Czego nie lubicie w Kraju Raju?

Czyli groch z kapustą.
Wszystko co nie pasuje do innych działów.
Awatar użytkownika
pauli
Zasłużony W Boju
Posty: 399
Rejestracja: pn mar 26, 2007 9:22 pm

czw kwie 26, 2007 10:31 pm

Mam zapytanie jest cokolwiek czego tu nie lubicie, jak np.NHS albo VegieMarmaite, albo ceny mieszkan; na cokolwiek :?: :)
Zuza
Nowicjusz
Posty: 67
Rejestracja: śr sty 24, 2007 1:36 am

czw kwie 26, 2007 10:42 pm

frytek z octem, a fuj...
honeybunch
Nowicjusz
Posty: 48
Rejestracja: pn lut 26, 2007 1:04 am
Lokalizacja: shirley

pt kwie 27, 2007 9:21 am

ja nie lubie brown sauce,oni tego uzywaja prawie na kazdym jedzeniu,tfu!
ciasta tez maja kiepskie szczegolnie te z icingiem na wierzchu,te wszelakie smarunki pickles np.picallili.jest tego troche nie ma to jak polski produkt chociaz ,w sklepach nasprowadzane jest tego wszystkiego od producentow polskich o ktorych ja np nie slyszalam i niektore rzeczy sa nie dobre,wiem ze to moze taniej ale milo by bylo jakby byl wybor .wczoraj bylam w tesco i znalazlam te polska polke nie bylo tego duzo ,ale ,dobre rzeczy ,obkupilam sie bo czasami czlowiekowi sie zachce czegos dobrego.pozdro dla smakoszy :lol:
Awatar użytkownika
e-admin
Administrator
Posty: 2647
Rejestracja: śr maja 24, 2006 8:21 pm
Lokalizacja: Southampton

pn kwie 30, 2007 12:34 am

komunikacja miejska mnie dobija ... jestem zmuszona swoj tylek zainstalowac w autobusie ;) .... wlecze sie to strasznie + korki ....czasami nie przyjezdza wcale ... stoje na przystanku o 8 zeby zaczac prace o 9 ..a i tak zaczynam o 9.30, a jade tylko z portswood na shirley :I I dobrze chociaz ze w pracy mam flexible hours :) Ale są i tego plusy .. podczas tych wycieczek czytam ksiazki :)
Awatar użytkownika
ANECZKA25
Administrator
Posty: 412
Rejestracja: pn paź 16, 2006 7:30 pm
Lokalizacja: Southampton

pn kwie 30, 2007 12:59 pm

moze umiescimy dodatkowy temat "Co nam sie w UK podoba? Co jest lepsze?" zawsze jestem za pozytywnym nastewieniem niz narzekaniem:-)
to tylko moja sugestia:-)
---Wonderful girl. Either I'm going to kill her or I'm beginning to like her---
Awatar użytkownika
pauli
Zasłużony W Boju
Posty: 399
Rejestracja: pn mar 26, 2007 9:22 pm

pn kwie 30, 2007 4:03 pm

To nie narzekaj. Nie musisz.
Awatar użytkownika
pauli
Zasłużony W Boju
Posty: 399
Rejestracja: pn mar 26, 2007 9:22 pm

pn kwie 30, 2007 9:28 pm

Jest masa rzeczy ktora mi sie tu w UK pododa; dlatego ciagle tu mieszkam. Jednakowoz nie zyjemy w Raju. I dlatego takie pytanie zadalam :?: Co nam sie nie podoba :?:
Jezeli chodzi o to co nam sie podoba to odpowiedzi bylyby blizniaczo podobne, tak mysle.
Meczy mnie od kilku m-cy to, ze nie moge pojsc do pediatry, bo nie mam prywatnego ubezpieczenia; a nawet jakbym go miala to tez nie moge tam pojsc bez skierowania od GP(jak ktos takiej potrzeby nie zobaczy to nici). I co? :oops:
Mam dni, ze bardziej lubie ten kraj, sa dni, ze drazni mnie wszystko. Tak samo jak kazdy jeden czlowiek w tym kraju; Anglicy tez emigruja... :)
Awatar użytkownika
sweter
Gość
Posty: 14
Rejestracja: sob mar 24, 2007 12:57 pm
Lokalizacja: Wroclaw / Southampton
Kontakt:

wt maja 01, 2007 1:26 pm

Jedzenie paskudne ;) I jedyne ladne dziewczyny jakie widzialem to byly Polki ;)
lemonman
Nowicjusz
Posty: 56
Rejestracja: czw kwie 05, 2007 8:48 pm
Lokalizacja: Southampton

wt maja 01, 2007 11:17 pm

Mi sie nie podoba to, że jak przechodze przez ulicę to nie wiem z której strony nadjedzie samochód i ciągle mam wrażenie, że mnie coś potrąci:D
Masz sprawę? - gg 4855380
Awatar użytkownika
pauli
Zasłużony W Boju
Posty: 399
Rejestracja: pn mar 26, 2007 9:22 pm

wt maja 08, 2007 10:36 pm

Oj , niedziela wieczor, dzien przed Bank Holiday wuszlysmy co by sie rozerwac/upodlic do centrum rozrywkowego tego pieknego miasta :D . I co? Nic, bo o 11 wszystkie lokale male i duze byly zmykane :twisted: Oprocz La Margerita; tam byla kolejka 3 km, a wstep jakies 10£. :evil: Pozostalo tylko jedno :arrow: give it up
Awatar użytkownika
e-admin
Administrator
Posty: 2647
Rejestracja: śr maja 24, 2006 8:21 pm
Lokalizacja: Southampton

wt maja 08, 2007 10:53 pm

edyta pisze: Ale zdecydowani nie podobaja mi sie chlopacy chodzacy po ulicach z reka w spodenkach-czy to jakas moda?:)
jak w spodenkach ?? co, gdzie ?? nie zauważyłam ;)
Awatar użytkownika
hormon_so
Nowicjusz
Posty: 96
Rejestracja: ndz gru 03, 2006 1:45 pm
Lokalizacja: Solina-Bieszczady, Soton

pt maja 11, 2007 9:10 pm

hehe ja wprost uwielbiam anrzekac na anglie wiec oto moja lista
1. Osobny kran na ciepla i zimna wode - paranoja
2. pojedyncze szyby w takim klimacie - idiotyzm
3. Wiecznie zagrzybiale mieszkania - nawet nowe !
4. Poczta kotra przychodzi typu rachunek na wode na 0 funtow 00 p.
5. Smierdzace morze - czy to tylko tutaj tak smierdzi nad morzem ??
6. brak plazy w southampton- bogaty kraj a nie mogliby wysypac kawalka chociarz tam za woolston. :)
7. telewizja angielska- nic w niej nie ma ciekawego tylko east enders itp
8. Powszechny snobizm - osobny watek na to.. :)
9. Angielskie radio - caly czas w kolko to samo i te poranne show-nuda!!!
10. Brud na ulicach - straszny syf !
11. Hindusi w sklepach - czy to tylko ja mam wrazenie ze im sie wydaje ze wszystko wiedza???
12. Sklepy ( convienience store ) niec tam nie ma konkretnego. oprocz tesco express. :)
11. Autobusy - wiecznie spoznione, brudne i najczesciej nie jada w tym kierunku gdzie nam potrzeba.
12. Murzyni w autobusach - szczegolnie w londynie... cholera oni mysla ze sa nietykalni.
13. KORKI !!! - Angole potrzebuja dwa razy wiecej drog.... natychmiast !!!
14. Buraki w stuningowanych vauxhallach - i oni mysla ze som cool ???
15. Dzieci z council estates - czy to brakujace ogniwo pomiedzy nami a malpami??
16. Polacy pod Londisem stojacy z piwem - ludzie schowajcie sie... stoji taki.... krol skrzyzowania. :)
17. Homoseksualizm - jak dla mnie za duzo i zbyt jawny.
18. SKlepy z odzieza - ciezko cokolwiek cos znalezc nie festyniarskiego.
19. Opieka medyczna - nieudolna tak jak w polsce :)
20. ceny domow- za wysokie
21. Wyglad miast - dlaczego wszystkie uliczki sa takie same, nawet te nowe??
22. brak profesjonalizmu w sklepach - student ktory zarabia na studia o co ja pytam ?? przekaznik 24 V a co to?? :P
23. Mechanicy samochodowi- drodzy i nierzetelni...i nieprzystepni.
24. To ze musze stac u mechanika za szyba i on moze robic co chce..wrrr.
25. Kierowcy wywrotek - gdzie im sie tak spieszy do cholery....
26. Kierowcy taksowek - dobry taksiarz to taki ktory sie potrafi wryc....przed maske.
27. Kierowcy niedzielni - oni wygladaja jakby jechali niewiadomo gdzie, niewiadomo poco, i niewiadomo jak. a na dodatek srednia wieku 135lat.
28. wlaczone swiatla na skrzyzowaniach noca zamiast mrugajacych zoltych - ale moze to i dobrze bo by sie pozabijali.
29. Buracki sposob ubierania mlodych angoli.... bez komentarza.
30. traktowanie polakow na rowni z murzynami i hindusami.. czyli niski status spoleczny.
31. rejestracje na samochodach - czy naprawde wszyscy musza wiedziec z ktorego roku jest moj samochod?? a co za tym idzie ile kosztowal??
32. Budki z hamburgerami przy drogach. - bulka z hamburgerem i cebula 3 funty?? i to z zaplesnialej budki z ktorej smierdzi??
33. Grube angielki - przesadzone sa ale i tak w stanach jest gorzej... :)
34. Polki z hindusami i murzynami - moze jestem staroswiecki ale kazdy facet dobrze wie jak polacy na takie wolaja... ;)
35. SPEED CAMERAS - nie ma to jak udupic 1/4 anglii 6 punktami lub wiecej i wyciagac od ludzi 8 mln funtow rocznie.(oficjalne statystyki)
36. glupie korki na autostradach - w jadna strone jest wypadek a korek jest tez z przeciwnej bo wszyscy sie musza napatrzec.
37. ruszanie spod swiatel - czy ich ucza wlaczac pierwszy bieg po zapaleniu zielonego dopiero ??
38. Brak klubow nocnych z prawdziwego zdarzenia. Wszystko na ta sama nute.
39. Wywoz smieci - zbyt rzadki i ci smieciarze... krolowie odpadkow.
40. Krolowa - po co im ona ??? tyle kosztuje.
41. Jazda po lewej stronie - cholera nauczyliby sie wreszcie normalnosci.
42. Jednostki miar i wag - ludzie co to jest stone ?? sredniowiecze...
43. malolaty w cizemkach i leginsach.... ludzie co to za moda....:P
44. brak free hotspots - dla internetu... a jak sa wogole to drogie jak cholera.
45. Zarozumiali polacy co potrafia angielski....komunikatywnie.... no bo taki to sie przeciez umie dogadac i jest przedzik .. haha
46. POgoda
47. Mandaty na parkowanie - jakby mogli toby ludziom naklejali za stanie w zlym miejscu na chodniku.
48. Ronda - jak nasral i rozmazal.. wszedzie sa.
49. inne wtyczki do kontaktu.... no i po co...??
50. muzyka R&B - za popularne... niecierpie r&b
-------------------------------------------------------
Awatar użytkownika
ANECZKA25
Administrator
Posty: 412
Rejestracja: pn paź 16, 2006 7:30 pm
Lokalizacja: Southampton

pt maja 11, 2007 9:19 pm

Przeczytawszy cala Twoja liste ...dziwie sie, ze jeszcze tu jestes.... :-)
Co w takim razie trzyma Cie Wielkiej Brytanii? Co jest takiego w Wielkiej Brytanii, ze pomimo tylu negatywow, dalej tu mieszkasz?

Pozdrawiam

A
---Wonderful girl. Either I'm going to kill her or I'm beginning to like her---
Awatar użytkownika
pauli
Zasłużony W Boju
Posty: 399
Rejestracja: pn mar 26, 2007 9:22 pm

pt maja 11, 2007 9:48 pm

Hormon, oj smialam sie bardzo. Chcialam obronic 2 rzeczy: komunikacje miejska- niskopodlogowe autobusy ta sa i kierowca zawsze podjedzie jak
najblizej cobym mogla wozek wtaskac, a reszta ludnosci dopomoze; no a jak normalny to pod schodkiem jest takie ustrojstwo co sie rozwija i tez mozna wjechac. 2 rzecz to sklepy odziezowe: porownalam kiedys sklep Wranglera i Zare w Polsce do tych tu; jakosc jes duzo lepsz tu niz w Polszy, dziwne bo to ta sama sieciowka, ale tak jest. :) :)
Awatar użytkownika
hormon_so
Nowicjusz
Posty: 96
Rejestracja: ndz gru 03, 2006 1:45 pm
Lokalizacja: Solina-Bieszczady, Soton

pt maja 11, 2007 11:11 pm

Wiec Aneczka dlaczego tu jestem, bo zostalem zmuszony przez sytuacje. A pozniej juz przywyklem... :) nie no musze sie przyznac ze jestem tu takze z innych powodów. Popieram twoja propozycje zeby stworzyc watek odnosnie dobrych stron pobytu w anglii...:) bo gdzie sa minusy musza byc tez plusy, i na odwrot. A co do aftobusow to nieczesto jezdze pauli... ale chyba szczescia nie mialem do nich :D:D pozdrowionka hormon.
ODPOWIEDZ