres czasu wymieniony poni¿ej. Jako
alternatywa, mo¿esz w dowolnym czasie wymienic swoje prawo jazdy na brytyjskie. Jesli Twoje prawo
jazdy wcia¿ jest wa¿ne, mo¿esz jezdzic w GB:
- Posiadacze prawa jazdy na samochód i motocykl (zwykłe prawo jazdy): do wieku 70 lat lub przez trzy
lata po staniu sie mieszkancem - w zale¿nosci od tego, który okres jest dłu¿szy - Posiadacze prawa
jazdy na minibus i autobus (zawodowe prawo jazdy): do wieku 45 lat lub przez piec lat po staniu sie
mieszkancem - w zale¿nosci od tego, który okres jest dłu¿szy - jesli jestes w wieku powy¿ej 45 lat (ale
poni¿ej 65) do roku 66. lub przez piec lat po staniu sie mieszkancem - w zale¿nosci od tego, który okres
jest dłu¿szy - jesli jestes w wieku 65 lat lub powy¿ej przez 12 miesiecy od stania sie mieszkancem Aby
kontynuowac jazde po tych okresach, MUSISZ owymienic prawo jazdy brytyjskie Posiadacze prawa
jazdy zagranicznego z uprawnieniem zawodowym, którzy mieszkaja w GB, MUSZA zarejestrowac swoje
dane w the Driver and Vehicle Licensing Agency (DVLA). Po dalsze informacje mo¿esz skontaktowac sie z
nimi pod numerem 0870 240 0009. Kierowcy mniejszych pojazdów moga tak¿e sie zarejestrowac, jesli
chca. By to zrobic, musza oni powiadomic DVLA o ich nazwisku, adresie i uprawnieniach kierowcy.
Kierowcy, którzy rejestruja sie, otrzymaja z powrotem swoje prawo jazdy razem z jego odpowiednikiem
UK. Umożliwimi im to zyskanie na systemie kar za wykroczenia drogowe zamiast usług sadu.

Wszelkie informacje na temat prowadzenie pojazdu w UK jako turysta lub mieszkaniec sa dostepne
www.direct.gov.uk/motoring lub w Urzedach Pocztowych. office. Linia telefoniczna - Driver and
Vehicle licensing Agency Customer Enquiries 0870 240 0009
[img]http://www.obrazki.info/miniatury/SugarwareZ-253.gif[/img]

[b]Będziesz pisał na temat, nie będziesz spamował, będziesz...[/b]

[img]http://img526.imageshack.us/img526/6522/ubd3874.png[/img]
Awatar użytkownika
Kris
Bardzo odważny
Posty: 414
Rejestracja: czw mar 08, 2007 10:51 pm
Lokalizacja: Andrychów/Kraków

wt lut 03, 2009 12:50 am

Adrian pisze:hey
prawo jazdy - wkladka angielska ?? - mozna wiecej szczegolow :) ?


Ja ubezpieczylem swoj samochod w direct line, prawo jazdy mam polskie, zero znizek, auto z silnikiem 2 litry i place 41 funtow na miesiac wiec mysle ze przy moim wieku 24 jest calkiem ok
Wiec polecam Ci sprawdzic na stronie direct line


Adrian
Wszystko fajnie, tylko nie napisales jaka dales wplate wlasna, co w momencie stluczki, co z kasacja auta, ile musisz samemu wylozyc, czy masz ubezpieczenie europejskie itd itd itd. Jest masa szczegolow, ktore trzeba porownac przy wybieraniu ubezpieczenia, jak auto uzytkowane, gdzie parkujesz .... Sama kwota koncowa bez podania szczegolow nic mi nie mowi. Rownie dobrze mozesz miec to ubezpieczenie tak okrojone ze masakra, a w przypadku calkiem sporej kraksy bedziesz musial wylozyc tyle, ze nie bedzie sie oplacalo samochodu wyklepywac. Ja place za 1.8 l bez znizek 91 miesiecznie, mam mniejszy wklad wlasny, ale to jest full, do tego maaasa rzeczy, auta zastepcze, holowania, hotel w czasie podrozy itp. Wole dac nieco wiecej co miesiac, niz martwic sie w razie W.

Pozdr. Kris
[img]http://img256.imageshack.us/img256/3926/sig2pk.jpg[/img]
Awatar użytkownika
FISHERMAN
Zasłużony W Boju
Posty: 299
Rejestracja: śr gru 05, 2007 10:17 pm
Lokalizacja: Southampton

wt lut 03, 2009 10:07 am

Hey
Tak to prawda ze najbardziej wypasione ubezpieczenie musi kosztowac.

Ja mam udzial wlasny £300. Ubezpieczenie typu comprehensive. Samochod parkuje w okolicach shirley na ulicy. Ubezpiecznie europejskie do 3 miesiecy. Rok samochodu 2000 i pojemnosc 2.0.
Jezdze raczej malo i w okolicach Southampton, pojazd to nie jakis trup wiec nie wykupilem break down.

Co do break down to moze i warto jak sie pokonuje wieksze odleglosci albo stan auta jest watpliwy.

pozdr

Adrian
seeeeer
Nowicjusz
Posty: 60
Rejestracja: sob sie 25, 2007 6:13 pm

sob lut 07, 2009 5:08 pm

Adrian pisze:Hey
Tak to prawda ze najbardziej wypasione ubezpieczenie musi kosztowac.

Ja mam udzial wlasny £300. Ubezpieczenie typu comprehensive. Samochod parkuje w okolicach shirley na ulicy. Ubezpiecznie europejskie do 3 miesiecy. Rok samochodu 2000 i pojemnosc 2.0.
Jezdze raczej malo i w okolicach Southampton, pojazd to nie jakis trup wiec nie wykupilem break down.

Co do break down to moze i warto jak sie pokonuje wieksze odleglosci albo stan auta jest watpliwy.

pozdr

Adrian





Hmmm z tego co sie orientuje break down cover mozesz otrzymac jako dodatkowa usluge z banku .Dla przykladu dodam ze za 16.5 miesiecznie (tyle place za obsluge konta w barclaysie)RAC bedzie holowal moje autko niemal w calej europie
Awatar użytkownika
kromagg
Gość
Posty: 17
Rejestracja: wt maja 13, 2008 9:56 am

sob lut 14, 2009 8:30 pm

ok faktycznie direct ma najlepsze ceny jak dla mnie przynajmniej oni nie placa za bycie na listach compare wiec miedzy innymi sa tansi. tyle ze roznica miedzy domami moze byc kolosalna za moj adres placilbym full insurance 410 rocznie ale ze w ciagu kilku dni sie przenosze to musze wykupis dla innego adresu (ta sama ulica inny nr) i to juz bajka o bańkę wiecej.. ale i tak tanio ;p c do cover to za kupionego tomtoma mam free ;p pozdro i dz za odp..
a-rt

pt lip 24, 2009 9:42 am

to tak samo jak w Polsce Link4 - nie maja setek biur po calym kraju - nie maja kosztow - sa najtansi. Nie ma zadnego problemu z uzyskaniem odszkodowania jak w Polsce. Polecam
seeeeer
Nowicjusz
Posty: 60
Rejestracja: sob sie 25, 2007 6:13 pm

sob sie 08, 2009 11:14 pm

a-rt pisze:to tak samo jak w Polsce Link4 - nie maja setek biur po calym kraju - nie maja kosztow - sa najtansi. Nie ma zadnego problemu z uzyskaniem odszkodowania jak w Polsce. Polecam

Sorry ja sie z tym nie zgodze wlasnie podniesli mi o 20 Ł miesiecznie skladke tylko dlatego ze sie przeprowadzilem .Wlasnie sie biore za kasowanie polisy.
Awatar użytkownika
Jimmy
Zasłużony W Boju
Posty: 360
Rejestracja: pt lut 27, 2009 11:25 am
Lokalizacja: So'ton

pn sie 10, 2009 10:39 am

seeeer to jest standardowa praktyka w UK składka ubezpieczeniowa jest uzależniona miedzy innymi od miejsca zamieszkania i tak jest w każdej firmie ubezpieczeniowej! ja raz płaciłem mniej raz więcej w zaleznosci od adresu...i nic z tym nie zrobisz niestety
Pozdrawiam
kotlik
Gość
Posty: 1
Rejestracja: śr paź 21, 2009 9:42 pm

śr paź 21, 2009 9:51 pm

A ja mam nieco inne pytanie :) wykupiłam ubezpiezenie w direct line na autko,jedynie co mnie martwi to to, że była opcja tylko full oraz Provisional, mam nasze, polskie i jedynie co mnie martwi, to to że nie było opcji EU driving licence i teraz, jak patrzę, na "motor proposal confirmation" w podpunkcie "details of specific drivers" jest napisane "full licence issued in UK, held for over 3 years" ;/

i pytanie - czy mam się martwić czy też nie? czy jak coś się stanie to czy to ubezpiecznie będzie ważne?

pozdrawiam serdecznie,
K.
ODPOWIEDZ